Rekonwalescencja

Edytor: | 14. lutego 2020
Rekonvalescence - popis
Zdjęcie: Rekonwalescencja

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „rekonwalescencja”. Rekonwalescencja lub inaczej powrót do zdrowia to okres między zaniknięciem głównych objawów choroby i pełnym wyzdrowieniem. W trakcie rekonwalescencji dochodzi do poprawy funkcji organizmu uszkodzonych przez chorobę. Może to dotyczyć zarówno odnowy, jak i naprawy uszkodzonych tkanek, np. odnowienia zasobów energetycznych z tłuszczu lub tworzenia ostatecznych blizn po urazach bądź adaptacji organizmu do utraconej funkcji (np. po utracie kończyny). Długość okresu rekonwalescencji jest różna w zależności od typu uszkodzenia i w tym okresie organizm jest jeszcze nadal osłabiony i nadmiernie wrażliwy na inne szkodliwe czynniki. Okres rekonwalescencji warto skrócić do niezbędnego minimum, wspomagając gojenie i nie dopuścić w ten sposób do nawrotu choroby oraz przyspieszyć powrót do pełnego funkcjonowania.

Wykorzystanie magnetoterapie

W rekonwalescencji poprawa przemiany materii i mikrokrążenia w tkankach to podstawowy warunek do stymulacji procesów gojenia. Udowodniono przyspieszenie gojenia i regeneracji po aplikacjach magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości w przypadku kości i tkanek miękkich. Wyjaśnia się to przez niespecyficzne podrażnienie błony cytoplazmatycznej, gdzie dochodzi do aktywacji łańcucha metabolicznego, którego kluczowym punktem jest zmiana proporcji cAMP/cGMP, a ponadto zwiększenie aktywacji osteoklasów w przypadku gojenia kości. Aparaty serii Biomag® mają korzystny wpływ na zapalenia jałowe(choroby reumatyczne) oraz zapalenia wywołane przez drobnoustroje, a także ich gojenie. Działanie gojące i regeneracyjne stanowi sumę innych efektów częściowych i wspiera naturalną zdolność organizmu do gojenia i regeneracji.

Aplikacje magnetoterapii

W czasie rekonwalescencji aplikujemy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz, gdzie zadziała zarówno efekt łagodzący ból, jak i wazodylatacyjny oraz gojący, a następnie można stosować na zmianę z wyższymi częstotliwościami stymulacyjnymi 36-44 Hz. Aplikujemy miejscowo na zajęte części ciała i według potrzeby łączymy z programami dedykowanymi do poszczególnych rozpoznań.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Jestem 5 lat po wylewie, który spowodował paraliż prawej strony ciała. Dzięki rehabilitacji i pobytom w sanatoriach osiągnąłem znaczną poprawę. Jedynie prawa ręka i prawa noga pozostały lekko mniej sprawne. Używam urządzenia Biomag i mogę stwierdzić poprawę.

Ivan Boreš, Prachatice

Urządzenia Biomag kupiłem ponad 13 lat temu w celu szybszego rozluźnienia mięśni po wysiłku (treningu) i regeneracji po urazach. W przypadku urazów aplikacje skracają regenerację.

Jan Šrotíř, Vyškov

Z urządzenia Biomag korzystam w celu codziennej rehabilitacji organizmu i profilaktyki chorób. W przypadku zranienia aplikuję programy lecznicze, by przyspieszyć gojenie. Jestem przekonany, że pozwoli mi przedłużyć moją karierę hokeisty.

Ladislav Lubina, Pardubice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych