Wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie)

Edytor: | 21. stycznia 2021

Wysokie ciśnienie krwi często określamy mianem cichego zabójcy.  Jego objawy bywają niespecyficzne. Należą do nich ból głowy, zmęczenie, ucisk w klatce piersiowej lub obrzęk kończyn. Wielu pacjentów dowiaduje się o jego istnieniu dopiero na wyrywkowych kontrolach u lekarza pierwszego kontaktu.  Nadciśnienia nie należy lekceważyć, ponieważ może mieć ono nieodwracalne konsekwencje dla zdrowia.

Vysoký krevní tlak - popis hypertenze
Zdjęcie: Wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie)

Masz nadciśnienie i szukasz pomocy?

Chcesz się pozbyć dolegliwości?

Wysokie ciśnienie tętnicze – opis i przyczyny

Wysokie ciśnienie tętnicze (inaczej nadciśnienie) to choroba cywilizacyjna, która prowadzi do rozwoju szeregu innych problemów zdrowotnych.  Przyczyniają się do niego różne wewnętrzne i zewnętrzne czynniki ryzyka.

Nadciśnienie pierwotne dotyka 90-95% pacjentów, a jego przyczyny nie są jasne (chodziy o przyczyny wieloczynnikowe).  Wymienia się wśród nich przede wszystkim predyspozycje genetyczne (u 70% osób) oraz inne czynniki, takie jak płeć, nadmierne spożycie soli, tłuste i niezdrowe jedzenie, palenie, brak ruchu, otyłość i stres.

Wtórne nadciśnienie zwykle dotyka osoby młodsze (5–10% wszystkich przypadków). Przyczyny są znane. Należą do nich głównie choroby nerek, choroby nadnerczy, zaburzenia hormonalne, ciąża i inne.

Wysokie ciśnienie tętnicze prowadzi do szybszego rozwoju miażdżycy, zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu, niewydolności serca i uszkodzenia nerek.

Dlatego ważne jest, aby nie lekceważyć objawów i regularnie uczestniczyć w badaniach profilaktycznych!

Wysokie ciśnienie tętnicze – leczenie

Leczenie nadciśnienia zależy od rodzaju i przyczyny zaburzeń. Stosujemy terapię zachowawczą  i farmakologiczną.

Leki obniżające ciśnienie krwi nazywane są lekami hipotensyjnymi (inhibitory ACE, diuretyki, beta-blokery i inne). O wyborze konkretnej grupy leków decyduje lekarz.

W przypadku niewielkiego nadciśnienia lekarz zwykle nie przepisuje farmaceutyków, ale zaleca regularny pomiar i zmianę stylu życia.

Ważna jest zmiana nawyków żywieniowych, abstynencja od alkoholu i palenia tytoniu, regularna aktywność fizyczna, a w przypadku otyłości  utrata masy ciała. W sytuacji braku poprawy, następuje leczenie farmakologiczne.

Metody naturalne obejmują również ćwiczenia aerobowe i spacery a także unikanie stresu.

Częścią kompleksowej opieki może być terapia pulsacyjna 3D Biomag, której celem jest obniżenie i stabilizacja ciśnienia krwi, poprzez wyregulowanie układu krążenia.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Nadciśnieniowiec – osoba cierpiąca na nadciśnienie tętnicze, a tym samym należąca do grupy ryzyka.
 • Nadciśnienie – podwyższone ciśnienie krwi w naczyniach krwionośnych.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia pulsacyjna 3D Biomag w przypadku nadciśnienia?

 • Działa rozszerzająco na naczynia krwionośne (poprawia ukrwienie tkanek).
 • Działa leczniczo i regenerująco.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w opiece domowej.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najbardziej znaczącym klinicznie efektem terapii pulsacyjnej Biomag 3D u pacjentów z nadciśnieniem jest działanie rozszerzające naczynia krwionośne, gojące i regenerujące.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Cierpiałam na szereg dolegliwości, np. syndrom cieśni nadgarstka, migreny, wysokie ciśnienie, nadczynność tarczycy. Po leczeniu magnetoterapią stan zdrowia uległ poprawie.

Marie Miková, Znojmo

Leczę się z cukrzycy, wysokiego ciśnienia oraz paradontozy. Korzystam z Biomag i jestem bardzo zadowolona. Ogólnie czuję się dobrze.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Z magnesu pulsacyjnego korzystam już ponad rok i jestem bardzo zadowolony. Aplikuję na bóle w krzyżu, ścierpnięte ręce, obniżenie ciśnienie, na bóle brzucha. Odkąd mam urządzenie, nie chodzę na zabiegi.

Rudolf Zubrík, Podolie

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych