Zapalenie zatok

Edytor: | 21. stycznia 2021

Masz zatkany nos i gorączkę? Męczy Cię kaszel i ból głowy? Odczuwasz tępy ból w okolicy górnej szczęki, twarzy lub czoła?  Najprawdopodobniej cierpisz na zapalenie zatok. Możliwe, że leczenie nie obejdzie się bez antybiotyków.   Dlatego skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Zánět dutin – popis sinusitidy
Zdjęcie: Zapalenie zatok

Cierpisz na zapalenie zatok i szukasz pomocy?

Chcesz się pozbyć dolegliwości?

Zapalenie zatok – opis i przyczyny

Zapalenie zatok to stan zapalny występujący w zatokach przynosowych.  Często atakuje też zatoki kości szczękowej i sitowej. Rzadziej dotyczy zatok kości czołowej i klinowej.

Do objawów należą ból głowy, utrata węchu, obrzęk twarzy, ból zębów, ból uszu, katar (ropny), gorączka i inne.

W większości przypadków przyczyną jest infekcja bakteryjna. Występuje ona zazwyczaj, po przejściu infekcji wirusowej w jamie nosowej (katar) lub  podczas zapalenia kanału zębowego. Przyczyną zapalenia mogą być również alergie.

Wśród czynników ryzyka wyróżniamy osłabienie organizmu, przegrzane pomieszczenia o niskiej wilgotności powietrza, niedobór witamin lub długotrwały stres.

Lekarz może potwierdzić diagnozę podczas rutynowego badania lub poprzez bardziej szczegółowe badanie nosa (rinoskopia),dzięki zdjęciu RTG lub orientacyjnie za pomocą diafanoskopii (ocena drożności zatok).

Leczenie zapalenia zatok – pozbądź się problemu

W przypadku infekcji wirusowej ważny jest odpoczynek i  wzmocnienie odporności organizmu. Zmiany chorobowe w infekcjach wirusowych są zwykle przejściowe i mogą ustąpić bez specjalnego leczenia.

W przypadku infekcji bakteryjnych stosuje się większość ukierunkowanych antybiotyków.

W przypadku szybko postępującego zapalenia zatoki szczękowej konieczna bywa punkcja.

Leczenie można wspierać przy użyciu kropli do nosa oraz rozgrzewając górne i dolne kończyny w gorącej kąpieli.

Terapia 3D Biomag może być stosowana głównie w celu likwidacji niedrożności trąbki Eustachiusza występującej na skutek obrzęku błon śluzowych. Celem aplikacji jest przyspieszenie gojenia się błon śluzowych oraz złagodzenie niektórych objawów choroby (obrzęk, wydzielina).

W przypadku zapalenia nosogardzieli i zatok konieczne jest ukierunkowane leczenie laryngologiczne. Jak najszybciej wdrażamy również terapię pulsującą 3D Biomag, stosowaną obok specjalistycznego leczenia, w tym antybiotykoterapii!

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Zapalenie błony śluzowej nosa i zatok – termin odnosi się do zapalenia zatok, w którym stan zapalny występuje również w jamie nosowej.
 • Zapalenie ucha środkowego (łac. otitis media) – stan zapalny spowodowany infekcją wirusową lub bakteryjną.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia 3D Biomag w przypadku zapalenia zatok?

 • Działa przeciwobrzękowo i przyspiesza gojenie się błon śluzowych.
 • Wzmacnia efekt antybiotykoterapii.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najbardziej istotnymi klinicznie efektami terapii pulsacyjnej Biomag 3D u pacjentów z zapaleniem zatok jest działanie przeciwobrzękowe i gojące.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag korzystaliśmy w celu łagodzenia zapalenia zatok, nudności, bólu zębów, bólu karku, barków, nadciśnienia, regeneracji nerek. Polecamy, bo nasze doświadczenie jest dobre.

Jozef Bednár, Veĺká Lehota

Z urządzenia Biomag korzystamy w celu aplikacji na urazy sportowe - obrzęki kostek, kolan. Bardzo skuteczny na zaparcia. Przyspieszył gojenie poparzeń, używamy go też na cysty i zapalenie zatok. Podoba mi się też jego kompaktowość i praktyczność.

Šárka Černá, Stojice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych