Wpływ powtarzalnej przezczaszkowej stymulacji magnetycznej na szumy i piski uszne

Edytor: | 2. stycznia 2019

Wpływ powtarzalnej przezczaszkowej stymulacji magnetycznej na szumy i piski uszne został zbadany za pomocą neuroobrazowania SPECT, czyli tomografii emisyjnej pojedynczych fotonów. W badaniu wzięło udział 20 pacjentów.

Dla porównania badanie przeprowadzono najpierw 14 dni przed terapią a następnie krótko po niej.

Wyniki neuroobrazowania wskazały na obniżoną aktywność metaboliczną w części lewej spodniej płata skroniowego (pierwszorzędowa kora słuchowa) a konkretnie w regionach odpowiedzialnych za rozpoznawanie wzorów, pamięć wzrokową, ale również w mniejszej części za integrację audiowizualną.

Wyniki zasugerowały, że poprawa stanu pacjentów cierpiących na szumy uszne jest bezpośrednio związana ze stymulacją polem magnetycznym procesu integracji audiowizualnej w mózgu. Potwierdzeniem jest tutaj również fakt, że treningi audiowizualne są dobrze znaną metodą leczenia szumów.

W głównej grupie po zastosowaniu magnetoterapii pulsacyjnej o częstotliwości 1 Hz odnotowano wyraźną poprawę już po pięciu aplikacjach a efekt utrzymywał się aż sześć miesięcy od zakończenia terapii.

Źródło: Marcondes, R. A. et al. (2010) Repetitive transcranial magnetic stimulation improve tinnitus in normal hearing patients: a double-blind controlled, clinical and neuroimaging outcome study. European Journal of Neurology. 17 (1), 38–44.

Powtarzalna przezczaszkowa stymulacja magnetyczna reguluje szumy uszne u pacjentów z normalnym słuchem  / Repetitive transcranial magnetic stimulation improve tinnitus in normal hearing patients

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19614962

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Szumy uszne – tinnitus

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)