Stany po udarze mózgu

Edytor: | 14. lutego 2020
Cévní mozková příhoda - popis diagnózy
Zdjęcie: Stany po udarze mózgu

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka udaru mózgu (incydentu mózgowo-naczyniowego): udar mózgu to pojawiające się nagłe zaburzenie mózgu, przeważnie ogniskowe, spowodowane przez zaburzenie krążenia mózgowego z przyczyny niedokrwiennej, krwotocznej, śródmózgowej i podpajęczynówkowej.

Zgodnie z przebiegiem dzieli się udar mózgu na przemijający, który ustąpi do 24 godzin (sygnał ostrzegawczy), odwracalny, który trwa od 24 godzin do 14 dni i potem zanika (może pozostawić niewielki brak funkcjonalny), postępujący, który powstaje ze względu na postępującą zakrzepicę z niewydolnością mechanizmów kompensacyjnych krążenia mózgowego i zakończony incydentem mózgowo-naczyniowym z nieodwracalnym upośledzeniem ogniskowym i trwałym brakiem funkcjonalnym. Leczenie w fazie ostrej koncentruje się na utrzymaniu funkcji witalnych, terapii przeciwobrzękowej, ewentualnie trombolitycznej i normalizacji ciśnienia krwi. Po opanowaniu fazy ostrej udaru rozpoczyna się rehabilitacja.

Stosowanie magnetoterapii

W ramach wczesnej rehabilitacji (w większości przypadków po opuszczeniu szpitala przez pacjenta, po opanowaniu fazy ostrej) można aplikować magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag, która poprzez swoje działanie wazodylatacyjne na naczynia włosowate i przedwłosowate znacznie poprawia mikrokrążenie, podaż tlenu i substancji odżywczych do zajętych obszarów mózgu i działa jednocześnie przeciwobrzękowo. W ten sposób poprawia warunki metaboliczne dla prawidłowej funkcji komórek nerwowych i wspomaga rehabilitację ruchową.

Aplikacja magnetoterapie

W stanach po udarze mózgu aplikujemy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz, gdzie dojdzie do działania spazmolitycznego i wazodylatacyjnego. Aplikujemy solenoidem na głowę i ewentualnie płaskim aplikatorem na okolicę kręgosłupa szyjnego.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Jestem 5 lat po wylewie, który spowodował paraliż prawej strony ciała. Dzięki rehabilitacji i pobytom w sanatoriach osiągnąłem znaczną poprawę. Jedynie prawa ręka i prawa noga pozostały lekko mniej sprawne. Używam urządzenia Biomag i mogę stwierdzić poprawę.

Ivan Boreš, Prachatice

Jako masażysta polecam magnetoterapię swoim klientom. Świetne efekty obserwuję w przypadku mięśni pleców, które są zesztywniałe po przeziębieniach, przeciągach. Magnetoterapia sprawdza się również u noworodków z dziecięcym porażeniem mózgowym, po wylewach, zamrożonych barkach.

Lenka Vidurková, Vracov

Mój mąż był po wylewie w bardzo poważnym stanie. Urządzenie polubił, codziennie z niego korzystał a stan się poprawiał.

Mária Krištofová, Proč

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych