Zespół i choroba Menière’a - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Menierův syndrom - popis diagnózy
Zdjęcie: Zespół i choroba Menière’a

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka zespołu Menière’a: w chorobie Menière’a dochodzi do zajęcia ucha wewnętrznego z układem równowagi. Ma trzy podstawowe objawy – tinitus (szumy uszne i piszczenie w uszach, niedosłuch oraz zawroty głowy. Przyczynę choroby stanowi dysfunkcja części ucha wewnętrznego (worka endolimfatycznego). Objawem dominującym nad pozostałymi dwoma jest napadowy zawrót głowy, który jest bardzo zmienny i zwykle poprzedzony aurą. Największe natężenie osiąga w ciągu kilku minut i trwa średnio 2-3 godziny. Dwa pozostałe objawy, szumy uszne i niedosłuch, są zwykle jednostronne. Szumy uszne mają charakter trwały lub przemijający.

Niedosłuch pogłębia się w przebiegu choroby, a do poprawy słuchu już nie dochodzi. Leczenie przyczynowe nie jest znane. W czasie napadu podaje się leki ograniczające zawroty głowy oraz preparaty, które poprawiają skład i ilość endolimfy. Po wyczerpaniu innych możliwości zaleca się leczenie chirurgiczne. W zespole Menière’a występują te same objawy kliniczne, ale ich przyczyna może być różna (np. zaburzenia hormonalne, zaburzenia metabolizmu wodnego, hipowitaminozy, substancje toksyczne, zaburzenia kręgosłupa szyjnego, stany pourazowe itp.).

Szumy uszne mogą występować jako część choroby Menière’a lub samodzielnie. Zawsze w tle występuje zaburzenie ukrwienia lub zaopatrzenia naczyniowego ucha wewnętrznego. Dlatego również leczenie koncentruje się na poprawie podaży utlenowanej krwi i substancji odżywczych. Jeśli zmiany utrzymują się długo, a uszkodzenie jest stałe – wówczas efekty leczenia są minimalne.

Stosowanie magnetoterapii w przypadku zespołu Menière’a

Zaleca się aplikację magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości firmy Biomag w obszarze uszu i kręgosłupa szyjnego, możliwie najszybciej po pojawieniu się pierwszych zaburzeń. Dochodzi do wyraźnej poprawy przepływu krwi przez drobne naczynka i naczynia włosowate oraz poprawiają się warunki dla prawidłowych funkcji i gojenia. W przypadku gdy znane są przyczyny wywołujące chorobę można działać w sposób bardziej docelowy, np. na obszar wątroby, nadnerczy, trzustki.

Aplikacje magnetoterapii

W zespole Meniera polecamy aplikacje 8-20 Hz, poprzez działanie rozluźniające mięśnie (głównie kręgosłup szyjny) i wazodylatacyjne (ucho wewnętrzne) osiąga się konieczną poprawę mikrokrążenia utlenowanej krwi i substancji odżywczych. Odpowiedni aplikator to solenoid na głowę i płaski na kręgosłup.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Żona nie słyszy na prawe ucho, ma też za nim większą narośl. Teraz już na nie słyszy a narośl jest mniejsza.

Josef Jírovec, Bernartice

Z magnetoterapii pulsacyjnej korzysta prawie cała rodzina. Moja mama się dzięki niej wyleczyła z ciężkiej choroby. Dzisiaj urządzenie jest niezastąpione, pełni funkcję „domowego lekarza”.

Pani Paťhová, Trhová Štěpánov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych