Wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie) - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Vysoký krevní tlak - popis hypertenze
Zdjęcie: Wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie)

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia): wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie) to choroba cywilizacyjna, która przyczynia się do wielu innych zaburzeń zdrowotnych. Przyczyną nadciśnienia jest połączenie różnych wpływów wewnętrznych i zewnętrznych. W Czechach jest około 1 miliona chorych na nadciśnienie.
Nadciśnienie pierwotne dotyczy 90-95% wszystkich chorych na nadciśnienie i nie są znane wyraźne przyczyny tej odmiany choroby. Mówi się o przyczynach wieloczynnikowych. Dotyczy to predyspozycji genetycznych (u 70% osób) i innych czynników ryzyka jak płeć, nadmierne spożycie soli, tłustych i niezdrowych pokarmów, palenie, brak ruchu, otyłość i stres.

Nadciśnienie wtórne dotyczy przeważnie osób w młodszym wieku (5-10% chorych), przyczyny są znane – są to głównie choroby nerek, nadnerczy, zaburzenia hormonalne, ciąża itp. Nadciśnienie przyspiesza rozwój miażdżycy, prowadzi do zawałów mięśnia sercowego, udarów naczyniowych, niewydolności serca i uszkodzenia nerek.

Leczenie nadciśnienia zależy od rodzaju i przyczyny. Stosuje się leczenie zachowawcze i farmakologiczne. Ważna jest zmiana nawyków żywieniowych, powstrzymanie się od alkoholu i palenia, odpowiednia ilość ruchu, a w przypadku otyłości również redukcja masy ciała, ponadto zgodnie ze wskazaniem leczenie farmakologiczne choroby podstawowej. Profilaktyka polega na regularnym ruchu, ćwiczeniach aerobowych, regularnym chodzeniu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Przy wysokiem ciśnieniu częścią kompleksowej terapii może być również stosowanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag, gdzie wykorzystuje się głównie efekt wazodylatacyjny i ogólne działanie gojąco-regeneracyjne. Ogólna harmonizacja układu krążenia po aplikacjach magnetoterapii wspomaga obniżenie ciśnienia krwi.

Aplikacje magnetoterapii

Aplikujemy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz, gdzie dojdzie do działania zarówno spazmolitycznego, jak i wazodylatacyjnego oraz gojącego. W pierwszej kolejności zaleca się na ok. 2 tygodnie aplikacje na kończyny dolne w celu przystosowania układu na zmiany i następnie na plecy bądź klatkę piersiową płaski aplikatorem.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Leczę się z cukrzycy, wysokiego ciśnienia oraz paradontozy. Korzystam z Biomag i jestem bardzo zadowolona. Ogólnie czuję się dobrze.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Cierpiałam na szereg dolegliwości, np. syndrom cieśni nadgarstka, migreny, wysokie ciśnienie, nadczynność tarczycy. Po leczeniu magnetoterapią stan zdrowia uległ poprawie.

Marie Miková, Znojmo

Z magnesu pulsacyjnego korzystam już ponad rok i jestem bardzo zadowolony. Aplikuję na bóle w krzyżu, ścierpnięte ręce, obniżenie ciśnienie, na bóle brzucha. Odkąd mam urządzenie, nie chodzę na zabiegi.

Rudolf Zubrík, Podolie

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych