Zapalenie zatok - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Zánět dutin – popis sinusitidy
Zdjęcie: Zapalenie zatok

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka zapalenie zatok: w większości przypadków zapalenie zatok są wywoływane przez zakażenie bakteryjne, ale chorobę zwykle poprzedza infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych. Podczas badania otolaryngologicznego zostaną stwierdzone zmiany chorobowe w obrębie zatok przynosowych, szczękowych, sitowych, zatok czołowych i klinowych. Zamiany chorobowe przy infekcjach są zwykle przejściowe i mogą ustąpić również bez specyficznego leczenia, zakażenie bakteryjne wymaga leczenia celowanego.

Stosowanie magnetoterapii

zapaleniu zatok aplikacje magnetoterapii pulsacyjnej o niskich częstotliwościach marki Biomag stosujemy od początku choroby głównie w celu udrożnienia przewodu Eustachiusza z powodu obrzęku śluzówek. W przypadku konieczności celowanego leczenia otolaryngologicznego podczas zapalenia nosogardzieli i zatok aplikujemy magnetoterapię możliwie najszybciej wraz z pozostałym leczeniem celowanym, w tym antybiotykoterapią. Magnetoterapia działa przeciwobrzękowo, stymuluje gojenie, poprawia efekt terapii antybiotykowej, przyspiesza gojenie a można ją stosować również profilaktycznie. W katarach siennych aplikacja prowadzi do zmniejszenia ilości wydzieliny wodnistej i wyraźnej poprawy klinicznej.

Aplikacje magnetoterapii

W zapaleniu zatok polecamy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz miejscowo na zatoki i gardło najlepiej przy użyciu solenoidu lub aplikatora miejscowego.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag korzystamy w celu aplikacji na urazy sportowe - obrzęki kostek, kolan. Bardzo skuteczny na zaparcia. Przyspieszył gojenie poparzeń, używamy go też na cysty i zapalenie zatok. Podoba mi się też jego kompaktowość i praktyczność.

Šárka Černá, Stojice

Z urządzenia Biomag korzystaliśmy w celu łagodzenia zapalenia zatok, nudności, bólu zębów, bólu karku, barków, nadciśnienia, regeneracji nerek. Polecamy, bo nasze doświadczenie jest dobre.

Jozef Bednár, Veĺká Lehota

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych