Zaparcia

Edytor: | 21. stycznia 2021

Masz uczucie ciężkiego i wzdętego brzucha, nieregularne stolce i trudności w wypróżnianiu?  Te objawy mogą wskazywać na zaparcia. Prawdopodobnie w twojej diecie brakuje błonnika, ale objawy mogą wskazywać tez na inne schorzenia. Jeśli problemy trwają już długo, konieczna jest wizyta u lekarza.

Zácpa - popis diagnózy
Zdjęcie: Zaparcia

Cierpisz na zaparcia i szukasz pomocy?

Chcesz się pozbyć dolegliwości?

Zaparcia – opis i przyczyny

Zparcia (potocznie zatrwardzenie) to stan, w którym pacjent oddaje  mniej niż 3 stolce tygodniowo  lub  twarde stolce z potrzebą zwiększonego wysiłku przy wypróżnianiu. Może pojawiać się uczucie niepełnego wypróżnienia lub potrzeba ręcznego usunięcia stolca.

Konsekwencją  jest wzdęty, bolesny brzuch i bolesne wypróżnienia. Może to prowadzić do hemoroidów i innych chorób.

Schorzenie dotyka ponad 15% dorosłych oraz ponad 30-40% osób w wieku powyżej 65 lat.

Występuje 3 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.

W zależności od przyczyny, zaparcia dzielimy na nawykowe (czynnościowe) i organiczne.

Zaparcia nawykowe mogą pojawiać się ze względu na spowolnienie perystaltyki jelit, osłabienie mięśni dna miednicy lub niewłaściwe nawyki żywieniowe.  Występują najczęściej u dorosłych. U dzieci zaparcia pojawiają się często wraz z przejściem na sztuczne mleko, nocnikowaniem lub zmianą trybu dnia w związku z uczęszczaniem do placówki opiekuńczej (przedszkola).

Zaparcia organiczne są objawem innych chorób, takich jak choroby ośrodkowego układu nerwowego, choroby odbytnicy i okrężnicy, choroby endokrynologiczne, choroby mięśni, choroby psychiczne i inne.

Leczenie zaparć- pozbądź się problemu

Zaparciom można zapobiegać stosując regularne posiłki, dużą ilość płynów oraz ruchu.  Joga, bieganie, spacery czy kilka regularnych ćwiczeń każdego dnia dają świetne efekty.

Ważna jest również zdrowa dieta bogata w błonnik. Powinna ona zawierać głównie owoce i warzywa (jabłka, gruszki, truskawki, maliny czy brokuły), a także łuski babki płesznika, otręby czy siemię lniane. Pomocna może być również oliwa z oliwek.

Do leków na zaparcia należą probiotyki i środki przeczyszczające (Dulcolax, Guttalax). Rozwiązaniem mogą być również herbaty przeczyszczające. Środków przeczyszczających nie należy stosować przez dłuższy czas. Wskazana jest również konsultacja z lekarzem lub farmaceutą w sprawie ich stosowania.

Terapia pulsacyjna 3D pomaga rozwiązać problemy związane z zaparciami. Jej celem jest pobudzenie perystaltyki jelit przez zakończenia nerwowe w jelicie oraz uśmierzenie bólu spastycznego w razie potrzeby.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Środek przeczyszczający – lek lub specyfik ziołowy, który pobudza perystaltykę jelit i ich wypróżnienie. Jest często stosowany w celu rozluźnienia jelit podczas zaparć.
 • Zatwardzenie, obstrukcja – inne określenia zaparcia.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia 3D Biomag w przypadku zaparć?

 • Wspomaga wypróżnianie poprzez stymulację zakończeń nerwowych w jelitach.
 • Wykazuje działanie przeciwbólowe.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w opiece domowej.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najbardziej znaczącym klinicznie efektem terapii pulsacyjnej Biomag 3D u pacjentów z zaparciami jest działanie spazmolityczne (rozkurczowe) i przeciwbólowe.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Biomag gorąco polecam wszystkim pacjentom, cierpiącym na chroniczne bóle i nie mającym czasu chodzić na rehabilitacje do ośrodków zdrowia, gdzie można skorzystać z podobnych urządzeń.

Martin Král, Praha 10

Z urządzenia Biomag korzystamy w celu aplikacji na urazy sportowe - obrzęki kostek, kolan. Bardzo skuteczny na zaparcia. Przyspieszył gojenie poparzeń, używamy go też na cysty i zapalenie zatok. Podoba mi się też jego kompaktowość i praktyczność.

Šárka Černá, Stojice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych