Regeneracja

Edytor: | 14. lutego 2020
Regenerace - popis
Zdjęcie: Regeneracja

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „regeneracja”: program służy do przyspieszenie regeneracji po pracy fizycznej i sporcie i przygotowania do kolejnego wysiłku. W ten sposób przeciwdziała powstawaniu urazów i kolenych uszkodzeń.

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji jest poprzez poprawę dopływu utlenowanej krwi, substancji odżywczych i usunięcie kwaśnych metabolitów przyspieszenie proces regeneracji i odnowy zasobów energetycznych w mięśniu. W ten sposób stworzamy optymalne warunki do dalszej aktywności fizycznej.

Znaczenie regeneracji

Urazy są problemem zarówno w sporcie wyczynowym, jak rekreacyjnym. Podczas wysiłku pojawia się stan, w którym aktualne możliwości wysiłkowe organizmu nie odpowiadają obciążeniu. W wyniku tego tkanki odmawiają dalszej pracy. Jeśli uszkodzenie jest duże, powstaje uraz, jeśli przeciążenie jest mniejsze i miejscowe, dochodzi do mikrourazu. Ciągłe przeciążenia bez możliwości regeneracji spowodują wewnętrzną mikrourazowość tkanek. Pod wpływem przeciążeń powstają w mięśniach, więzadłach i kościach mikrourazy, zmiany dystroficzne z upośledzeniem ukrwienia, krwiaki, obrzęki, jałowe martwice oraz degeneracyjne zmiany tkanek w układzie ruchu, które mogą prowadzić do deformacji stawów, zerwania ścięgien itp. Objawami urazów jest ból, obrzęk, miejscowe zaburzenie funkcji. Ogólną zasadą przeciwdziałania mikrourazom jest duża dbałość o leczenie i doleczanie wszystkich nieprawidłowości (nawet tych najmniejszych) i włączenie regeneracji do procesu treningowego i kalendarza zawodów (Kučera).

Regeneracja po urazie jest tak samo ważna dla zdrowia jak sama interwencja lekarska. Do najczęstszych urazów sportowych należą oprócz złamań skręcenia, zwichnięcia i stłuczenia. Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag łagodzi ból, przyspiesza gojenie uszkodzonych więzadeł i mięśni, wchłanianie się krwiaków, przybliża moment powrotu do pełnej sprawności.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia jest optymalną metodą rehabilitacyjną, prowadzącą do wazodylatacji – poprawy dostarczania tlenu i substancji odżywczych do eksponowanych mięśni oraz do usprawnienia w usuwaniu metabolitów. Łagodzi ból, działa przeciwobrzękowo i rozluźnia przykurcze i skurcze, przyspiesza leczenie urazów i mikrourazów oraz przeciwdziała kolenym uszkodzeniom. Urządzenia do magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag są dzisiaj częścią standardowego wyposażenia większości klubów sportowych i samych sportowców. Ich zaletą jest możliwość kontynuowania rehabilitacji i rekonwalescencji również w warunkach domowych.

Aplikacje magnetoterapii

W celu regeneracji aplikujemy częstotliwości wazodylatacyjne i stymulujące przy pomocy składanego aplikatora płaskiego lub solenoidu i uzupełniamy, pijąc namagnetyzowaną wodę.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Urządzenie Biomag kupiliśmy dla pracowników naszej firmy do regeneracji. Przydaje się głównie w przypadku bólów głowy, zapalenia ścięgien, przeciążenia, regeneracji, rozluźnienia i artrozy.

p. Šetek, Pardubice

Chyba w połowie kwietnia 2007 rozpoczęłam leczenie celulitu. Pierwsze efekty zaobserwowałam już po 4-6 aplikacjach, skóra zrobiła się gładsza i wgłębienia płytsze. Bardzo się z tego cieszę, bo efekt jest zdecydowanie widoczny.

Agata K., Dąbrovy Górniczej

Z urządzenia Biomag korzystam w celu codziennej rehabilitacji organizmu i profilaktyki chorób. W przypadku zranienia aplikuję programy lecznicze, by przyspieszyć gojenie. Jestem przekonany, że pozwoli mi przedłużyć moją karierę hokeisty.

Ladislav Lubina, Pardubice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych