Rekonwalescencja

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „rekonwalescencja”. Rekonwalescencja lub inaczej powrót do zdrowia to okres między zaniknięciem głównych objawów choroby i pełnym wyzdrowieniem. W trakcie rekonwalescencji dochodzi do poprawy funkcji organizmu uszkodzonych przez chorobę. Może to dotyczyć zarówno odnowy, jak i naprawy uszkodzonych tkanek, np. odnowienia zasobów energetycznych z tłuszczu lub tworzenia ostatecznych blizn po urazach bądź adaptacji organizmu do utraconej funkcji (np. po utracie kończyny). Długość okresu rekonwalescencji jest różna w zależności od typu uszkodzenia i w tym okresie organizm jest jeszcze nadal osłabiony i nadmiernie wrażliwy na inne szkodliwe czynniki. Okres rekonwalescencji warto skrócić do niezbędnego minimum, wspomagając gojenie i nie dopuścić w ten sposób do nawrotu choroby oraz przyspieszyć powrót do pełnego funkcjonowania.

Wykorzystanie magnetoterapie

W rekonwalescencji poprawa przemiany materii i mikrokrążenia w tkankach to podstawowy warunek do stymulacji procesów gojenia. Udowodniono przyspieszenie gojenia i regeneracji po aplikacjach magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości w przypadku kości i tkanek miękkich. Wyjaśnia się to przez niespecyficzne podrażnienie błony cytoplazmatycznej, gdzie dochodzi do aktywacji łańcucha metabolicznego, którego kluczowym punktem jest zmiana proporcji cAMP/cGMP, a ponadto zwiększenie aktywacji osteoklasów w przypadku gojenia kości. Aparaty serii Biomag® mają korzystny wpływ na zapalenia jałowe(choroby reumatyczne) oraz zapalenia wywołane przez drobnoustroje, a także ich gojenie. Działanie gojące i regeneracyjne stanowi sumę innych efektów częściowych i wspiera naturalną zdolność organizmu do gojenia i regeneracji.

Doświadczenie pacjenta

Urządzenia Biomag kupiłem ponad 13 lat temu w celu szybszego rozluźnienia mięśni po wysiłku (treningu) i regeneracji po urazach. W przypadku urazów aplikacje skracają regenerację.

Jan Šrotíř, Vyškov

Jestem 5 lat po wylewie, który spowodował paraliż prawej strony ciała. Dzięki rehabilitacji i pobytom w sanatoriach osiągnąłem znaczną poprawę. Jedynie prawa ręka i prawa noga pozostały lekko mniej sprawne. Używam urządzenia Biomag i mogę stwierdzić poprawę.

Ivan Boreš, Prachatice

Z urządzenia Biomag korzystam w celu codziennej rehabilitacji organizmu i profilaktyki chorób. W przypadku zranienia aplikuję programy lecznicze, by przyspieszyć gojenie. Jestem przekonany, że pozwoli mi przedłużyć moją karierę hokeisty.

Ladislav Lubina, Pardubice

Aplikacje magnetoterapii

W czasie rekonwalescencji aplikujemy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz, gdzie zadziała zarówno efekt łagodzący ból, jak i wazodylatacyjny oraz gojący, a następnie można stosować na zmianę z wyższymi częstotliwościami stymulacyjnymi 36-44 Hz. Aplikujemy miejscowo na zajęte części ciała i według potrzeby łączymy z programami dedykowanymi do poszczególnych rozpoznań.

Możesz leczyć te choroby

  • Miorelaksacja – rozluźnienie mięśni szkieletowych
  • Stany pooperacyjne
  • Borelioza
  • Polineuropatia
  • Cukrzyca
  • Półpasiec

Magnetoterapia a rekonwalescencja. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w okresie rekonwalescencji? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych