Zaburzenia funkcji seksualnych u mężczyzn (zaburzenia erekcji)

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zaburzeń funcji seksualnych u mężczyzn: dotyczy braku lub utraty pożądania w wyniku pierwotnej przyczyny – nieodpowiedniej produkcji androgenów (w terapii podaje się androgeny) a częściej wtórną przyczyną bywa depresja. Do innych zaburzeń należy pełne i niepełne zaburzenie erekcji, przedwczesna ejakulacja, dysfunkcja orgazmu.

W leczeniu zaburzeń erekcji stosuje się psychoterapię, farmakologiczne zwiększanie centralnej aktywności seksualnej, leki rozszerzające naczynia, blokery fosfodiesterazy typu 5 itp.

Wykorzystanie magnetoterapii

W zaburzeniach erekcji i impotencji magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag może być stosowana z powodzeniem głównie dzięki swojemu działaniu wazodylatacyjnemu. Polaryzacja krwinek w wyniku ich przejścia przez pole magnetyczne aplikatora ma wpływ na napięcie mięśniowe naczyń, tętnic i naczyń włosowatych – dochodzi do ich rozszerzenia i w ten sposób do pełnego zaopatrzenia tkanek w utlenowaną krew i substancje odżywcze.

Ponadto dzięki działaniu magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości dochodzi do aktywacji układu parasympatycznego i do odpływu jonów Ca2, co prowadzi także do rozluźnienia mięśni naczyń (zwłaszcza zwieraczy naczyń przedwłosowatych) i do następującej wazodylatacji. To wszystko ma wpływ na harmonizację czynności serca, krążenia i ciśnienia krwi. Działanie wazodylatacyjne jest konieczne w przypadku wszystkich uszkodzeń układu naczyniowego, gdzie z różnych przyczyn przepływ utlenowanej krwi jest utrudniony. Zwiększone zaopatrzenie w tlen wspomaga gojenie i poprawę funkcji tkanek oraz narządów a jednocześnie działa przeciwzapalnie.

Doświadczenie pacjenta

Wyniki badania klinicznego z wykorzystaniem placebo wskazały, że magnetoterapia ma duży wpływ na poprawę krążenia u mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji.

I. V. Karpukhin V. A. Bogomol', Lokální vakuová magnetoterapie při impotenci pacientů, Vopr Kurortol Lech Fiz Kult (2), 1996, s. 38–40.

Po wykorzystaniu różnych magnetycznych stymulatorów odnotowano wyraźną poprawę u mężczyzn cierpiących na różne dysfunkcje seksualne.

I. Gorpinchenko, Použití magnetických zařízení při léčbě sexuálních poruch u mužů, Lik Sprava (3-4), 1995, s. 95–97.

Aplikacje magnetoterapii

W zaburzeniach erekcji aplikujemy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz, wówczas dojdzie do działania zarówno spazmolitycznego, jak i wazodylatacyjnego. Aplikujemy miejscowo poprzez posadzenie na płaskim aplikator i zgodnie z potrzebą łączymy z aplikacjami na kręgosłup i głowę w celu działania antystresowego oraz aktywizacji wydzielania hormonów.

Możesz leczyć te choroby

  • Regeneracja wątroby
  • Choroba Leśniowskiego-Crohna (bez stanów zaostrzonych)
  • Mononukleoza
  • Moczenie u dzieci (enureza)
  • Zaparcia
  • Hemeroidy

Magnetoterapia a zaburzenia funkcji seksualnych u mężczyzn (zaburzenia erekcji). Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii do leczenia zaburzeń funkcji seksualnych, zaburzeń erekcji i impotencji u mężczyzn? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych