Zanik nerwu wzrokowego, ślepota zmierzchowa

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zaniku nerwu wzrokowego, ślepoty zmierzchowej: w uszkodzeniu i zaniku nerwu wzrokowego (ślepocie zmierzchowej) oprócz stanów zapalnych, starzenia się, miażdżycy tętnic, jaskry i neuropathia optica ischaemica bierze między innymi udział pogorszenie odżywiania naczyniowego i utlenowania.

Stosowanie magnetoterapii

W tych przypadkach w leczeniu uzupełniającym i podtrzymującym można wykorzystać działanie wazodylatacyjne pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości na naczynia włosowate i przedwłosowate, co prowadzi do poprawy mikrokrążenia utlenowanej krwi i podaży składników odżywczych.

Zwiększony obrót metaboliczny i działanie przeciwzapalne łagodzi przebieg zaniku nerwu wzrokowego i korzystnie wpływa również na zaburzenia funkcji pręcików siatkówki w ślepocie zmierzchowej.

Aplikacja magnetoterapii na zanik nerwu wzrokowego – ślepotę zmierzchową: programy wazodylatacyjne 2–25 i 36–44 Hz za pomocą aplikatora solenoid.

Magnetoterapia a ślepota zmierzchowa (zanik nerwu wzrokowego). Zadaj pytanie!

Zainteresowały Cię pozytywne efekty magnetoterapii w leczeniu lub profilaktyce ślepoty zmierzchowej (zaniku nerwu wzrokowego)? Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w tego rodzaju dolegliwościach? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na ślepotę zmierzchową.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych