Wazodylatacja – poprawa ukrwienia

Edytor: | 14. lutego 2020
Vazodilatace - zlepšení prokrvení
Zdjęcie: Wazodylatacja – poprawa ukrwienia

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „Wazodylatacja – poprawa ukrwienia”. Pulsacyjne pole magnetyczne o niskich częstotliwościach aparatów Biomag wpływa poprzez ładunek dodatki na polaryzację czerwonych krwinek. Przeciwdziała łączeniu się krwinek w podłużne pakiety, tzw. rulony, powodując ich ponowne rozproszenie, dzięki czemu zwiększa powierzchnię zdolną do wiązania i przenoszenia tlenu. Krew, która przepływa przez wytworzone pole magnetyczne, wykazuje większą zdolność wiązania tlenu. Polaryzacja krwinek wpływa na napięcie mięśniowe naczyń, tętnic i naczyń włosowatych – dochodzi do ich rozszerzenia (wazodylatacji), a to prowadzi do lepszego zaopatrywania tkanek w utlenowaną krew i substancje odżywcze oraz szybszego odprowadzania substancji toksycznych poza komórki. Wyraźnie wzrasta ciśnienie parcjalne tlenu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości korzystnie wpływa na plastyczność krwinek. Elastyczniejsze krwinki lepiej dostosowują się do „przeszkód” w układzie naczyniowym. Pod wpływem pola magnetycznego spada jednocześnie ryzyko tworzenia się skrzepów (skrzeplin). Ponadto poprzez działanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości dochodzi do aktywacji układu parasympatycznego i do odpływu jonów Ca2, co prowadzi także do rozluźnienia mięśni naczyń (zwłaszcza zwieraczy naczyń przedwłosowatych) i do następnej wazodylatacji. To wszystko wpływa na harmonizację pracy serca, krążenia i ciśnienia krwi (droktor Chvojka).

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości firmy Biomag sprawdza się w chorobach niedokrwiennych serca i chorobach niedokrwiennych kończyn dolnych i górnych, w przypadku niegojących się wrzodów bercowych oraz wszystkich zaburzeń ukrwienia. Nie prowadzi do rekanalizacji już zamkniętych naczyń, ale znacznie rozszerza oboczne naczynia krwionośne w skórze i w tkance mięśniowej. Efekt wazodylatacyjny jest konieczny we wszystkich zaburzeniach układu naczyniowego, gdzie doszło do utrudnionego przepływu utlenowanej krwi, tzn. w przypadku zaburzeń niedokrwiennych kończyn, serca i mózgu. Zwiększone zaopatrzenie w tlen wspomaga gojenie i funkcję tkanek oraz narządów oraz działa przeciwzapalnie.

Aplikacje magnetoterapii

W celu poprawy ukrwienia aplikujemy pulsujące pole magnetyczne w zakresie częstotliwości 36-44 Hz miejscowo na części ciała, w których doszło do zaburzenia. W razie potrzeb łączymy z programami przeznaczonymi do poszczególnych diagnoz.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Jeśli ktoś ma problemy z krążeniem w nogach, niech włoży aplikator pod łydki i stopy - krążenie ulegnie niesamowitej poprawie.

Rudolf Blaščok, Stará Bělá

Mam kiepskie ukrwienie kończyn dolnych, bóle w łydkach. Czuję, że magnetoterapia nam pomaga. Dodatkowo magnetyzuję wodę i miękkie owoce. Urządzenie mamy pod ręką, żeby móc go użyć w każdej chwili.

Danuše Sobotková

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych