Stwardnienie rozsiane – SM

Edytor: | 14. lutego 2020

Masz problemy ze wzrokiem, tracisz czucie, odczuwasz mrowienie i jesteś ciągle zmęczony? Stwardnienie rozsiane na pierwszy rzut oka może dawać różnorodne, niejednoznaczne objawy. Jednak wczesne rozpoznanie choroby ma zasadniczy wpływ na jej dalszy przebieg.

Roztroušená skleróza - popis diagnózy
Zdjęcie: Stwardnienie rozsiane – SM

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Stwardnienie rozsiane – opis i przyczyny powstawania

Stwardnienie rozsiane (w skrócie SM, łac. sclerosis multiplex) to zapalna choroba zwyrodnieniowa ośrodkowego układu nerwowego, w której zachodzą procesy demielinizacji.

Dochodzi od reakcji autoimmunologicznej na osłonki mielinowe włókien nerwowych. Włókna przestają spełniać swoją funkcję, czego efektem są poważne uszkodzenia układu nerwowego.

Choroba może przebiegać w naprzemiennym rytmie ataków i remisji (chwilowych zaników choroby), lub w ciągłym pogarszaniu się stanu chorego.

Średnia długość życia pacjentów jest niemal równa średniej osób zdrowych. W wyjątkowych przypadkach choroba może prowadzić do szybkiej śmierci. Może też dojść do trwałego wygaśnięcia procesu chorobowego.

Zachorowania pojawiają się u osób w każdym wieku, najczęściej między 20. a 40. rokiem życia. Częściej chorują kobiety.

Początkowe objawy stwardnienia rozsianego są niepozorne. Mogą pojawiać się potknięcia, nietrzymanie moczu, trudności w poruszaniu palcami, zwiększone zmęczenie, zaburzenia ostrości wzroku, zawroty głowy, drżenie i wiele różnych objawów, w tym polio i inne poważne zaburzenia funkcjonowania nerwów centralnych i obwodowych.

Do potwierdzenia diagnozy służy badanie rezonansem magnetycznym i analiza płynu mózgowo-rdzeniowego.

Bezpośrednia przyczyna powstawania choroby nie jest znana. Jednym z czynników jest z pewnością predyspozycja genetyczna.

Leczenie stwardnienia rozsianego – pozbądź się dolegliwości

Leczenie, ze względu na nieznane przyczyny zachorowania, jest jedynie objawowe.

Współczesna medycyna potrafi leczyć objawy i łagodzić przebieg choroby. Dlatego leczenie należy rozpocząć natychmiast po postawieniu diagnozy.

Każdy atak choroby wymaga rozpoczęcia intensywnej terapii, polegającej na podawaniu kortykosteroidów, które działają przeciwzapalnie i mają na celu przyspieszenie regeneracji po atakach. Pacjent powinien wtedy przede wszystkim odpoczywać.

Długoterminowe leczenie ma na celu obniżenie częstotliwości ataków i spowolnienie postępów choroby.

Pacjent musi unikać infekcji oraz dużego obciążenia psychicznego i fizycznego, które pogarszają przebieg choroby.

Bardzo ważna jest rehabilitacja i odpowiedni styl życia, łącznie z przyjmowaniem dostatecznych dawek witamin.

Terapia pola pulsującego 3D Biomag jest metodą fizjoterapii, która może uzupełniać całościowe leczenie stwardnienia rozsianego . Może być stosowana w całym przebiegu choroby, razem z innym leczeniem. Celem aplikacji jest spowolnienie przebiegu choroby i uwolnienie od niektórych objawów.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Demielinizacja – utrata mieliny z włókien nerwowych aksonów. Powoduje uszkodzenie nerwów, mózgu i rdzenia kręgowego.
 • Remisja – moment cofnięcia się objawów choroby.
 • Atak – gwałtowny wybuch objawów choroby.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie są korzyści wynikające z terapii w przypadku stwardnienia rozsianego.?

 • Przyczynia się do spowolnienia postępu choroby i stabilizacji stanu zdrowia.
 • Poprawia biorytm snu, pozwalając na lepszą regenerację mózgu.
 • Poprawia mikrokrążenie.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) na stwardnienie rozsiane został już potwierdzony licznymi badaniami. Jedno z badań przeprowadzone w trzech amerykańskich ośrodkach zdrowia na 117 pacjentach potwierdza, że terapia pola pulsującego (PEMF) łagodzi objawy SM, a przede wszystkim zmęczenie i występowanie skurczów. Badania potwierdzają, że aplikacje terapii pola pulsującego 3D Biomag ma pozytywny wpływ na podniesienie jakości życia pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag korzystam w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia. Mam stwardnienie rozsiane i urządzenie pomaga mi utrzymać obecny stan.

Marie Nováková

Korzystam z programów na stwardnienie rozsiane i ból kręgosłupa. Po aplikacji czuję ulgę i lepiej śpię.

Eva Dočkalová, Krnov

Z urządzenia Biomag korzystam razem z córką, która ma stwardnienie rozsiane. Jestem zadowolona i polecam wszystkim, którzy mają problemy z układem ruchu.

Olga Zrostlíková, Bohumín

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych