Reumatyzm pozastawowy

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „reumatyzm pozastawowy”:  pozastawowe problemy reumatyczne to stany zapalne tkanek miękkich, torebek stawowych i innych tkanek w narządach ruchu, gdzie możemy aplikować magnetoterapię pulsacyjną.

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem leczenia jest uśmierzać ból, poprawiać ruchomość, zapobiegać uszkodzeniom stawów i przywracać normalne warunki fizjologiczne działania organizmu. .

Doświadczenie pacjenta

Cierpię na artrozę 3 stopnia, reumatyzm mięśni i dnę. Po 5 miesiącach aplikacji ból ustąpił. Teraz wierzę, że będę mogła trochę lepiej żyć.

Jaroslava Linhartová, Nová Včelnice

Z urządzenia korzysta mój partner i córka na bóle w stawach. Aplikujemy codziennie raz. Z doświadczenia wiem, że zawsze pomoże i bardzo za to dziękuję.

Marie Šestáková, Všetaty-Přívory

W grudniu 1998 roku stwierdzono u mnie RZS, następnie po urazie żylaka na prawej nodze pozostała martwica i niewydolność żylna. Silny ból w nocy i podczas chodzenia. Po leczeniu urządzeniem Biomag noga się zagoiła, zniknęły obrzęki stawów i ból.

Manželé Šmakalovi, Benešov u Prahy

Wykorzystanie magnetoterapii

Reumatyzm pozastawowy obejmuje cały szereg bolesnych dolegliwości, np. upośledzenie ścięgien – tendomiopatia, pochewek ścięgna – tendovaginitis, przyczepu ścięgien i więzadeł, następnie upośledzenie kaletki ścięgna – bursitis, upośledzenie mięśnia, zapalenie tkanki łącznej włóknistej itp.
Najczęstszą przyczyną tych dolegliwości są mikrourazy powstałe w wyniku długotrwałych przeciążeń (długotrwałe przeciążanie jednostronne), podczas których pojawia się zapalenie z przerostem tkanki łącznej podczas gojenia, zaburzenie bywa też często częścią niektórych infekcyjnych i autoimmunologicznych chorób systemowych. Ogólny reumatyzm pozastawowy objawia się rozlanym bólem układu mięśniowo-szkieletowego, zdrętwieniem, wrażliwość na ucisk, bólami karku i bioder.
Często pojawia się też zwiększenie wrażliwości na odczuwanie bólu. Ważną przyczyną schorzenia jest stres. Pacjenci skarżą się na wrażliwość na zmiany pogody, kłopoty ze snem, depresje, chroniczne zmęczenie itp. Miesjcowe bóle z nasileniem przy ruchu mogą prowadzić do niedowracalnych zmian zanikowych z ograniczeniem funkcjonalności kończyn.

Leczenie reumatyzmu pozastawowego obejmuje aktywność ruchową, spokojny tryb życia oraz odpowiednio wczesną rehabilitację, między innymi magnetoterapię, ultradźwięk, terapię ciepłem, psychoterpię i odpowiednie leki (antydepresanty, przeciwbólowe).

We wszystkich syndromach reumatyzmu pozastawowego swoje zastosowanie znajdzie magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag z działaniem przeciwbólowym, miorelaksacyjnym, przeciwzapalnym i wazodylatacyjnym.

Możesz leczyć te choroby

  • Magnetyzacja wody
  • Cellulit
  • Rekonwalescencja
  • Półpasiec
  • Regeneracja
  • Łuszczyca

Aplikacje magnetoterapii

Za pomocą programu aplikujemy miejscowo przeciwbólowe i spazmolityczne niskie częstotliwości oraz łączymy z frekwencjami wazodylatacyjnymi i gojącymi w celu doleczenia i profilaktyki.

Magnetoterapia w reumatyzmie pozastawowym. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na reumatyzm pozastawowy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych