Staw rzekomy – wsparcie procesu gojenia - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Paklouby - popis pseudoartrózy
Zdjęcie: Staw rzekomy – wsparcie procesu gojenia

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „staw rzekomy – wsparcie procesu gojenia”. Staw rzekomy powstaje po złamaniu, kiedy odłamki kości nie zrastają się i są w stałym ruchu. O stawie rzekomym mówi się, jeśli dojdzie do dwukrotnego przekroczenia okresu zwykłego gojenia bez oznak gojenia kości. Dobre gojenie kości wymaga stabilizacji odłamków i bezruchu niezbędnego w ortopedii. Tworzy się struktura więzadłowa, w której osadzają się sole wapnia i dochodzi do ostatecznego umocnienia się tkanki kostnej. Drugim warunkiem gojenia jest odpowiednie zaopatrzenie naczyniowe i odżywienie kości. Do objawów stawu rzekomego należy zwiększona bolesność przy obciążeniu i ruch w miejscu stawu rzekomego. Badanie RTG oraz TK w większości pozwala na postawienie diagnozy. Sposób leczenia zależy od tego, czy staw rzekomy jest witalny, czy awitalny (nieprawidłowo odżywiony). Dokonuje się zmiany stabilizacji, rewitalizacji zmienionej kości, uzupełnienia metodą spongioplastyki, przemieszczenia kości oraz poprawy zaopatrzenia naczyniowego itp.

Wykorzystanie magnetoterapii

W procesie gojenia stawu rzekomego pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości marki Biomag ma zastosowanie od pierwszych dni po urazie. Łagodzi ból a poprzez swoje działanie wazodylatacyjne poprawia stan odżywienia kości po urazie. Nie zastąpi odpowiedniego ustabilizowania, ale znacznie wspomaga procesy metaboliczne w kościach prowadzące do lepszego wykorzystania podawanych substancji budujących kość. Magnetoterapia przyspiesza gojenie, aktywuje tworzenie nowej tkanki (szybka odbudowa tkanki kostnej i mineralizacja) oraz prowadzi do zwiększenia wrażliwości na parathormon.

Aplikacje magnetoterapii

Wspierając proces gojenia stawów rzekomych aplikujemy początkowo niskie częstotliwości 4-6 Hz w celu łagodzenia bólu, a następnie na zmianę z częstotliwościami gojącymi 25-50 Hz.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Po złamaniu goleni i zdjęciu gipsu oraz po kilkumiesięcznej rehabilitacji zostałem ze zesztywniałą, obrzmiałą i bolącą kostką. Po kupnie urządzenia do magnetoterapii ból ustąpił. Urządzenie pomaga całej rodzinie.

Hana Hobzová, Sázava

Regularnie chodzimy do lekarzy a w międzyczasie włączamy urządzenie Biomag, na którym możemy polegać, że pomoże nam przyspieszyć gojenie i złagodzi ból.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych