Zapalenie ucha środkowego

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zapalenia ucha środkowego: przeziębienie, katar i inne niepowikłane nieżyty górnych dróg oddechowych stanowią wszędzie na świecie główną przyczynę chorób zakaźnych. Katar, zapalenie spojówek i inne nieżyty, zwłaszcza te, których przyczyną są ludzkie rinowirusy, predysponują wielokrotnie zakażone jednostki do wtórnych poważnych powikłań.

U dzieci są to najczęściej zapalenia ucha środkowego, zapalenie zatok, zaostrzenie spastycznego zapalenia oskrzeli, astma i mukowiscydoza z zajęciem dolnych dróg oddechowych. Zakażenia wywołane przez rinowirusy są poważne przede wszystkim u osób w podeszłym wieku, po przeszczepach, u noworodków i małych dzieci.

Niedrożność przewodu Eustachiusza w przypadku choroby wirusowej ograniczająca drenaż ucha środkowego i infekcja wirusowa wyzwala w uchu środkowym proces zapalny, który pozwala na rozwój powikłań bakteryjnych. Zakażenie rinowirusem jest także niesprzyjającym czynnikiem w antybiotykoterapii zapalenia ucha.

Aplikacje magnetoterapii

W zapaleniu ucha środkowego polecamy częstotliwości 2-25 Hz na zatoki i szyję, najlepiej przy pomocy solenoidu lub aplikatora dyskowego .

Magnetoterapia a zapalenie ucha środkowego. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zapalenie ucha środkowego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych