Wzrost nowych komórek oraz ograniczenie powstawania blizn

Edytor: | 2. stycznia 2019

Wzrost nowych komórek oraz ograniczenie powstawania blizn (w tym cellulitu) badał zespół, zajmujący się szerzej wpływem magnetoterapii o częstotliwości 50 Hz i mocy 1 mT na komórki endotelialne a więc na stopień ukrwienia.

Po zastosowaniu magnetoterapii doszło do wyraźnej poprawy proliferacji, czyli wzrostu i tworzeniu się komórek, a przede wszystkim w ich szybszego przemieszczania się. W szerszym procesie oznacza to ograniczenia w powstawaniu blizn.

Magnetoterapia pulsacyjna przyczyniła się również w tym przypadku do fosforylacji VEGFR-2, a więc łatwiejszej aktywacji czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego, który między innymi hamuje degenerację komórek.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości przeciwdziała zatem procesowi zaprogramowanej śmierci komórek genomu, a więc spowalnia proces ich starzenia się.

Źródło: Delle Monache, S. et al. (2008) Extremely Low Frequency Electromagnetic Fields (ELF-EMFs) Induce In Vitro Angiogenesis Process in Human Endothelial Cells. Bioelectromagnetics, 29(8), 640-648.

Pulsujące pole elektromagnetyczne o skrajnie niskiej częstotliwości wywołuje angiogenezę w ludzkich komórkach endotelialnych / Extremely low frequency electromagnetic fields (ELF-EMFs) induce in vitro angiogenesis process in human endothelial cells

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18512694

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Cellulit

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)