Zapalenie zatok

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zapalenie zatok: w większości przypadków zapalenie zatok są wywoływane przez zakażenie bakteryjne, ale chorobę zwykle poprzedza infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych. Podczas badania otolaryngologicznego zostaną stwierdzone zmiany chorobowe w obrębie zatok przynosowych, szczękowych, sitowych, zatok czołowych i klinowych. Zamiany chorobowe przy infekcjach są zwykle przejściowe i mogą ustąpić również bez specyficznego leczenia, zakażenie bakteryjne wymaga leczenia celowanego.

Stosowanie magnetoterapii

zapaleniu zatok aplikacje magnetoterapii pulsacyjnej o niskich częstotliwościach marki Biomag stosujemy od początku choroby głównie w celu udrożnienia przewodu Eustachiusza z powodu obrzęku śluzówek. W przypadku konieczności celowanego leczenia otolaryngologicznego podczas zapalenia nosogardzieli i zatok aplikujemy magnetoterapię możliwie najszybciej wraz z pozostałym leczeniem celowanym, w tym antybiotykoterapią. Magnetoterapia działa przeciwobrzękowo, stymuluje gojenie, poprawia efekt terapii antybiotykowej, przyspiesza gojenie a można ją stosować również profilaktycznie. W katarach siennych aplikacja prowadzi do zmniejszenia ilości wydzieliny wodnistej i wyraźnej poprawy klinicznej.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia Biomag korzystamy w celu aplikacji na urazy sportowe - obrzęki kostek, kolan. Bardzo skuteczny na zaparcia. Przyspieszył gojenie poparzeń, używamy go też na cysty i zapalenie zatok. Podoba mi się też jego kompaktowość i praktyczność.

Šárka Černá, Stojice

Z urządzenia Biomag korzystaliśmy w celu łagodzenia zapalenia zatok, nudności, bólu zębów, bólu karku, barków, nadciśnienia, regeneracji nerek. Polecamy, bo nasze doświadczenie jest dobre.

Jozef Bednár, Veĺká Lehota

Aplikacje magnetoterapii

W zapaleniu zatok polecamy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz miejscowo na zatoki i gardło najlepiej przy użyciu solenoidu lub aplikatora miejscowego.

Możesz leczyć te choroby

  • Bóle kręgosłupa szyjnego
  • Paradontoza
  • Niedoczynność tarczycy – obniżone wydzielanie hormonów tarczycy
  • Łysienie (wypadanie włosów)
  • Migreny
  • Bóle nerwu trójdzielnego

Magnetoterapia a zapalenie zatok. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zapalenie zatok? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych