Zapalenie gruczołu krokowego, przerost prostaty (łagodny rozrost stercza BPH)

Edytor: | 27. listopada 2020

Cierpisz na częstomocz, ucisk pęcherza lub bóle? Może chodzić o zapalenie gruczołu krokowego lub niezłośliwy przerost prostaty. Nie czekaj i zgłoś się do lekarza, zanim pojawią się kolejne komplikacje.

Zánět prostaty - popis diagnózy
Zdjęcie: Zapalenie gruczołu krokowego, przerost prostaty (łagodny rozrost stercza BPH)

Szukasz pomocy w zapaleniu gruczołu krokowego?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Zapalenie gruczołu krokowego, przerost prostaty (łagodny rozrost stercza BPH) – przyczyny

Zapalenie gruczołu krokowego (przerost prostaty) to najczęstsze  schorzenie urologiczne, występujące u mężczyzn powyżej 50 roku życia. Oprócz częstszego oddawania moczu i parcia na pęcherz objawia się również gorączką, dreszczami, pieczeniem lub kłuciem podczas oddawania moczu lub zaburzeniami funkcji seksualnych. Przyczyną jest często infekcja bakteryjna. Znana jest chroniczna oraz ostra postać choroby.

Zapalenie gruczołu krokowego, BPH to niezłośliwy przerost prostaty . Pojawia się u mężczyzn zazwyczaj po osiągnięciu 50 roku życia.

Wzrost gruczołu krokowego powoduje ucisk podstawy pęcherza, w którym gromadzi się mocz, a jego ściana gęstnieje. Pęcherz staje się osłabiony i traci zdolność do całkowitego opróżnienia, więc w pęcherzu zawsze pozostaje resztka moczu (zatrzymanie moczu).

Wpływa to na pojawianie się częstych infekcji dróg moczowych oraz innych dolegliwości, jak problemy z oddawaniem moczu, obecność krwi w moczu (krwiomocz), uszkodzenia nerek, kamica nerkowa.

Powiększenie, obrzęk i zmiany zapalne prowadzą do upośledzenia przepływu moczu, a tym samym do częstego oddawania moczu w małych porcjach. Jest to choroba postępująca, która może skutkować niewydolnością dolnych dróg moczowych i nerek.

Znacząco obniża komfort życia i jest czynnikiem ryzyka rozwoju nowotworu prostaty.

Leczenie zapalenia gruczołu krokowego, przerostu prostaty (łagodny rozrost stercza BPH) – pozbądź się dolegliwości

Leczenie zapalenia gruczołu krokowego polega na doborze odpowiednich antybiotyków.

O przebiegu leczenia decyduje analiza subiektywnych odczuć pacjenta, wyniki badań laboratoryjnych, badań obrazowych i stopnia niedrożności.

W terapii stosuje się alfa-blokery, inhibitory 5alfa-reduktazy lub fitoterapeutyki.

Jeśli farmakoterapia nie jest dostatecznie efektywna, dolegliwości utrzymują się lub nasilają, lekarz może polecić zabieg chirurgiczny.

Profilaktyka polega na regularnym badaniu gruczołu u mężczyzn po 60 roku życia oraz aktywnym trybie życia i zdrowej diecie (unikanie alkoholu, nikotyny, kofeiny, tłuszczu, cukru i białek odzwierzęcych).

Pulsacyjna terapia 3D firmy Biomag dzięki działaniu przeciwobrzękowemu i przeciwzapalnemu przyspiesza gojenie się stanów zapalnych, przyczynia się do regeneracji mięśni gładkich, redukuje mikrobiologiczną kontaminacje wydzieliny prostaty oraz wspomaga powrót do normalnego funkcjonowania gruczołu krokowego.

Jednocześnie bardzo pozytywnie wpływa również na funkcje seksualne. Jest odpowiednia również w czasie rekonwalescencji po operacji prostaty.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Dysuria – utrudnione oddawanie moczu, któremu towarzyszy pieczenie i szczypanie.
 • Obstrukcja – przeszkoda w przejściu pustego narządu rurowego.
 • Łagodny rozrost stercza BPH – powiększenie gruczołu krokowego, które powstaje pod wpływem namnażania się komórek.
 • Łagodny rozrost stercza BPH (hypertrofia) – powiększenie gruczołu krokowego, które powstaje pod wpływem powiększania się komórek.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Korzyści płynące z terapii magnetycznej w przypadku zapalenia lub przerostu gruczołu krokowego?

 • Działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne; poprawa mikrokrążenia.
 • Wsparcie procesu gojenia i powrotu do normalnych funkcji.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) na choroby prostaty jest poparty wieloma badaniami. Badanie kliniczne przeprowadzone przez zespół lekarski z kliniki urologii w Hradcu Kralovym w Czechach potwierdza na przykład wyraźne działanie przeciwbólowe. Z opublikowanego tekstu wynika, że terapia pulsacyjna 3D marki Biomag może przyczynić się do poprawy zdrowia w przypadku chorób prostaty. Więcej na temat badania naukowego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Miałem problemy z prostatą, które się zmniejszyły po aplikacjach. Nie muszę chodzić do toalety w nocy. Żona korzysta z urządzenia na wrzód bercowy, który jest już w zasadzie wyleczony.

Josef Ovečka, Jablonica

Miałem problemy z częstym chodzeniem do toalety, zdarzało się to 3 razy w ciągu jednej nocy. Od kiedy zacząłem korzystać z urządzenia Biomag, odwiedzam toaletę tylko raz. Żonie pomógł na bóle pleców.

Państwo Písařští, Fryštát

Z urządzenia korzystam od 2011 roku na problemy z prostatą, arytmią serca, tarczycą i stawami. Jestem zadowolony, aplikacje mi pomagają.

Konstantin Neumann, Hejnice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych