Zaburzenia funkcji seksualnych u mężczyzn (zaburzenia erekcji)

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zaburzeń funcji seksualnych u mężczyzn: dotyczy braku lub utraty pożądania w wyniku pierwotnej przyczyny – nieodpowiedniej produkcji androgenów (w terapii podaje się androgeny) a częściej wtórną przyczyną bywa depresja. Do innych zaburzeń należy pełne i niepełne zaburzenie erekcji, przedwczesna ejakulacja, dysfunkcja orgazmu.

W leczeniu zaburzeń erekcji stosuje się psychoterapię, farmakologiczne zwiększanie centralnej aktywności seksualnej, leki rozszerzające naczynia, blokery fosfodiesterazy typu 5 itp.

Wykorzystanie magnetoterapii

W zaburzeniach erekcji i impotencji magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag może być stosowana z powodzeniem głównie dzięki swojemu działaniu wazodylatacyjnemu. Polaryzacja krwinek w wyniku ich przejścia przez pole magnetyczne aplikatora ma wpływ na napięcie mięśniowe naczyń, tętnic i naczyń włosowatych – dochodzi do ich rozszerzenia i w ten sposób do pełnego zaopatrzenia tkanek w utlenowaną krew i substancje odżywcze.

Ponadto dzięki działaniu magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości dochodzi do aktywacji układu parasympatycznego i do odpływu jonów Ca2, co prowadzi także do rozluźnienia mięśni naczyń (zwłaszcza zwieraczy naczyń przedwłosowatych) i do następującej wazodylatacji. To wszystko ma wpływ na harmonizację czynności serca, krążenia i ciśnienia krwi. Działanie wazodylatacyjne jest konieczne w przypadku wszystkich uszkodzeń układu naczyniowego, gdzie z różnych przyczyn przepływ utlenowanej krwi jest utrudniony. Zwiększone zaopatrzenie w tlen wspomaga gojenie i poprawę funkcji tkanek oraz narządów a jednocześnie działa przeciwzapalnie.

Doświadczenie pacjenta

Po wykorzystaniu różnych magnetycznych stymulatorów odnotowano wyraźną poprawę u mężczyzn cierpiących na różne dysfunkcje seksualne.

I. Gorpinchenko, Použití magnetických zařízení při léčbě sexuálních poruch u mužů, Lik Sprava (3-4), 1995, s. 95–97.

Wyniki badania klinicznego z wykorzystaniem placebo wskazały, że magnetoterapia ma duży wpływ na poprawę krążenia u mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji.

I. V. Karpukhin V. A. Bogomol', Lokální vakuová magnetoterapie při impotenci pacientů, Vopr Kurortol Lech Fiz Kult (2), 1996, s. 38–40.

Aplikacje magnetoterapii

W zaburzeniach erekcji aplikujemy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz, wówczas dojdzie do działania zarówno spazmolitycznego, jak i wazodylatacyjnego. Aplikujemy miejscowo poprzez posadzenie na płaskim aplikator i zgodnie z potrzebą łączymy z aplikacjami na kręgosłup i głowę w celu działania antystresowego oraz aktywizacji wydzielania hormonów.

Możesz leczyć te choroby

  • Kolka nerkowa
  • Zaparcia
  • Mononukleoza
  • Choroba Leśniowskiego-Crohna (bez stanów zaostrzonych)
  • Niepłodność kobieca (po zapaleniu jajowodów)
  • Stan po żółtaczce

Magnetoterapia a zaburzenia funkcji seksualnych u mężczyzn (zaburzenia erekcji). Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii do leczenia zaburzeń funkcji seksualnych, zaburzeń erekcji i impotencji u mężczyzn? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych