Wzmocnienie zrostu złamania kości długiej

Edytor: | 2. stycznia 2019

Wzmocnienie zrostu złamania kości długiej przy pomocy magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości zostało zbadane na 58 pacjentach przez zespół badawczy (Hong-fei et al., 2013). Wyniki opublikowano w czasopiśmie naukowym BMC Musculoskeletal Disorders.

Ze względu na to, że źle gojące się złamania i złamania z wydłużonym czasem zrostu kości długich stanowią ciągle duży problem, zespół badawczy postawił za cel tego randomizowanego i kontrolowanego techniką placebo eksperymentu próbę poprawy systemu leczenia tych złamań.

Pacjenci dotknięci 16-tygodniowym lub 6-miesięcznym okresem zrostu kości długiej zostali podzieleni na grupę aktywną i kontrolną. Pacjenci w grupie eksperymentalnej zostali poddani magnetoterapii pulsacyjnej a pacjenci w grupie kontrolnej przyjmowali aplikacje z atrapy urządzenia do terapii magnetycznej. Obie grupy rozpoczęły 8-godzinne, codzienne zabiegi.

Zgodnie z wynikami terapia magnetyczna osiągnęła skuteczność w wysokości 77,4%. W grupie kontrolnej zrost przebiegał z jedynie 48.1% skutecznością.

Pod wpływem pola magnetycznego doszło również do zrostu lepszej jakości. Jednocześnie stało się jasne, że wcześniejsza aplikacja pola magnetycznego na złamaną kość wpływa na krótszy czas gojenia się złamania, co dowodzi, że magnetoterapia pulsacyjna przyspiesza gojenie się złamań.

Źródło: Hong-fei, S., et al. (2013). Early application of pulsed electromagnetic field in the treatment of postoperative delayed union of long-bone fractures: a prospective randomized controlled study. BMC Musculoskeletal Disorders, 14(1), 1-7.

Wczesna aplikacja magnetoterapii pulsacyjnej w leczeniu pooperacyjnym złamania kości długich z wydłużonym czasem zrostu: prospektywne, randomizowane i kontrolowane badanie kliniczne / Early application of pulsed electromagnetic field in the treatment of postoperative delayed union of long-bone fractures: a prospective randomized controlled study 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23331333 

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Złamania

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)