Dysfunkcje seksualne u mężczyzn (zaburzenia erekcji)

Edytor: | 21. stycznia 2021

Czy tracisz ochotę na współżycie seksualne, masz zaburzenia erekcji lub problemy z kontrolowaniem wytrysku? Problemy należące do kategorii dysfunkcji seksualnych często można bardzo skutecznie leczyć, dlatego bez wahania skontaktuj się ze specjalistą.

Sexuální dysfunkce u mužů - popis diagnózy
Zdjęcie: Dysfunkcje seksualne u mężczyzn (zaburzenia erekcji)

Cierpisz na dysfunkcje seksualne i szukasz pomocy?

Chcesz się pozbyć dolegliwości?

Dysfunkcje seksualne u mężczyzn – opis i przyczyny

Zaburzenia seksualne u mężczyzn obejmują utratę pożądania seksualnego, zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk i zaburzenia orgazmu.

Ograniczenie lub utrata pożądania seksualnego mogą być spowodowane przyczyną pierwoną- niewystarczającą produkcją androgenów,  lub częstszą- wtórną jaką jest depresja.

Jedną z najczęstszych dysfunkcji jest zaburzenie erekcji. Większość mężczyzn przynajmniej raz w życiu spotyka się z tym problemem.  Pojedyncze incydenty nie mogą być określane jako dysfunkcja. Problemy często pojawiają się wraz z wiekiem.

Przyczynami mogą być:

 • stres,
 • depresja,
 • niezdrowy styl życia.

Jeśli problemy trwają dłużej niż 6 miesięcy, mówimy o zaburzeniach erekcji (często nazywanych impotencją).

O przedwczesnym (szybkim) wytrysku mówimy zazwyczaj wtedy, kiedy występuje on przed lub w ciągu 15 sekund po rozpoczęciu stosunku, w przypadkach, które nie następują po długotrwałym braku aktywności seksualnej.

Terminem dysfunkcyjny orgazm określamy problem w osiągnięciu orgazmu, gdy pomimo odpowiedniej stymulacji może być on całkowicie nieobecny lub pojawić się po bardzo długim czasie.

Dysfunkcje seksualne u mężczyzn – leczenie

Podstawą leczenia jest prawidłowa diagnoza przyczyny dysfunkcji. W oparciu o nią ekspert dobierze odpowiednie leczenie.

W leczeniu zaburzeń erekcji i impotencji stosuje się psychoterapię, farmakologiczne zwiększenie ośrodkowej aktywności seksualnej, leki rozszerzające naczynia krwionośne, inhibitory fosfodiesterazy 5 i inne.

Terapia pulsacyjna Biomag 3D może być z powodzeniem stosowana przy zaburzeniach erekcji i impotencji, głównie ze względu na działanie rozszerzające naczynia krwionośne.

Polaryzacja krwinek w wyniku ich przejścia przez pole magnetyczne aplikatora wpływa na napięcie mięśniowe  naczyń krwionośnych – dochodzi do ich rozszerzenia, a tym samym lepszego zaopatrzenia tkanek w natlenioną krew i składniki odżywcze.

Ponadto, działanie terapii aktywuje układ przywspółczulny i wypływ jonów Ca2 +, co prowadzi do rozluźnienia mięśni naczyniowych (zwłaszcza zwieraczy przedwłośniczkowych), które skutkuje rozszerzeniem naczyń.  Wszystko to wpływa na wyregulowanie pracy serca, krążenia i ciśnienia krwi oraz oczywiście poprawę erekcji, i redukcję impotencji.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Androgeny – męskie hormony płciowe wytwarzane w jądrach, niewielkie ilości są również wytwarzane w korze nadnerczy, także u kobiet, u których wpływają m.in. na owłosienie w dolnej części brzucha i pod pachami.
 • Inhibitory fosfodiesterazy 5 – leki stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji. Hamują aktywność fosfodiesterazy 5, która jest obecna w ciałach jamistych prącia i mięśniach gładkich naczyń krwionośnych.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści przynosi terapia pulsacyjna w przypadku dysfunkcji seksualnych u mężczyzn?

 • Pomaga w rozszerzaniu naczyń krwionośnych szczególnie we wszystkich tych dysfunkcjach, w których przepływ natlenionej krwi jest z różnych powodów utrudniony.
 • Zwiększa podaż tlenu, wspiera proces gojenia i poprawia funkcjonowanie tkanek i narządów.
 • Działa przeciwzapalnie.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) na dysfunkcje seksualne u mężczyzn potwierdza wiele badań. Na przykład badanie kliniczne rosyjskiego zespołu medycznego I. I.  Gorpinchenka przeprowadzone na 105 mężczyznach potwierdza, że ​​terapia pulsacyjna  podnosi szansę na przywrócenie funkcji seksualnych o jedną trzecią  przy jednoczesnej poprawie stanu zdrowia u co drugiego pacjenta z zaburzeniami seksualnymi. Opublikowane badania dowodzą, że terapia pilsacyjna 3D Biomag może wspomóc leczenie tej dolegliwości.  Więcej o badaniach naukowych.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Po wykorzystaniu różnych magnetycznych stymulatorów odnotowano wyraźną poprawę u mężczyzn cierpiących na różne dysfunkcje seksualne.

I. Gorpinchenko, Použití magnetických zařízení při léčbě sexuálních poruch u mužů, Lik Sprava (3-4), 1995, s. 95–97.

Wyniki badania klinicznego z wykorzystaniem placebo wskazały, że magnetoterapia ma duży wpływ na poprawę krążenia u mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji.

I. V. Karpukhin V. A. Bogomol', Lokální vakuová magnetoterapie při impotenci pacientů, Vopr Kurortol Lech Fiz Kult (2), 1996, s. 38–40.

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych