Stany po udarze mózgu

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka udaru mózgu (incydentu mózgowo-naczyniowego): udar mózgu to pojawiające się nagłe zaburzenie mózgu, przeważnie ogniskowe, spowodowane przez zaburzenie krążenia mózgowego z przyczyny niedokrwiennej, krwotocznej, śródmózgowej i podpajęczynówkowej.

Zgodnie z przebiegiem dzieli się udar mózgu na przemijający, który ustąpi do 24 godzin (sygnał ostrzegawczy), odwracalny, który trwa od 24 godzin do 14 dni i potem zanika (może pozostawić niewielki brak funkcjonalny), postępujący, który powstaje ze względu na postępującą zakrzepicę z niewydolnością mechanizmów kompensacyjnych krążenia mózgowego i zakończony incydentem mózgowo-naczyniowym z nieodwracalnym upośledzeniem ogniskowym i trwałym brakiem funkcjonalnym. Leczenie w fazie ostrej koncentruje się na utrzymaniu funkcji witalnych, terapii przeciwobrzękowej, ewentualnie trombolitycznej i normalizacji ciśnienia krwi. Po opanowaniu fazy ostrej udaru rozpoczyna się rehabilitacja.

Stosowanie magnetoterapii

W ramach wczesnej rehabilitacji (w większości przypadków po opuszczeniu szpitala przez pacjenta, po opanowaniu fazy ostrej) można aplikować magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag, która poprzez swoje działanie wazodylatacyjne na naczynia włosowate i przedwłosowate znacznie poprawia mikrokrążenie, podaż tlenu i substancji odżywczych do zajętych obszarów mózgu i działa jednocześnie przeciwobrzękowo. W ten sposób poprawia warunki metaboliczne dla prawidłowej funkcji komórek nerwowych i wspomaga rehabilitację ruchową.

Doświadczenie pacjenta

Jestem 5 lat po wylewie, który spowodował paraliż prawej strony ciała. Dzięki rehabilitacji i pobytom w sanatoriach osiągnąłem znaczną poprawę. Jedynie prawa ręka i prawa noga pozostały lekko mniej sprawne. Używam urządzenia Biomag i mogę stwierdzić poprawę.

Ivan Boreš, Prachatice

Jako masażysta polecam magnetoterapię swoim klientom. Świetne efekty obserwuję w przypadku mięśni pleców, które są zesztywniałe po przeziębieniach, przeciągach. Magnetoterapia sprawdza się również u noworodków z dziecięcym porażeniem mózgowym, po wylewach, zamrożonych barkach.

Lenka Vidurková, Vracov

Mój mąż był po wylewie w bardzo poważnym stanie. Urządzenie polubił, codziennie z niego korzystał a stan się poprawiał.

Mária Krištofová, Proč

Aplikacja magnetoterapie

W stanach po udarze mózgu aplikujemy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz, gdzie dojdzie do działania spazmolitycznego i wazodylatacyjnego. Aplikujemy solenoidem na głowę i ewentualnie płaskim aplikatorem na okolicę kręgosłupa szyjnego.

Możesz leczyć te choroby

  • Łysienie (wypadanie włosów)
  • Zanik nerwu wzrokowego, ślepota zmierzchowa
  • Bóle zębów
  • Szumy uszne
  • Stwardnienie rozsiane – SM
  • Dysfunkcja mózgu

Magnetoterapia a stany po udarze mózgu. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na stany po udarze mózgu? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych