Wzrost i odnowa naczyń krwionośnych

Edytor: | 2. stycznia 2019

Wzrost i odnowa naczyń krwionośnych pod wpływem magnetoterapii pulsacyjnej o częstotliwości 15 Hz i mocy 1,2 mT badał zespół naukowy O. M. Teppera (2004). W centrum zainteresowania eksperymentu był proces tworzenia się nowych naczyń włosowatych.

Proces ten, inaczej nazywany angiogenezą, odgrywa kluczową rolę w gojeniu się tkanek. Zgodnie z danymi uzyskanymi w badaniu magnetoterapia pulsacyjna wyraźnie wspiera proces angiogenezy. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki oddziaływaniu na uwalnianie czynnika wzrostu fibroblastów 2 (FGF-2) oraz w mniejszym stopniu również na inne czynniki wzrostu naczyniowego.

Z wyników eksperymentu wynika, że pulsujące pole magnetyczne ułatwia gojenie poprzez wzmacnianie połączenia pomiędzy tworzeniem, rozwojem i odnową kości (osteogeneza) a wzrostem naczyń krwionośnych, co pozwala rozszerzyć aplikację magnetoterapii również na leczenie choroby niedokrwiennej kończyn.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości w tym badaniu trzykrotnie przyspieszyła wzrost tkanek (proliferację) oraz siedmiokrotnie poprawiła krążenie.

Źródło: Tepper, O. M. et al. (2004) Electromagnetic fields increase in vitro and in vivo angiogenesis through endothelial release of FGF-2. FASEB Journal. 18 (11), 1231–1233.

Pola elektromagnetyczne poprawiają proces angiogenezy wewnątrz i na zewnątrz poprzez uwalnianie FGF-2 / Electromagnetic fields increase in vitro and in vivo angiogenesis through endothelial release of FGF-2 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15208265 

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Choroba niedokrwienna kończyn – zalecane metody leczenia

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)