Zaburzenia ukrwienia kończyn górnych (choroba niedokrwienna kończyn górnych)

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zaburzeń ukrwienia kończyn górnych: choroba niedokrwienna kończyn górnych to schorzenie tętnic kończyn górnych prowadzące do ich niedokrwienia. Występuje znacznie rzadziej niż schorzenie kończyn dolnych. Proksymalny typ choroby niedokrwiennej kończyn górnych jest najczęściej uwarunkowany przez miażdżycę. Częściej występuje typ dystalny (objaw Raynauda – miejscowa nerwica naczyniowa). Innym objawem nieprawidłowego ukrwienia są napady skurczów naczyniowych wywołane przez schorzenie splotu ramiennego, w chorobach naczyń obwodowych i innych stanach, kiedy zaburzenia ukrwienia kończyn górnych mogą sygnalizować inne poważne schorzenia.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag uzupełnia leczenie choroby niedokrwiennej kończyn górnych skojarzone poprzez swoje wyraźne działanie wazodylatacyjne na naczynia włosowate i przedwłosowate, poprawia mikrocyrkulację utlenowanej krwi i substancji odżywczych w eksponowanej tkance i w ten sposób stwarza miejscowo lepsze warunki metaboliczne.

Doświadczenie pacjenta

Mąż wykonuje aplikacje na bolące stawy nóg, na skurcze oraz po ciężkiej, męczącej pracy. Odczuwa wtedy szybciej ulgę.

Ingrid Molnárová, Zlata Idka

Urządzenie Biomag z sukcesami wykorzystuję do leczenia bólów układu ruchu biorących się z syndromu wertebrogennego. Aplikuję też w celu ukrwienia kończyn i pojawiające się czasami zapalenia pęcherza.

Jana Jurčeková, Hroznova Lhota

Aplikacje magnetoterapii

W wypadku choroby niedokrwiennej kończyn górnych polecamy programy spazmolityczne i wazodylatacyjne w zakresie 2-25 i w zależności od potrzeb odpowiednie jest długofalowe kombinowanie z 10-50 Hz na chory obszar całego splotu ramiennego przy użyciu specjalnego aplikatora na ramię lub solenoidu.

Możesz leczyć te choroby

  • Artroza stawu barkowego
  • Zespół Raynauda
  • Łokieć tenisisty
  • Zapalenie stawów nadgarstka i ręki
  • Kanał nadgarstka
  • Zaburzenia ukrwienia kończyn górnych (choroba niedokrwienna kończyn górnych)

Magnetoterapia a choroba niedokrwienna kończyn górnych. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na chorobę niedokrwienną kończyn górnych? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych