Wpływ magnetoterapii na wzrok

Edytor: | 2. stycznia 2019

Wpływ magnetoterapii na wzrok, a więc aktywność bioeletryczną siatkówki, przewodzenie oraz wewnątrzgałkowe krążenie krwi na 88 pacjentach (ogółem na 160 oczach z zanikiem nerwu wzrokowego) badał rosyjski zespół lekarzy (Zobina et al., 1990).

Magnetoterapia pulsacyjna o niskie częstotliwości i mocy 10 mT została podana każdemu pacjentowi podczas 10 do 15 aplikacji z czasem ekspozycji wynoszącym 7-10 minut.

Wyniki wskazały, że ostrość widzenia u pacjentów z niedoborami (poniżej 0,04 dioptrii) poprawiła się w 50% przypadków. Przede wszystkim jednak udowodniono, że u pacjentów cierpiących na zanik nerwu wzrokowego terapia poprawia krążenie wewnątrz oka. Skróceniu uległ bowiem czas przewodzenia bodźców nerwem wzrokowym oraz ogólnej poprawie uległa stymulacja komórek ganglionowych w siatkówce Optymalne efekty osiągnięto po 10 aplikacjach. Powtórzenie leczenia po 6-8 miesiącach wpłynęło na stabilizację efektów terapii.

Eksperyment potwierdził więc, że magnetoterapia nie tylko poprawia ostrość widzenia u pacjentów z zanikiem nerwu, ale również wskazał, że dochodzi do tego dzięki poprawie krążenia wewnątrzgałkowego.

Źródło: Zobina, L. V., Orlovskaia, L. S., Sokov, S. L., Sabaeva, G. F., Kondé, L. A., Iakovlev, A. A. (1990) Эффективность магнитотерапии в атрофии зрительного нерва. Предварительное исследование, 106 (5), s. 54-57.

Skuteczność magnetoterapii w zaniku nerwu wzrokowgo / Эффективность магнитотерапии в атрофии зрительного нерва. Предварительное исследование

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2264232

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Zanik nerwu wzrokowego, ślepota zmierzchowa

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)