Rzednięcie kości w cukrzycy

Edytor: | 2. stycznia 2019

Oddziaływanie magnetoterapii pulsacyjnej o częstotliwości 8 Hz i mocy 3,8 mT na rzednięcie kości w cukrzycy na modelu zwierzęcym zbadał zespół naukowy J. Zhoua. Wyniki badania opublikowano w 2015 roku w czasopiśmie Endocrine.

Cukrzyca, dotykająca coraz szerszych rzesz ludzi, wiąże się z szeregiem powikłań. Jednym z nich jest osteopenia, czyli przyspieszony spadek gęstości kośćca a więc wstęp do osteoporozy. Osteopenia cukrzycowa podnosi ryzyko złamań lub spowalnia ich gojenie się, co wpływa na jakość życia osób cierpiących na cukrzycę.

Niniejsze badanie kliniczne skupiło się zatem na wpływie magnetoterapii na metabolizm kości. Celem zespołu badawczego było sprawdzenie, czy pulsujące pole magnetyczne zahamuje cukrzycowy spadek gęstości kośćca.

Uzyskane dane wskazały, że terapia magnetyczna wpływa na poziom fosfatazy alkalicznej i mineralną gęstość kości. Odwraca również zmiany w mikrobudowie i twardości kości.

Opracowanie proponuje więc stosowanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości w leczeniu osteopenii cukrzycowej.

Źródło: Zhou, J. et al. (2015) Pulsed electromagnetic fields inhibit bone loss in streptozotocin-induced diabetic rats. Endocrine. [Online] 49 (1), 258–266.

Pulsujące pole elektromagentyczne hamuje utratę gęstości kośćca u szczurów z cukrzycą wywołaną streptozotocyną / Pulsed electromagnetic fields inhibit bone loss in streptozotocin-induced diabetic rats 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25273319 

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Cukrzyca

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)