Szumy uszne – tinnitus

Edytor: | 18. września 2020

Słyszysz szumy, huczenie lub gwizdy w uszach? Objawy te oraz inne nieprzyjemne dźwięki w uszach lub głowie mogą oznaczać, że cierpisz na dolegliwość zwaną szumami usznymi.

Tinnitus - popis pískání v uších
Zdjęcie: Szumy uszne – tinnitus

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Szumy uszne – opis i przyczyny dolegliwości

Szumy uszne todoznania słuchowe, które nie pochodzą z zewnętrznego źródła. Ich źródło może być wewnętrzne lub zewnętrzne.

Szumom usznym mogą towarzyszyć zawroty głowy, mogą też wywoływać lęki i bezsenność. Objawy zazwyczaj nasilają i pogłębiają się pod wpływem stresu.

Obiektywne szumy uszne stanowią rzadkie zjawisko, kiedy dźwięki słyszy również osoba postronna. Ten rodzaj dolegliwości ma zazwyczaj związek z naruszeniem kształtu niektórych części aparatu słuchu. Może chodzić na przykład o tzw. ziejącą trąbkę słuchową, drganie mięśni podniebiennych, wybrzuszenie naczyń w pobliżu ucha itp.

Subiektywne szumy uszne słyszy tylko pacjent. Ta forma dolegliwości jest bardzo częsta.
Może powstawać jako skutek upośledzenia słuchu, zaburzenia krążenia krwi w uchu wewnętrznym, stanu zapalnego, upośledzenia słuchu przez silne bodźce dźwiękowe, utraty słuchu, urazów uszu i innych.

Szumy uszne mogą pojawić się jako następstwo stresu, hałasu, alkoholu, narkotyków, wysokiego ciśnienia, choroby serca lub choroby naczyniowej, uszkodzenia kręgosłupa szyjnego, nowotworu mózgu, zaburzeń hormonalnych.

Szumy uszne mogą również towarzyszyć wielu innym chorobom. Przykładem może być choroba Manier’a. Szumy pojawiają się jednak również wtedy, kiedy słuch jest bez zarzutu.

Ryzyko zachorowania wzrasta powyżej 60 roku życia.

Leczenie szumów usznych – pozbądź się dolegliwości

Metody leczenia szumów są tak samo zróżnicowane, jak ich przyczyny. Podczas rozmowy z pacjentem lekarz pyta o subiektywne własności szelestów.

Przeprowadzane są badania audiometryczne (w celu ustalenia stopnia upośledzenia słuchu) oraz, opcjonalnie, badania otomikroskopowe i badanie układu ucha (szczegółowe badanie uszu mikroskopem). Często konieczne jest badanie neurologiczne, internistyczne, okulistyczne i psychiatryczne.

Jeśli przyczyna szumów zostaje rozpoznana, leczenie polega na jej usunięciu.

W przypadku postaci przewlekłych, bez oczywistej przyczyny, należy złagodzić objawy np. urządzeniem do maskowania dźwięku lub tzw. implantem ślimakowym.

W ostatnich latach stosuje się terapię pola pulsującego 3D jako metodę leczenie chronicznych szumów poprzez stymulację kory mózgu w okolicy lewego płata skroniowego.

Terapia pola pulsującego 3D Biomag pomaga w leczeniu szumów usznych.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Implant ślimakowy – implant wszczepiany do ucha, zastępujący funkcję ślimaka.
 • Badanie audiometryczne – badanie mające na celu określenie stopnia upośledzenia słuchu.
 • Badanie otomikroskopowe – szczegółowe badanie uszu pod mikroskopem.
 • Trąbka Eustachiusza – trąbka słuchowa, łączy nosogardło z zatoką ucha środkowego.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia w przypadku szumów usznych?

 • Przyczynia się do poprawy przepływu krwi przez drobne tętnice i naczynia włosowate.
 • Poprawia warunki dla normalnego funkcjonowania.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pola pulsującego (PEMF) na usuwanie szumów usznych został już potwierdzony licznymu badaniami. Badanie przeprowadzone w 2006 roku przez naukowców związanych z Katedrą psychiatrii, psychosomatyki i psychoterapii w niemieckim Regensburgu wyraźnie pokazuje, że aplikacje terapii pulsacyjnej mogą skutecznie leczyć chroniczne szumy uszne. Dowodzi to, że terapia pola pulsującego 3D Biomag może łagodzić szumy i zmniejszać dolegliwości. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag jestem zadowolona. Korzystam z niego przy bólach bioder i kolan, zapaleniu prostaty, szumach usznych i do magnetyzacji wody.

Karel Suk, Velký Borek

Aplikacje pomagają mi w problemach z szumami usznymi, kręgosłupem, barkiem i stawami; myślę, że też w kwestii nadciśnienia i uspokojenia.

Hana Skřiváčková, Rokytnice nad Jizerou

Z urządzenia korzystam na bóle kręgosłupa i stawów, szumy uszne, wysokie ciśnienie.

Emília Dobríková, Sliač

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych