Reumatyzm pozastawowy

Edytor: | 2. lipca 2019
Revmatizmus mimokloubní - popis diagnózy
Zdjęcie: Reumatyzm pozastawowy

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka programu „reumatyzm pozastawowy”:  pozastawowe problemy reumatyczne to stany zapalne tkanek miękkich, torebek stawowych i innych tkanek w narządach ruchu, gdzie możemy aplikować magnetoterapię pulsacyjną.

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem leczenia jest uśmierzać ból, poprawiać ruchomość, zapobiegać uszkodzeniom stawów i przywracać normalne warunki fizjologiczne działania organizmu. .

Wykorzystanie magnetoterapii

Reumatyzm pozastawowy obejmuje cały szereg bolesnych dolegliwości, np. upośledzenie ścięgien – tendomiopatia, pochewek ścięgna – tendovaginitis, przyczepu ścięgien i więzadeł, następnie upośledzenie kaletki ścięgna – bursitis, upośledzenie mięśnia, zapalenie tkanki łącznej włóknistej itp.
Najczęstszą przyczyną tych dolegliwości są mikrourazy powstałe w wyniku długotrwałych przeciążeń (długotrwałe przeciążanie jednostronne), podczas których pojawia się zapalenie z przerostem tkanki łącznej podczas gojenia, zaburzenie bywa też często częścią niektórych infekcyjnych i autoimmunologicznych chorób systemowych. Ogólny reumatyzm pozastawowy objawia się rozlanym bólem układu mięśniowo-szkieletowego, zdrętwieniem, wrażliwość na ucisk, bólami karku i bioder.
Często pojawia się też zwiększenie wrażliwości na odczuwanie bólu. Ważną przyczyną schorzenia jest stres. Pacjenci skarżą się na wrażliwość na zmiany pogody, kłopoty ze snem, depresje, chroniczne zmęczenie itp. Miesjcowe bóle z nasileniem przy ruchu mogą prowadzić do niedowracalnych zmian zanikowych z ograniczeniem funkcjonalności kończyn.

Leczenie reumatyzmu pozastawowego obejmuje aktywność ruchową, spokojny tryb życia oraz odpowiednio wczesną rehabilitację, między innymi magnetoterapię, ultradźwięk, terapię ciepłem, psychoterpię i odpowiednie leki (antydepresanty, przeciwbólowe).

We wszystkich syndromach reumatyzmu pozastawowego swoje zastosowanie znajdzie magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag z działaniem przeciwbólowym, miorelaksacyjnym, przeciwzapalnym i wazodylatacyjnym.

Aplikacje magnetoterapii

Za pomocą programu aplikujemy miejscowo przeciwbólowe i spazmolityczne niskie częstotliwości oraz łączymy z frekwencjami wazodylatacyjnymi i gojącymi w celu doleczenia i profilaktyki.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia korzysta mój partner i córka na bóle w stawach. Aplikujemy codziennie raz. Z doświadczenia wiem, że zawsze pomoże i bardzo za to dziękuję.

Marie Šestáková, Všetaty-Přívory

Cierpię na artrozę 3 stopnia, reumatyzm mięśni i dnę. Po 5 miesiącach aplikacji ból ustąpił. Teraz wierzę, że będę mogła trochę lepiej żyć.

Jaroslava Linhartová, Nová Včelnice

W grudniu 1998 roku stwierdzono u mnie RZS, następnie po urazie żylaka na prawej nodze pozostała martwica i niewydolność żylna. Silny ból w nocy i podczas chodzenia. Po leczeniu urządzeniem Biomag noga się zagoiła, zniknęły obrzęki stawów i ból.

Manželé Šmakalovi, Benešov u Prahy

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych