Wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie)

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia): wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie) to choroba cywilizacyjna, która przyczynia się do wielu innych zaburzeń zdrowotnych. Przyczyną nadciśnienia jest połączenie różnych wpływów wewnętrznych i zewnętrznych. W Czechach jest około 1 miliona chorych na nadciśnienie.
Nadciśnienie pierwotne dotyczy 90-95% wszystkich chorych na nadciśnienie i nie są znane wyraźne przyczyny tej odmiany choroby. Mówi się o przyczynach wieloczynnikowych. Dotyczy to predyspozycji genetycznych (u 70% osób) i innych czynników ryzyka jak płeć, nadmierne spożycie soli, tłustych i niezdrowych pokarmów, palenie, brak ruchu, otyłość i stres.

Nadciśnienie wtórne dotyczy przeważnie osób w młodszym wieku (5-10% chorych), przyczyny są znane – są to głównie choroby nerek, nadnerczy, zaburzenia hormonalne, ciąża itp. Nadciśnienie przyspiesza rozwój miażdżycy, prowadzi do zawałów mięśnia sercowego, udarów naczyniowych, niewydolności serca i uszkodzenia nerek.

Leczenie nadciśnienia zależy od rodzaju i przyczyny. Stosuje się leczenie zachowawcze i farmakologiczne. Ważna jest zmiana nawyków żywieniowych, powstrzymanie się od alkoholu i palenia, odpowiednia ilość ruchu, a w przypadku otyłości również redukcja masy ciała, ponadto zgodnie ze wskazaniem leczenie farmakologiczne choroby podstawowej. Profilaktyka polega na regularnym ruchu, ćwiczeniach aerobowych, regularnym chodzeniu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Przy wysokiem ciśnieniu częścią kompleksowej terapii może być również stosowanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag, gdzie wykorzystuje się głównie efekt wazodylatacyjny i ogólne działanie gojąco-regeneracyjne. Ogólna harmonizacja układu krążenia po aplikacjach magnetoterapii wspomaga obniżenie ciśnienia krwi.

Doświadczenie pacjenta

Leczę się z cukrzycy, wysokiego ciśnienia oraz paradontozy. Korzystam z Biomag i jestem bardzo zadowolona. Ogólnie czuję się dobrze.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Cierpiałam na szereg dolegliwości, np. syndrom cieśni nadgarstka, migreny, wysokie ciśnienie, nadczynność tarczycy. Po leczeniu magnetoterapią stan zdrowia uległ poprawie.

Marie Miková, Znojmo

Z magnesu pulsacyjnego korzystam już ponad rok i jestem bardzo zadowolony. Aplikuję na bóle w krzyżu, ścierpnięte ręce, obniżenie ciśnienie, na bóle brzucha. Odkąd mam urządzenie, nie chodzę na zabiegi.

Rudolf Zubrík, Podolie

Aplikacje magnetoterapii

Aplikujemy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz, gdzie dojdzie do działania zarówno spazmolitycznego, jak i wazodylatacyjnego oraz gojącego. W pierwszej kolejności zaleca się na ok. 2 tygodnie aplikacje na kończyny dolne w celu przystosowania układu na zmiany i następnie na plecy bądź klatkę piersiową płaski aplikatorem.

Możesz leczyć te choroby

  • Ból promieniujący od kręgosłupa piersiowego
  • Wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie)
  • Zapalenie oskrzeli
  • Astma
  • Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Magnetoterapia a wyskie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie). Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na nadciśnienie? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych