Skuteczność magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag w leczeniu zwyrodnienia stawu kolanowego

Edytor: | 2. stycznia 2019

Skuteczność magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag w leczeniu zwyrodnienia stawu kolanowego została w zeszłym roku poddana szczegółowemu badaniu na uniwersytecie w Sienie (Battisti et al., 2016). Doświadczenia skupiły się na właściwościach terapeutycznych jej zmiennego pola o niskiej frekwencji oraz na porównaniu z terapią ELF (charakteryzuje się bardzo niską częstotliwością) oraz z modulowanym muzyką polem magnetycznym stosowanym w terapii TAMMEF. W badaniu wzięło udział w sumie 40 pacjentów w wieku 59 do 76 lat. Celem eksperymentu było uzyskanie najbardziej odpowiedniej kombinacji częstotliwości, mocy i kształtu fal pulsacyjnego pola magnetycznego, a więc kluczowego kodu będącego optymalną kombinacją dla danej dolegliwości.   

Uzyskane efekty przekroczyły oczekiwania. Potwierdziły kilka założeń jednocześnie. Przede wszystkim można na podstawie potwierdzonych mechanizmów działania magnetoterapii zagwarantować działanie przeciwbólowe i wykluczyć efekt placebo. Pod wpływem aplikacji pulsacyjnego pola dochodzi do zahamowania procesów zapalnych. Ulga w bólu utrzymująca się jeszcze parę dni po ostatnich aplikacjach dostatecznie dowodzi, jak już sugerowały wcześniejsze doświadczenia in vitro i eksperymenty na zwierzętach, że magnetoterapia poprzez różnicowanie chondrocytów i stymulację produkcji białek chroni chrząstkę stawową.

Najważniejszą korzyścią płynącą z niniejszego eksperymentu i poszukiwania najodpowiedniejszej kombinacji parametrów pozostają jednak nowe możliwości badań. Właśnie dzięki magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag, która pozwoliła jako jedyna wśród innych testowanych pulsacyjnych terapii magnetycznych obniżyć u pacjentów subiektywnie odczuwany ból już po pierwszym tygodniu aplikacji, obecnie już wiemy, że kliniczne i terapeutyczne efekty działania pulsacyjnego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości ze zmienną w czasie frekwencją, mocą i kształtem fal mogą przynieść o wiele szybszą ulgę w bólu spowodowanym zwyrodnieniem stawu kolanowego, niż wcześniej zakładano. Jest więc tylko kwestią czasu, kiedy przyszłe eksperymenty pokażą cały potencjał tej metody.

Źródło: Battisti, E. et al. (2016) Efficacia di un campo magnetico a bassa frequenza ed alta intensità (BIOMAG) nel trattamento del dolore e nella riabilitazione della gonartrosi. Faculty of Medical Sciences, Surgical Sciences and Neurosciences, University of Siena, Siena.

Skuteczność pola magnetycznego o niskiej częstotliwości i wysokiej mocy (BIOMAG) w łagodzeniu bólu i rehabilitacji zwyrodnienia stawu kolanowego / Efficacia di un campo magnetico a bassa frequenza ed alta intensità (BIOMAG) nel trattamento del dolore e nella riabilitazione della gonartrosi

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Choroba zwyrodnieniowa stawów (artroza)

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)