Wzrost siły mięśni pod wpływem stymulacji

Edytor: | 2. stycznia 2019

Wzrost siły mięśni pod wpływem stymulacji pulsującym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości stał się przedmiotem testów przeprowadzonych na 18 ochotnikach przez rosyjski zespół Gorodnicheva. Wyniki zostały opublikowane w jego artykule w 2014 roku.

Mężczyźni, biorący udział w eksperymencie, zostali losowo, ale proporcjonalnie jeśli chodzi o siłę mięśni przydzieleni do grupy aktywnej i kontrolnej. Obie grupy wykonywały przez 10 dni ćwiczenie polegające na wspinaniu się na palce, ale tylko w grupie aktywnej mięśnie łydek poddawano jednoczesnym aplikacjom pulsującego pola magnetycznego.

Moment siły stopy, czyli siła, którą ochotnik wkładał we wspinanie się na palce uległ średniemu wzrostowi po 10-dniowym treningu w grupie aktywnej o 24%. W grupie kontrolnej nie doszło do wyraźnych zmian.

Dane uzyskane w eksperymencie pokazują zatem, że magnetoterapia pulsacyjna stymuluje mięśnie do zwiększania ich siły.

Źródło: Gorodnichev, R. et al. (2014) The effect of electromagnetic stimulation on the parameters of muscular strength. Human Physiology. 40 (1), 65–69.

Wpływ stymulacji elektromagnetycznej na siłę mięśni / The effect of electromagnetic stimulation on the parameters of muscular strength 
http://link.springer.com/article/10.1134%2FS0362119713040051 

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Zmęczenie mięśni

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)