Staw rzekomy (pseudoartroza) – wsparcie procesu leczenia

Edytor: | 21. stycznia 2021

Czy twoje złamanie goi się znacznie dłużej niż powinno? A może nie goi się wcale?  Nadal dokucza ci ból a w otaczających tkankach pojawia się obrzęk, zwłaszcza podczas aktywności?  Problemem może być staw rzekomy. Wtedy wskazana jest wizyta u lekarza, który zbada chore miejsce i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Paklouby - popis pseudoartrózy
Zdjęcie: Staw rzekomy (pseudoartroza) – wsparcie procesu leczenia

Szukasz pomocy przy leczeniu stawu rzekomego?

Chcesz się pozbyć dolegliwości?

Staw rzekomy (pseudoartroza) – opis i przyczyny powstawania

Staw rzekomy (pseudoartroza) powstaje po złamaniach, kiedy fragmenty kości nie zrastają się, ale pozostają trwale ruchome.

Oznacza nieprawidłowe gojenie się złamania, gdzie po dwukrotnym przekroczeniu prawidłowego czasu gojenia nie występują oznaki zrastania się kości.

Objawia się zwiększonym bólem podczas wysiłku oraz ruchomością w miejscu stawu rzekomego. Może wystąpić również obrzęk i zaczerwienienie w miejscu urazu.

Prawidłowe gojenie kości wymaga spełnienia dwóch warunków:

 • Unieruchomienie fragmentów kości i niezbędny odpoczynek w celu stworzenia struktury włóknistej, w której osadzą się sole wapnia a tkanka kostna zostanie wyraźnie wzmocniona.
 • Dobre ukrwienie i odżywienie kości.

Wyróżniamy stawy rzekome witalne, które powstają w wyniku osłabionej stabilności oraz awitalne, których powstawanie jest spowodowane niewłaściwym odżywieniem kości. Mogą one dawać widzialny defekt.

Bardzo powszechny jest  staw rzekomy kości łódeczkowatej a jego częste występowanie jest spowodowane słabym ukrwieniem tego obszaru.

Diagnostyka obrazowa pozwala zazwyczaj postawić trafną diagnozę.

Staw rzekomy (pseudoartroza) – leczenie

Procedura leczenia zależy od tego, czy mamy do czynienia ze stawem witalnym czy awitalnym.

Stosuje się następujące metody:

 • zmiana unieruchomienia,
 • rewitalizacja uszkodzonej kości,
 • suplementacja strukturą gąbczastą,
 • transfer kości,
 • odbudowa ukrwienia okolic złamania,
 • i inne.

Terapię pulsacyjną Biomag 3D można stosować od pierwszych dni po urazie. Jej celem jest zmniejszenie bólu, przyspieszenie gojenia i aktywacja tworzenia nowej tkanki kostnej. 

Terapia nie zastąpi dobrego unieruchomienia, ale znacząco wspomaga procesy metaboliczne w kościach prowadzące do lepszego wchłaniania materiałów budulcowych.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Parathormon – hormon wytwarzany w gruczołach przytarczyc, który reguluje poziom wapnia we krwi.
 • Spongioplastyka – chirurgiczna metoda stosowana w przypadku ubytków kostnych, polegająca na wypełnieniu jamy kostnej istotą gąbczastą.
 • Śruba Herberta – stosowana przy operacjach złamania kości ramiennej, stale łączy oba fragmenty kości.
 • Wadliwy zrost kości – zaburzenie gojenia złamań, w którym następuje zagojenie, ale w niewłaściwej pozycji.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści przynosi terapia pulsacyjna w przypadku stawu rzekomego?

 • Pomaga złagodzić ból i przyspieszyć gojenie.
 • Aktywuje tworzenie się nowej tkanki (szybkie powstawanie tkanki kostnej i jej zwapnienie).
 • Prowadzi do zwiększonej wrażliwości na parathormon.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Wpływ terapii pulsacyjnej na leczenie złamań został potwierdzony wieloma badaniami.  Na przykład badanie kliniczne przeprowadzone przez zespół W.J.  Sharrarda w Royal Hallamshire Hospital w angielskim Sheffield potwierdza, że ​​terapia pulsacyjna (PEMF) pozytywnie wpływa na gojenie się złamań kości piszczelowej, znacznie skracając czas leczenia, ale także poprawiając zrost kości. Opublikowane badania dowodzą, że terapia pilsacyjna 3D Biomag może wspomóc leczenie tej dolegliwości.  Więcej o badanich naukowych.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Po złamaniu goleni i zdjęciu gipsu oraz po kilkumiesięcznej rehabilitacji zostałem ze zesztywniałą, obrzmiałą i bolącą kostką. Po kupnie urządzenia do magnetoterapii ból ustąpił. Urządzenie pomaga całej rodzinie.

Hana Hobzová, Sázava

Regularnie chodzimy do lekarzy a w międzyczasie włączamy urządzenie Biomag, na którym możemy polegać, że pomoże nam przyspieszyć gojenie i złagodzi ból.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych