Zapalenie oskrzeli - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Zánět průdušek - popis bronchitidy
Zdjęcie: Zapalenie oskrzeli

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka zapalenia oskrzeli: zapalenie oskrzeli to częsty problem u małych dzieci i dorosłych. Poza antybiotykoterapią (jeśli jest wskazana) i leczeniem mukolitycznym, które rozwiązują fazę ostrą, bardzo ważna jest faza doleczenia i rekonwalescencji. Niedostateczne doleczenie prowadzi do przejścia w stan przewlekły i zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych.

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku zapalenia oskrzeli magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości jest wskazana od początku choroby. Łagodzi objawy choroby – zmniejsza obrzęk śluzówek, poprawia wydolność oddechową płuc i ma działanie wykrztuśne. Stymuluje system odpornościowy do walki z zakażeniem i poprawia skuteczność leczenia antybiotykami. Skraca ogólny czas leczenia. Aplikacja magnetoterapii w okresie rekonwalescencji przyspiesza regenerację nabłonka dróg oddechowych, stymuluje zdolności obronne organizmu i zmniejsza liczbę nawrotów choroby.

Aplikacje magnetoterapii

W fazie ostrej aplikujemy częstotliwości 2-25 Hz, a w czasie doleczania korzystamy z programów o wzmocnionym działaniu gojącym i regeneracyjnym 65-79 Hz.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Często miewałem katar i przeziębienie zawsze na początku i końcu zimy. Odkąd korzystam z urządzenia te problemy zniknęły. Obecnie aplikuje magnetoterapię na płuca, serce, oskrzela, kark, stawy i kolana.

Stanislav Šiška, Dobříš

Aplikacje z urządzenia Biomag stosujemy na wiele naszych problemów zdrowotnych, np. prostata, syndrom cieśni nadgarstka, stany bólowe, neuropatia, oskrzela. Jesteśmy zadowoleni z efektów.

Państwo Frank, Štěpánov

Nawiedzały mnie różne dolegliwości zapalne, np. zapalenie żył, oskrzeli, stawów, reumatoidalne zapalenie stawów. Dolegliwości zaczęły ustępować po aplikacjach magnetoterapii, aż zaczęły powoli znikać calkowicie.P

Jaroslava Krohová, Česká Lípa

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych