Zanik nerwu wzrokowego, ślepota zmierzchowa

Edytor: | 27. listopada 2020

Czy odczułeś nagłą zmianę widzenia, taką jak zamglenie widzenia, ciemne plamy, utrata środkowego pola widzenia lub pogorszenie widzenia o zmierzchu? Możesz mieć do czynienia ze ślepotą zmierzchową lub innym schodzeniem oka. Nie lekceważ tych objawów i udaj się do lekarza. Tylko wtedy możesz zapobiec poważniejszym konsekwencjom.

Atrofie nervus opticus - popis šerosleposti
Zdjęcie: Zanik nerwu wzrokowego, ślepota zmierzchowa

Cierpisz na zanik nerwu wzrokowego i szukasz pomocy?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Zanik nerwu wzrokowego, ślepota zmierzchowa – opis i przyczyny

Zanik nerwu wzrokowego (atrofia nerwu wzrokowego) oznacza ubytek tkanki nerwowej. Zmianami dotknięta jest brodawka nerwu wzrokowego z tyłu oka.

Przyczyn należy szukać w różnych obszarach:

 • nacisk na nerw (np. guz),
 • infekcje,
 • schorzenia centralnego układu nerwowego (stwardnienie rozsiane),
 • zatrucia chemiczne (np. alkoholem metylowym),
 • dysfunkcje organów wzrokowych,
 • choroby takie jak nadciśnienie lub miażdżyca,
 • obciążenie genetyczne (dziedziczność).

Objawem jest szybkie lub stopniowe pogorszenie widzenia, zwłaszcza ostrości. Początkowo zmniejsza się zdolność widzenia przedmiotów, rozróżniania kolorów. W trakcie tego procesu rozróżnia się obiekty znajdujące się przed sobą, ale nie widzi się tego, co znajduje się z boku. W zaawansowanej fazie choroby widzenie zanika całkowicie.

Ślepota zmierzchowa, jest to choroba oczu, charakteryzująca się niewyraźnym lub osłabionym widzeniem w nocy i o zmierzchu.

Przyczyną jest osłabienie komórek nerwowych zwanych pręcikami. Winne mogą być niedobory witaminy A, dziedziczność lub inne choroby oczu (takie jak zaćma).

Leczenie zanik nerwu wzrokowego, ślepoty zmierzchowej – pozbądź się dolegliwości

Podstawą efektywnego leczenia jest wczesna diagnoza. Po jej stwierdzeniu lekarz przepisze kompleksowe leczenie stanu obecnego i podejmie działania zapobiegające dalszemu rozwojowi uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Do uszkodzenia nerwu przyczynia się oprócz stanów zapalnych, zaawansowanego wieku, miażdżycy, jaskry również niskie zaopatrzenie komórek w składniki odżywcze i tlen.

W takich przypadkach można wykorzystać działanie wazodylatacyjne terapii Biomag 3D na naczynia włosowate jako działanie wspomagające i podtrzymujące, co prowadzi do poprawy mikrokrążenia natlenionej krwi i poprawy zaopatrzenia w składniki odżywcze.

Aplikacje wpłyną również pozytywnie na dysfunkcję pręcików siatkówkowych w ślepocie zmierzchowej.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Zapalenie nerwu międzygałkowego – zapalenie nerwu wzrokowego, które może być objawem stwardnienia rozsianego.
 • Pałeczki wzrokowe – komórki czuciowe siatkówki, których zadaniem jest wychwytywanie wrażeń świetlnych i przekazywanie sygnałów nerwowych do mózgu. Wykorzystywane są głównie do widzenia czarno-białego, dlatego oczy używają ich głównie w ciemności lub szarości.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści przynosi terapia w przypadku zaniku nerwu wzrokowego/ ślepoty nocnej?

 • Poprawia mikrokrążenie utlenowanej krwi.
 • W miejscach aplikacji poprawia metabolizm.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) na zanik nerwu wzrokowego jest poparty wieloma studiami. Przykładem może być badanie naukowe przeprowadzone przez rosyjskich lekarzy (zespół Zobina) na 88 pacjentach, cierpiących na zanik nerwu wzrokowego, które wykazało, że terapia pulsacyjna znacznie poprawia ostrość widzenia. Z opublikowanego tekstu wynika, że terapia pulsacyjna 3D marki Biomag może przyczynić się do poprawy zdrowia w przypadku chorób prostaty. Więcej na temat badania naukowego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z magnetoterapii pulsacyjnej korzysta prawie cała rodzina. Moja mama się dzięki niej wyleczyła z ciężkiej choroby. Dzisiaj urządzenie jest niezastąpione, pełni funkcję „domowego lekarza”.

Pani Paťhová, Trhová Štěpánov

Korzystanie z urządzeń Biomag jest bezproblemowe, a przede wszystkim w DOMU! Nie musicie jeździć na rehabilitację, tylko aplikować w domu, bez ograniczenia długością wizyty. To jest główny plus Biomag.

Alena Pastyříková, Praha 3

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych