Zaparcia

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zaparć: o zaparciu mówimy w sytuacji zbyt małej częstotliwości wypróżnień (mniej niż 3 stolce tygodniowo) lub w przypadku twardego stolca z koniecznością zwiększonego parcia przy wypróżnianiu, w sytuacji uczucia niepełnego wypróżnienia lub konieczność wspomagania wypróżniania.

Na zaparcia cierpi ponad 15% dorosłych, a w powyżej 65 roku życia dotyczy to aż 30-40% osób. Występuje trzy razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Zgodnie z przyczyną zaparcia dzieli się na funkcjonalne i organiczne.

Zaparcie na podłożu funkcjonalnym wynika np. ze spowolnionego pasażu, nieprawidłowej funkcji mięśni dna miednicy, niewłaściwych nawyków żywieniowych i u dorosłych jest najczęstsze. W przypadku zaparcia na podłożu organicznym zaburzenia są objawem innej choroby – schorzenia OUN, odbytnicy i jelita grubego, choroby endokrynnej, mięśniowej, psychiatrycznej, zaparcie polekowe itp. Zapobieganie zaparciom to codzienne prawidłowe odżywianie, odpowiednia podaż płynów i błonnika w pokarmie oraz odpowiednia dawka ruchu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Podczas aplikacji magnetoterapią pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag dochodzi do stymulacji zakończeń nerwowych w jelicie, a w ten sposób do wsparcia wypróżniania jelitowego.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia Biomag korzystamy w celu aplikacji na urazy sportowe - obrzęki kostek, kolan. Bardzo skuteczny na zaparcia. Przyspieszył gojenie poparzeń, używamy go też na cysty i zapalenie zatok. Podoba mi się też jego kompaktowość i praktyczność.

Šárka Černá, Stojice

Biomag gorąco polecam wszystkim pacjentom, cierpiącym na chroniczne bóle i nie mającym czasu chodzić na rehabilitacje do ośrodków zdrowia, gdzie można skorzystać z podobnych urządzeń.

Martin Král, Praha 10

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku zaparć aplikujemy na cały obszar brzucha przy użyciu częstotliwości 4-6 Hz i płaskiego aplikatora. Po ustąpieniu ostrych dolegliwości aplikujemy 10-14 Hz o działaniu przeciwbólowym i spazmolitycznym oraz uzupełniamy kuracją pitną z namagnetyzowaną wodą.

Możesz leczyć te choroby

  • Moczenie u dzieci (enureza)
  • Przewlekła choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  • Zapalenie prostaty
  • Choroba Leśniowskiego-Crohna (bez stanów zaostrzonych)
  • Hemeroidy
  • Zaparcia

Magnetoterapia a zaparcia. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zaparcia? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych