Szumy uszne

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka szumów usznych: program jest przeznaczony do leczenia problemów na tle zmian patologicznych w krążeniu w uchu wewnętrznym, jak np. szelesty, szumy i piski. Może pomóc również w zawrotach głowy występujących w chorobie Menière’a i zespole zawrotu szyjnego.

Cel aplikacji

Celem aplikacji jest wpłynąć na układ krwionośny i usprawnić dostarczanie tlenu i substancji odżywczych oraz podjąć próbę zachowania funkcjonalności komórek włoskowatych ucha. Prowadzi to do ograniczenia szelestów i pisków i minimalizuje ryzyko kolejnych uszkodzeń.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia korzystam na bóle kręgosłupa i stawów, szumy uszne, wysokie ciśnienie.

Emília Dobríková, Sliač

Aplikacje pomagają mi w problemach z szumami usznymi, kręgosłupem, barkiem i stawami; myślę, że też w kwestii nadciśnienia i uspokojenia.

Hana Skřiváčková, Rokytnice nad Jizerou

Z urządzenia Biomag jestem zadowolona. Korzystam z niego przy bólach bioder i kolan, zapaleniu prostaty, szumach usznych i do magnetyzacji wody.

Karel Suk, Velký Borek

Opis i wykorzystanie magnetoterapii

Szumy uszne, niedosłuch oraz zawroty głowy to trzy podstawowe objawy choroby Meniera. Przyczynę choroby stanowi dysfunkcja części ucha wewnętrznego (worka endolimfatycznego). Objawem dominującym nad pozostałymi dwoma jest napadowy zawrót głowy, który jest bardzo zmienny i zwykle poprzedzony aurą. Największe natężenie osiąga w ciągu kilku minut i trwa średnio 2-3 godziny. Dwa pozostałe objawy, szumy uszne i niedosłuch, są zwykle jednostronne. Szumy uszne mają charakter trwały lub przemijający. Niedosłuch pogłębia się w przebiegu choroby, a do poprawy słuchu już nie dochodzi. Leczenie przyczynowe nie jest znane. W czasie napadu podaje się leki ograniczające zawroty głowy oraz preparaty, które poprawiają skład i ilość endolimfy. Po wyczerpaniu innych możliwości zaleca się leczenie chirurgiczne. W zespole Menière’a występują te same objawy kliniczne, ale ich przyczyna może być różna (np. zaburzenia hormonalne, zaburzenia metabolizmu wodnego, hipowitaminozy, substancje toksyczne, zaburzenia kręgosłupa szyjnego, stany pourazowe itp.). .

Szumy uszne mogą występować jako część choroby Menière’a lub samodzielnie. Zawsze w tle występuje zaburzenie ukrwienia lub zaopatrzenia naczyniowego ucha wewnętrznego. Dlatego również leczenie koncentruje się na poprawie podaży utlenowanej krwi i substancji odżywczych. Jeśli zmiany utrzymują się długo, a uszkodzenie jest stałe – wówczas efekty leczenia są minimalne.

Zespół zawrotu szyjnego powstaje podczas blokady odcinka szyjnego kręgosłupa i upośledzenia ukrwienia móżdżku w wyniku ucisku tętnicy kręgowej. Wynikiem są zawroty głowy zależne od jej położenia.

We wszystkich przypadkach polecamy aplikację magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag na obszar uszu i szyjnego odcinka kręgosłupa, możliwie najszybciej po pojawieniu się pierwszych zaburzeń. Dochodzi do wyraźnej poprawy przepływu krwi przez drobne naczynka i naczynia włosowate oraz poprawiają się warunki dla prawidłowych funkcji i gojenia. W przypadku gdy znane są przyczyny wywołujące chorobę można działać w sposób bardziej docelowy, np. przeciwbólowo i rozluźniająco na odcinek szyjny kręgosłupa.

Poprzez aplikację częstotliwości rozluźniających (przede wszystkim na odcinek szyjny kręgosłupa) i wazodylatacyjnych (ucho wewnętrzne) osiągamy pożądaną poprawę mikrokrążenia utlenowanej krwi i substancji odżywczych. Odpowiednim aplikatorem jest solenoid i w przypadku kręgosłupa typowy, płaski.

Możesz leczyć te choroby

  • Zapalenie zatok
  • Bóle głowy
  • Niedoczynność tarczycy – obniżone wydzielanie hormonów tarczycy
  • Dziecięce porażenie mózgowe
  • Łysienie (wypadanie włosów)
  • Stany po udarze mózgu

Magnetoterapia a piski i szumy uszne. Zadaj pytanie!

Zainteresowały Cię pozytywne efekty magnetoterapii w leczeniu lub profilaktyce szumów usznych? Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w tego rodzaju dolegliwościach? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na szumy i piski w uszkach.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych