Zespół Raynauda

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zespołu Raynauda: miejscowa nerwica naczyniowa – napadowe skurcze naczyń w obrębie palców z klasycznym zbladnięciem (białe, martwe palce) wywołane zimnem, wilgocią i przepływem powietrza bądź wysiłkiem. Objaw w chorobie tętnic, kolagenozach, w patologiach w obrębie nadobojczykowym itp. Należy odróżnić od choroby Raynauda zaburzenia, które dotyczą pełnej nerwicy naczyniowej. Objawy są podobne jak w zespole Raynauda. Częściej na tę chorobę cierpią kobiety, palaczki.

Wykorzystanie magnetoterapii:

W przypadku zespołu Raynauda polecamy magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag po uściśleniu diagnozy i wykluczeniu ewentualnego procesu nowotworowego w obrębie nadobojczykowym. W zespole Raynauda należy aplikować nie tylko na chore palce, ale również na obszar nad kością obojczykową i kręgosłupa szyjnego w celu poprawy przepływu w naczyniach całej kończyny górnej.

Doświadczenie pacjenta

Z magnetoterapii pulsacyjnej korzysta prawie cała rodzina. Moja mama się dzięki niej wyleczyła z ciężkiej choroby. Dzisiaj urządzenie jest niezastąpione, pełni funkcję „domowego lekarza”.

Paní Paťhová, Trhová Štěpánov

Z urządzenia Biomag jesteśmy zadowoleni, o czy świadczy fakt, że korzystamy z niego codziennie. Polecam je każdemu, bo im wcześniej w początkach choroby zacznie się z niego korzystać, tym łatwiej jest łagodzić objawy lub całkowicie je zlikwidować.

František Zeman, Semily

Aplikacje magnetoterapii:

Polecamy aplikacje częstotliwościami spazmolitycznymi i wazodylatacyjnymi 2-25 Hz, codziennie, również w stanach ostrych.

Możesz leczyć te choroby

  • Artroza stawu barkowego
  • Zespół Raynauda
  • Zespół bolesnego barku
  • Kanał nadgarstka
  • Bóle poamputacyjne
  • Zapalenie stawów nadgarstka i ręki

Magnetoterapia a zespół Raynauda. Zadaj pytanie

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zespół Raynauda? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych