Stany po udarze mózgu

Edytor: | 20. stycznia 2021

Czy masz zwiotczałą lub zdrętwiałą twarz, rękę lub nogę? Nie jesteś w stanie normalnie artykułować, tracisz równowagę? Może to być udar, którego objawy są często lekceważone.  Wczesne rozpoznanie, pierwsza pomoc i natychmiastowy transport do szpitala mogą uratować poszkodowanemu nie tylko życie, ale także zdolność poruszania się i mówienia.

Cévní mozková příhoda - popis diagnózy
Zdjęcie: Stany po udarze mózgu

Przeszedłeś udar i szukasz pomocy?

Chcesz się pozbyć dolegliwości?

Udar mózgu – opis i przyczyny

Udar mózgu (zdarzenie mózgowonaczyniowe, dawniej apopleksja) to następujące nagle uszkodzenie mózgu.  Zgodnie z mechanizmem powstawania dzieli się na udar niedokrwienny i krwotoczny.

Udar niedokrwienny jest wynikiem niedrożności tętnicy mózgowej,  która powstaje w wyniku zakrzepu lub zatoru.

Udar krwotoczny jest spowodowany krwawieniem z naczynia krwionośnego w mózgu.

Udar zawsze oznacza ostry stan, który wymaga pilnej pomocy lekarskiej. Jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci na świecie.

Objawy obejmują osłabienie lub paraliż jednej strony ciała, nagłe problemy w widzeniu, silny ból głowy, trudności z mówieniem, trudności w rozumieniu mowy i inne.

Użyteczną pomocą w rozpoznaniu podstawowych objawów jest test FAST. Jest to skrót od angielskich słów Face (objawy na twarzy – np. opadły kącik ust), Arm (ramiona – niezdolność do trzymania przedmiotu), Speech (mowa – niezdolność do mówienia), Time (czas – oznacza jak najszybszy możliwy transport do szpitala).

Wśród czynników ryzyka wyróżniamy:

 • wysokie ciśnienie krwi,
 • niedostatek ruchu,
 • podwyższony poziom cholesterolu,
 • palenie tytoniu,
 • cukrzyca,
 • nadwaga,

Udar mózgu – leczenie

Leczenie udaru mózgu w ostrej fazie koncentruje się na utrzymaniu funkcji życiowych, terapii przeciwobrzękowej, ewentualnym leczeniu trombolitycznym i normalizacji ciśnienia tętniczego.

Po ustabilizowaniu funkcji życiowych następuję rehabilitacja, którą rozpoczyna się od ćwiczeń biernych i stopniowo przechodzi się do aktywnych.

Oprócz fizjoterapeuty, w proces rehabilitacji zaangażowani są również logopeda i terapeuta zajęciowy.

Dobrą metodą zapobiegania udarowi mózgu są regularne ćwiczenia fizyczne oraz redukcja tłuszczów, cukrów i alkoholu w diecie.

Terapia pulsacyjna 3D firmy Biomag odgrywa ważną rolę w rehabilitacji, wspierając powrót do zdrowia po udarze niedokrwiennym. Jej celem jest poprawa warunków metabolicznych do prawidłowego funkcjonowania komórek nerwowych oraz wsparcie dalszej rehabilitacji.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Terapia zajęciowa (ergoterapia)- metoda leczenia i rehabilitacji pacjentów poprzez uczestnictwo w specjalnych zajęciach, które umożliwiają poprawę ich kondycji fizycznej i psychicznej, a także zapewniają kontakty społeczne.
 • Zakrzepica – stan chorobowy, w którym dochodzi do powstania zakrzepu w naczyniach krwionośnych.
 • Zator – zaklinowanie zakrzepu w naczyniach krwionośnych prowadzące do ich zatykania i niedokrwienia określonej części ciała (mózgu, płuc, kończyny).

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści płyną z terapii w przypadku udaru mózgu?

 • Dzięki działaniu rozszerzającemu naczynia krwionośne znacznie poprawia mikrokrążenie.
 • Poprawia zaopatrzenie obszarów mózgu dotkniętych udarem w tlen i składniki odżywcze.
 • Działa przeciwobrzękowo.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najbardziej znaczącym klinicznie efektem terapii pulsacyjnej Biomag 3D u pacjentów po udarze mózgu jest jej działanie rozszerzające naczynia krwionośne i wspierające proces gojenia.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Jako masażysta polecam magnetoterapię swoim klientom. Świetne efekty obserwuję w przypadku mięśni pleców, które są zesztywniałe po przeziębieniach, przeciągach. Magnetoterapia sprawdza się również u noworodków z dziecięcym porażeniem mózgowym, po wylewach, zamrożonych barkach.

Lenka Vidurková, Vracov

Mój mąż był po wylewie w bardzo poważnym stanie. Urządzenie polubił, codziennie z niego korzystał a stan się poprawiał.

Mária Krištofová, Proč

Jestem 5 lat po wylewie, który spowodował paraliż prawej strony ciała. Dzięki rehabilitacji i pobytom w sanatoriach osiągnąłem znaczną poprawę. Jedynie prawa ręka i prawa noga pozostały lekko mniej sprawne. Używam urządzenia Biomag i mogę stwierdzić poprawę.

Ivan Boreš, Prachatice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych