Staw rzekomy – wsparcie procesu gojenia

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „staw rzekomy – wsparcie procesu gojenia”. Staw rzekomy powstaje po złamaniu, kiedy odłamki kości nie zrastają się i są w stałym ruchu. O stawie rzekomym mówi się, jeśli dojdzie do dwukrotnego przekroczenia okresu zwykłego gojenia bez oznak gojenia kości. Dobre gojenie kości wymaga stabilizacji odłamków i bezruchu niezbędnego w ortopedii. Tworzy się struktura więzadłowa, w której osadzają się sole wapnia i dochodzi do ostatecznego umocnienia się tkanki kostnej. Drugim warunkiem gojenia jest odpowiednie zaopatrzenie naczyniowe i odżywienie kości. Do objawów stawu rzekomego należy zwiększona bolesność przy obciążeniu i ruch w miejscu stawu rzekomego. Badanie RTG oraz TK w większości pozwala na postawienie diagnozy. Sposób leczenia zależy od tego, czy staw rzekomy jest witalny, czy awitalny (nieprawidłowo odżywiony). Dokonuje się zmiany stabilizacji, rewitalizacji zmienionej kości, uzupełnienia metodą spongioplastyki, przemieszczenia kości oraz poprawy zaopatrzenia naczyniowego itp.

Wykorzystanie magnetoterapii

W procesie gojenia stawu rzekomego pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości marki Biomag ma zastosowanie od pierwszych dni po urazie. Łagodzi ból a poprzez swoje działanie wazodylatacyjne poprawia stan odżywienia kości po urazie. Nie zastąpi odpowiedniego ustabilizowania, ale znacznie wspomaga procesy metaboliczne w kościach prowadzące do lepszego wykorzystania podawanych substancji budujących kość. Magnetoterapia przyspiesza gojenie, aktywuje tworzenie nowej tkanki (szybka odbudowa tkanki kostnej i mineralizacja) oraz prowadzi do zwiększenia wrażliwości na parathormon.

Doświadczenie pacjenta

Regularnie chodzimy do lekarzy a w międzyczasie włączamy urządzenie Biomag, na którym możemy polegać, że pomoże nam przyspieszyć gojenie i złagodzi ból.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Po złamaniu goleni i zdjęciu gipsu oraz po kilkumiesięcznej rehabilitacji zostałem ze zesztywniałą, obrzmiałą i bolącą kostką. Po kupnie urządzenia do magnetoterapii ból ustąpił. Urządzenie pomaga całej rodzinie.

Hana Hobzová, Sázava

Aplikacje magnetoterapii

Wspierając proces gojenia stawów rzekomych aplikujemy początkowo niskie częstotliwości 4-6 Hz w celu łagodzenia bólu, a następnie na zmianę z częstotliwościami gojącymi 25-50 Hz.

Możesz leczyć te choroby

  • Łuszczyca
  • Program INDYWIDUALNY
  • Reumatyzm pozastawowy
  • Dna moczanowa
  • Zmęczenie mięśni
  • Magnetyzacja wody

Magnetoterapia a gojenie się stawu rzekomego. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w gojeniu stawów rzekomych? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych