Wpływ magnetoterapii na paradontozę

Edytor: | 2. stycznia 2019

Wpływ magnetoterapii pulsacyjnej na paradontozę przy częstotliwości 16,9 Hz i mocy 46 µT stał w centrum zainteresowania nowatorskiego eksperymentu klinicznego na 23 pacjentach, którego wyniki opublikowano w Journal of Periodontology (Steffensen et al., 1988).

Szczegółowym celem badania była obserwacja oddziaływania pola magnetycznego na tkanki miękkie dziąseł i tkanki mocujące zęby w kościach szczęki, które są w paradontozie narażone na ubytki. Są to zasadnicze części dolnej i górnej szczęki, w których spoczywają zęby.

Pacjenci po przebytej operacji usunięcia napuchniętej i bolesnej tkanki zostali poddani 8-tygodniowym aplikacjom magnetoterapii. Grupa kontrolna nie podlegała żadnej terapii. Efekt porównano po 6, 12 i 18 miesiącach.

Magnetoterapia wpłynęła na przywarcie tkanki dziąseł wyłącznie w przestrzeni kieszonki dziąsłowej z głębokością pierwotną 1 do 3 milimetrów.

Efekt w przestrzeni tkanek mocujących zęby do kości szczęki w porównaniu z grupą kontrolną był wyjątkowo dobry. Badanie radiograficzne we wszystkich przypadkach potwierdziło znaczny przyrost statystyczny w tej okolicy.

Krótko mówiąc magnetoterapia pulsacyjna oddziałuje jednoznacznie w pozytywny sposób na regenerację tkanek podlegających paradontozie. Stanowi zatem odpowiednie uzupełnienie terapii tego schorzenia.

Źródło: Steffensen, B. et al. (1988) Clinical effects of electromagnetic stimulation as an adjunct to periodontal therapy. Journal of Periodontology. 59 (1), 46–52.

Magnetoterapia jako uzupełnienie leczenia paradontozy / Clinical effects of electromagnetic stimulation as an adjunct to periodontal therapy

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3422292

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Paradontoza

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)