Zapalenie ucha środkowego

Edytor: | 21. stycznia 2021

Czujesz w uchu ból lub ucisk, który przeszkadza Ci spać?  Może to być zapalenie ucha środkowego, któremu często towarzyszą gorączka, katar lub wymioty.  Jeśli z ucha wycieka płyn, mogło dojść do pęknięcia błony bębenkowej. Natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Nieleczone zapalenie może spowodować poważne komplikacje.

Zánět středního ucha – popis otitis media
Zdjęcie: Zapalenie ucha środkowego

Cierpisz na zapalenie ucha środkowego i szukasz pomocy?

Chcesz się pozbyć dolegliwości?

Zapalenie ucha środkowego – opis i przyczyny

Zapalenie ucha środkowego jest częstą, bolesną chorobą, która występuje głównie u dzieci. Chociaż dzieci są bardziej podatne na chorobę, występuje ona również u dorosłych.

Choroba zaczyna się od infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych, która ma tendencje przechodzić w bakteryjne zapalenie ropne. Powstały wysięk (płyn powstały w przebiegu zapalenia)  gromadzi się w uchu środkowym i naciskając na błonę bębenkową powoduje silny miejscowy ból.

Chorobie często towarzyszą: uczucie ucisku w uchu, biegunka, wymioty, utrata słuchu, gorączka i uczucie otępienia.

Można wyróżnić ostre zapalenie, trwające maksymalnie kilka dni, i stan przewlekły, który może nam towarzyszyć znacznie dłużej.

Do możliwych przyczyn można zaliczyć:

 • dysfunkcję trąbki Eustachiusza (szczególnie u najmłodszych dzieci),
 • infekcję,
 • niewystarczającą ochronę immunologiczną.

Zapalenie ucha środkowego – leczenie

Skuteczną profilaktyką jest prawidłowe wydmuchiwanie nosa podczas przeziębienia i utrzymywanie jego drożności.

W przypadku stanu zapalnego zaleca się przyjmowanie odpowiednich środków przeciwbólowych i stosowanie zimnego okładu w bolesnym miejscu. Jeśli wystąpi gorączka, zalecane jest stosowanie leków przeciwgorączkowych.

Jeśli stan zapalny nie ustąpi, warto udać się do lekarza laryngologii, który prawdopodobnie zaleci antybiotyk. W razie potrzeby wykonuje się paracentezę – przecięcie błony bębenkowej i odessanie wysięku.

Terapia pulsacyjna 3D firmy Biomag może znacznie wspomóc leczenie zapalenia wirusowego i zapobieganie powikłaniom bakteryjnym.  Jej celem jest zmniejszenie bólu i wspomaganie gojenia się stanów zapalnych.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Trąbka Eustachiusza – rurka łącząca ucho środkowe z nosogardłem, służy do równoważenia ciśnienia po obu stronach błony bębenkowej.
 • Paracenteza – przekłucie narządu ciała i uwolnienie nagromadzonej w nim zawartości (n.p. błony bębenkowej w przypadku zapalenia ucha środkowego).

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści daje stosowanie terapii 3D Biomag w przypadku zapalenia ucha środkowego?

 • Pomaga w walce z bólem i obrzękiem.
 • Działa przeciwzapalnie i regenerująco.
 • Dzięki prostej obsłudze może być stosowany również w domu.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najistotniejsze klinicznie efekty terapii pulsacyjnej Biomag 3D u pacjentów z zapaleniem ucha środkowego to przede wszystkim działanie przeciwbólowe, regeneracyjne i przeciwobrzękowe.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Od dzieciństwa miewam często zapalenie ucha środkowego. Byłam zaskoczona, że już po pierwszej aplikacji ból zelżał a po drugiej całkowicie ustąpił.

Pani Beata, Hurbanovo

Aplikacje urządzeniem Biomag stosujemy na urazy sportowe - obrzęki kolan i kostek. Bardzo skuteczne przy zaparciach. Chętnie aplikuję też na ból ucha, za każdym razem udało się nam rozwiązać problem bez wizyty u lekarza.

Šárka Černá, Stojice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych