Sport wyczynowy – przeciążenie, zmęczenie, mikrourazy

Edytor: | 21. stycznia 2021

Uprawiasz regularnie sport? Czujesz się czasem słaby, wyczerpany i bolą cię mięśnie? Oznacza to, że nadszedł czas na regenerację. Twoje ciało jasno daje do zrozumienia, że ​​zbliżasz się do granicy, jego sprawnego działania. Ze zwiększającym się wysiłkiem zwiększa się ryzyko urazów i mikrourazów!

Namožení, mikrotraumata – popis diagnózy
Zdjęcie: Sport wyczynowy – przeciążenie, zmęczenie, mikrourazy

Odczuwasz przemęczenie po wysiłku i szukasz pomocy?

Chcesz się pozbyć dolegliwości?

Przeciążenie, zmęczenie i mikrourazy w sporcie wyczynowym – przyczyny powstawania

Urazowość jest częstym problemem w sportach wyczynowych i rekreacyjnych.  Jest to stan, w którym momentalna wydolność organizmu nie odpowiada wydolności wymaganej do wykonania danej czynności i następuje uszkodzenie tkanki.

Jeśli uszkodzenie jest duże, dochodzi do urazu. Jeśli chodzi o mniejsze, miejscowe przeciążenie, powstaje mikrouraz.

Warto zwracać uwagę na sygnały ostrzegawcze takie jak zmęczenie, osłabienie, ociężałość lub ból mięśni.

Należy natychmiastowo wdrożyć odpowiednią regenerację. W przypadku przeciążenia w tkankach (mięśnie, więzadła, kości) dochodzi do mikrourazów, zmian dystroficznych z wyraźnym zaburzeniem krążenia i obrzękiem,  który pogarsza ogólną kondycję, zmniejszając dopływ krwi do dotkniętego obszaru i prowadząc do postępu zmian dystroficznych.  Należą do nich pęknięcia, pozostałości po krwiakach, aseptyczna martwica i zmiany zwyrodnieniowe w tkance łącznej.

Uszkodzenia objawiają się bólem, obrzękiem i dysfunkcją w dotkniętym obszarze.  Następnym stadium są deformacje stawów i zerwania ścięgien.

Zdrowie sportowca, nawet rekreacyjnego, bywa więc nadwyrężone, na przykład przez rozwój takich schorzeń jak łokieć tenisisty lub golfisty, zespół bolesnego barku ,  wypadnięcie dysku, zapalenie ścięgna Achillesa i tym podobne.

Przeciążenie, zmęczenie, mikrourazy w sporcie wyczynowym – leczenie

Jedną z zasad zmniejszania ryzyka mikrourazów jest  dokładne leczenie i doleczanie wszystkich urazów, w tym tych minimalnych.

Konieczne jest włączenie regeneracji w proces treningu i zawodów.

Wartościowa regeneracja obejmuje  ćwiczenia skupiające się na przejawach nierównowagi mięśniowej, masaże, różne zabiegi fizykalne, takie jak  jacuzzi czy wizyty w saunie.  Pomocne w rozluźnianiu obolałych lub przeciążonych mięśni mogą okazać się różnego rodzaju leki, maści lub żele.

Optymalną metodą rehabilitacji w przypadku przeciążenia, zmęczenia i mikrourazów jest terapia pulsacyjna 3D Biomag. Powoduje natychmiastowe rozszerzenia naczyń krwionośnych, zwiększenie dopływu tlenu i składników odżywczych do mięśni w obszarze objętym terapią.

Pomaga, przyśpieszając wypłukiwanie kwaśnych metabolitów, jednocześnie łagodząc ból, przeciwdziałając skurczom i przykurczom, przyspieszając leczenie, i gojenie urazów, i mikrourazów oraz zapobiegając dalszym uszkodzeniom.

Obecnie aplikatory do terapii 3D są powszechnie wykorzystywanym sprzętem w większości klubów sportowych i wśród osób indywidualnych.  Zaletą jest możliwość skorzystania z terapii i regeneracji po przeciążeniu, zmęczeniu, mikrourazach również w warunkach domowych.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Dystrofia – najłagodniejszy stopień regresywnego uszkodzenia komórek, tkanek i narządów w wyniku zaburzeń metabolicznych.
 • Martwica aseptyczna – obumieranie tkanki bez wyraźnych przyczyn (może być wynikiem powtarzającego się przeciążenia).

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia 3D Biomag w przypadku przemęczenia, przeciążenia i mikrourazów?

 • Pomaga złagodzić ból i działa przeciwobrzękowo.
 • Przyspiesza leczenie urazów i mikrourazów, oraz zapobiega kolejnym.
 • Tworzy warunki metaboliczne przyspieszające regenerację mięśni.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) na zmęczenie mięśni został potwierdzony wieloma badaniami.  Na przykład badanie kliniczne przeprowadzone przez zespół badawczy Hye-Seon Jeona w Seulu w Korei Południowej na 30 studentach potwierdziło, że terapia pulsacyjna znacznie łagodzi objawy gorączki mięśniowej i sztywności mięśni.  Opublikowane badania dowodzą, że terapia pilsacyjna 3D Biomag może wspomóc leczenie tej dolegliwości.  Więcej o badanich naukowych.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag korzystamy w celu aplikacji na urazy sportowe - obrzęki kostek, kolan. Bardzo skuteczny na zaparcia. Przyspieszył gojenie poparzeń, używamy go też na cysty i zapalenie zatok. Podoba mi się też jego kompaktowość i praktyczność.

Šárka Černá, Stojice

Urządzenia Biomag kupiłem ponad 13 lat temu w celu szybszego rozluźnienia mięśni po wysiłku (treningu) i regeneracji po urazach. W przypadku urazów aplikacje skracają regenerację.

Jan Šrotíř, Vyškov

Urządzenia Biomag polecam sportowcom. W połączeniu z pozostałymi metodami rehabilitacji można pulsacyjnych pól magnetycznych używać w celu profilaktyki albo do leczenia problemów związanych z urazami sportowymi.

Ludmila Formanová, Čáslav

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych