Wazodylatacja – poprawa ukrwienia

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „Wazodylatacja – poprawa ukrwienia”. Pulsacyjne pole magnetyczne o niskich częstotliwościach aparatów Biomag wpływa poprzez ładunek dodatki na polaryzację czerwonych krwinek. Przeciwdziała łączeniu się krwinek w podłużne pakiety, tzw. rulony, powodując ich ponowne rozproszenie, dzięki czemu zwiększa powierzchnię zdolną do wiązania i przenoszenia tlenu. Krew, która przepływa przez wytworzone pole magnetyczne, wykazuje większą zdolność wiązania tlenu. Polaryzacja krwinek wpływa na napięcie mięśniowe naczyń, tętnic i naczyń włosowatych – dochodzi do ich rozszerzenia (wazodylatacji), a to prowadzi do lepszego zaopatrywania tkanek w utlenowaną krew i substancje odżywcze oraz szybszego odprowadzania substancji toksycznych poza komórki. Wyraźnie wzrasta ciśnienie parcjalne tlenu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości korzystnie wpływa na plastyczność krwinek. Elastyczniejsze krwinki lepiej dostosowują się do „przeszkód” w układzie naczyniowym. Pod wpływem pola magnetycznego spada jednocześnie ryzyko tworzenia się skrzepów (skrzeplin). Ponadto poprzez działanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości dochodzi do aktywacji układu parasympatycznego i do odpływu jonów Ca2, co prowadzi także do rozluźnienia mięśni naczyń (zwłaszcza zwieraczy naczyń przedwłosowatych) i do następnej wazodylatacji. To wszystko wpływa na harmonizację pracy serca, krążenia i ciśnienia krwi (droktor Chvojka).

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości firmy Biomag sprawdza się w chorobach niedokrwiennych serca i chorobach niedokrwiennych kończyn dolnych i górnych, w przypadku niegojących się wrzodów bercowych oraz wszystkich zaburzeń ukrwienia. Nie prowadzi do rekanalizacji już zamkniętych naczyń, ale znacznie rozszerza oboczne naczynia krwionośne w skórze i w tkance mięśniowej. Efekt wazodylatacyjny jest konieczny we wszystkich zaburzeniach układu naczyniowego, gdzie doszło do utrudnionego przepływu utlenowanej krwi, tzn. w przypadku zaburzeń niedokrwiennych kończyn, serca i mózgu. Zwiększone zaopatrzenie w tlen wspomaga gojenie i funkcję tkanek oraz narządów oraz działa przeciwzapalnie.

Doświadczenie pacjenta

Mam kiepskie ukrwienie kończyn dolnych, bóle w łydkach. Czuję, że magnetoterapia nam pomaga. Dodatkowo magnetyzuję wodę i miękkie owoce. Urządzenie mamy pod ręką, żeby móc go użyć w każdej chwili.

Danuše Sobotková

Jeśli ktoś ma problemy z krążeniem w nogach, niech włoży aplikator pod łydki i stopy - krążenie ulegnie niesamowitej poprawie.

Rudolf Blaščok, Stará Bělá

Aplikacje magnetoterapii

W celu poprawy ukrwienia aplikujemy pulsujące pole magnetyczne w zakresie częstotliwości 36-44 Hz miejscowo na części ciała, w których doszło do zaburzenia. W razie potrzeb łączymy z programami przeznaczonymi do poszczególnych diagnoz.

Możesz leczyć te choroby

  • Stany pooperacyjne
  • Dna moczanowa
  • Choroba Alzheimera (tzw. Alzheimer)
  • Osteoporoza i osteochondroza
  • Obrzęk – działanie przeciwobrzękowe
  • Relaksacja

Magnetoterapia a poprawa ukrwienia. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w celu poprawy ukrwienia? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych