Zaburzenia ukrwienia kończyn górnych (choroba niedokrwienna kończyn górnych)

Edytor: | 14. lutego 2020

Masz zimne dłonie? Sinieją, następnie czerwienieją i bolą? Słabe ukrwienie kończyn może być efektem nieodpowiedniego trybu życia, ale również symptomem poważniejszej choroby.

Poruchy prokrvení rukou - popis diagnózy
Zdjęcie: Zaburzenia ukrwienia kończyn górnych (choroba niedokrwienna kończyn górnych)

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Choroba niedokrwienna kończyn górnych – opis i przyczyny powstania

Choroba niedokrwienna rąk to schorzenie tętnic w kończynach górnych, prowadzące do ich niedokrwienia. Konsekwencją niedokrwienia jest niedostateczne doprowadzanie tlenu i składników odżywczych do mięśni i tkanek.

Niedokrwienie kończyn górnych występuje o wiele rzadziej niż niedokrwienie kończyn dolnych (choroba niedokrwienna kończyn dolnych).

Wyróżniamy postać proksymalną i dystalną.

Postać proksymalna choroby niedokrwiennej kończyn górnych jest zazwyczaj spowodowana miażdżycą.

Częstszą formą jest postać dystalnazespół Raynauda. Na określenie pierwotnego objawu Raynauda, który nie związku z innymi schorzeniami, używamy nazwy choroba Raynauda. Jeśli objaw Raynauda pojawia się jako oznaka innej choroby, mówimy o tzw. zespole Raynauda. Zespół Raynauda jest pierwszym symptomem poważniejszych schorzeń reumatycznych, naczyniowych, neurologicznych i innych.

Innym przejawem słabego ukrwienia są skurcze naczyń spowodowane chorobą obręczy barkowej, chorobą naczyń obwodowych i innymi schorzeniami.

Zaburzenia krążenia krwi mogą wskazywać na różne choroby i mogą mieć różne przyczyny, dlatego ważne jest, aby wszystkie objawy skonsultować z lekarzem -specjalistą.

Leczenie choroby niedokrwiennej kończyn górnych – pozbądż sie dolegliwości

Choroba wymaga specjalistycznego badania naczyń krwionośnych i wczesnego rozpoczęcia leczenia, adekwatnie do stadium i lokalizacji schorzenia. Celem leczenia jest poprawa przepływu krwi i zachowanie kończyn.

Podstawą leczenia jest zmiana stylu życia i eliminacji czynników ryzyka (palenie, stres, redukcja masy ciała, kontrola cukrzycy).

Celem leczenia farmakologicznego jest zmniejszenie aglutynacji płytek krwi i powstawania zakrzepów (leczenie przeciwpłytkowe). Niektóre preparaty mogą bezpośrednio wpływać na tętnice i powodować ich rozszerzanie (leczenie rozszerzające naczynia krwionośne).

Bardzo ważna jest regularna aktywność fizyczna i rehabilitacja.

Terapia polem pulsującym 3D Biomag znacząco pomaga w leczeniu choroby niedokrwiennej kończyn górnych.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Zespół Raynauda – zaburzenie naczynioruchowe, charakteryzujące się wyraźnym zblednięciem, następnie zasinieniem i zaczerwienieniem palców rąk, wywołane chłodem. Zmianie koloru skóry towarzyszy ból.
 • Miażdżyca – stwardnienie tętnic z powodu odkładania się substancji tłuszczowych w ścianach tętnic.
 • Dystalny – oddalony, umieszczony po przeciwnej stronie niż początek (w przypadku kończyny górnej jest to dłoń z palacami).
 • Proksymalny – bliższy początku lub formacji (w kończynie górnej jest to ramię).

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie są korzyści płynące z aplikacji terapii w chorobie niedokrwiennej kończyn górnych?

 • Powoduje wazodylatację czyli rozkurcz mięśni gładkich w ścianach naczyń krwionośnych.
 • Stymuluje mikrokrążenie natlenionej krwi i dostarczanie składników odżywczych do eksponowanych tkanek.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w opiece domowej.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pola pulsującego (PEMF) w chorobie niedokrwiennej kończyn został już potwierdzony licznymi badaniami. Jednym z nich jest badanie przeprowadzone przez zespól doświadczalny Y. Pana z oddziału chorób wewnętrznych 92. szpitala w chińskim Nanping, które wykazało, że terapia pola pulsującego poprawia ukrwienie i powoduje powstawanie nowych naczyń w przebiegu choroby niedokrwiennej kończyn. Fakt ten potwierdza, że terapia pola pulsującego 3D Biomag może pomóc w łagodzeniu dolegliwości u pacjentów cierpiących na chorobę niedokrwienną kończyn. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Urządzenie Biomag z sukcesami wykorzystuję do leczenia bólów układu ruchu biorących się z syndromu wertebrogennego. Aplikuję też w celu ukrwienia kończyn i pojawiające się czasami zapalenia pęcherza.

Jana Jurčeková, Hroznova Lhota

Mąż wykonuje aplikacje na bolące stawy nóg, na skurcze oraz po ciężkiej, męczącej pracy. Odczuwa wtedy szybciej ulgę.

Ingrid Molnárová, Zlata Idka

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych