Regeneracja wątroby

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka regeneracji wątroby: komórki wątroby, hepatocyty, są okrągłe, z niewielką ilością drobnej chromatyny. Obfita cytoplazma ma dużo organelli. Czasem cytoplazma hepatocytów zawiera różne wtręty, wakuole i pigmenty. W prawidłowych warunkach jest to lipofuscyna, ponadto niewielkie ilości hemosyderyny i bilirubiny. W warunkach patologicznych metabolizm jest naruszany i pojawiają się różne substancje (wakuole tłuszczowe, kondensaty białkowe, wirusy, pigmenty: bilirubina, lipofuscyna, ceroid, hemosyderyna). Miąższ wątroby ma dużą zdolność do regeneracji. Retikulum tkanki wątrobowej działa jak szkielet do regeneracji tkanki.

Regeneracja wątroby rozpoczyna się w kierunku z przestrzeni Dissego (okołozatokowej). Dlatego procesy, które prowadzą do destrukcji szkieletu tkanki wątrobowej lub te, które uszkadzają przestrzeń okołozatokową, naruszają zdolność regeneracji tkanki i mają często trwałe następstwa. Skala czynników prowadzących do zwiększonego obciążenia wątroby i do uszkodzenia jest wielka – od zakażeń, przez zmiany metaboliczne związane z niezdrowym odżywaniem aż do zmian toksycznych po narażeniu na działanie szkodliwych substancji chemicznych. Leczniczo wykorzystuje się wiele substancji hepatoprotekcyjnych, ale zawsze kolejnym warunkiem jest również dobra mikrocyrkulacja utlenowanej krwi z podażą tlenu i substancji odżywczych.

Wykorzystanie magnetoterapii

Do regeneracji wątroby zalecamy zastosowanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag w celu detoksykacji organizmu, a także w przypadku uszkodzenia wątroby i przyspieszenia regeneracji komórek wątrobowych.

Aplikacje magnetoterapii

Aplikujemy na obszar wątroby częstotliwości stymulacyjne 50-81 Hz w celu wsparcia regeneracji, płaskim aplikatorem, można uzupełnić przez intensywną kurację pitną z namagnetyzowaną wodą.

Magnetoterapia a regeneracja wątroby. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii do regeneracji wątroby? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych