Stwardnienie rozsiane – SM

Edytor: | 2. lipca 2019
Roztroušená skleróza - popis diagnózy
Zdjęcie: Stwardnienie rozsiane – SM

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka stwardnienia rozsianego: SM (sclerosis multiplex) to zapalna, zwyrodnieniowa choroba obwodowego układu nerwowego (OUN), w czasie której dochodzi do procesów demielinizacyjnych w OUN, a postaci kliniczne choroby dzieli się zgodnie z przewagą części OUN, która została najbardziej dotknięta. Może przebiegać z powtarzającym się, uderzeniowym pogłębieniem się choroby i następującą remisją lub stale powoli się pogłębiać. Rzadko może przybrać gwałtowny przebieg zakończony zgonem, ale może także dojść do wygaśnięcia procesu chorobowego z trwałym skutkiem.

Pierwsze objawy są subtelne, potykanie się, zmęczenie podczas chodzenia, nietrzymanie moczu, obciążenie palców przez drobne prace, narastające zmęczenie, zaburzenia związane z ostrością wzroku, zawroty głowy, drżenie i wiele innych objawów do porażenia oraz innych ciężkich upośledzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Leczenie jest wyłącznie objawowe. Pacjent wymaga spokoju, podaje się leki przeciwzapalne i analgetyczne, zapobiega się chorobom zakaźnym, zbyt dużemu obciążeniu fizycznemu i psychicznemu, które pogłębia przebieg SM.

Stosowanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości firmy Biomag wspomaga uwolnienie pacjenta od niektórych obciążeń i poprawia jakość jego życia. Podczas aplikacji pola magnetycznego na móżdżek i mózg poza pożądanym działaniem wazodylatacyjnym zakłada się jeszcze wpływ na przenoszenie jonów wapnia z wnętrza komórki na zewnątrz i podwyższone wydzielanie melatoniny. Dochodzi do poprawy biorytmów, snu i pozwala na lepszą regenerację mózgu. Znacznie poprawia stan pacjentów, głównie tych, którzy cierpią na złe i utrudnione wyrażanie się, powolnym przypominaniem sobie i zacinaniem się podczas mówienia.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag z wyżej wymienionych przyczyn jest odpowiednią metodą fizjoterapeutyczną uzupełniającą całkowitą zdrowotną opiekę nad pacjentem z SM i można ją aplikować przez cały okres choroby równolegle do innej terapii. Bierze udział w hamowaniu progresji choroby i stabilizacji stanu zdrowia. Wyższe częstotliwości stymulacyjne prowadzą do bezpośredniej stymulacji aktywności nerwowej.

Aplikacja magnetoterapii

W leczeniu stwardnienia rozsianego polecamy codziennie programy w zakresie 2-25, można stosować na zmianę z programami 50-81 Hz o działaniu wazodylatacyjnym i stymulacyjnym. Odpowiedni jest solenoid na głowę i płaski aplikator na okolicę kręgosłupa.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag korzystam w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia. Mam stwardnienie rozsiane i urządzenie pomaga mi utrzymać obecny stan.

Marie Nováková

Z urządzenia Biomag korzystam razem z córką, która ma stwardnienie rozsiane. Jestem zadowolona i polecam wszystkim, którzy mają problemy z układem ruchu.

Olga Zrostlíková, Bohumín

Korzystam z programów na stwardnienie rozsiane i ból kręgosłupa. Po aplikacji czuję ulgę i lepiej śpię.

Eva Dočkalová, Krnov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych