Zespół Raynauda (blednięcie palców)

Edytor: | 14. lutego 2020

Czy zdarza się Ci mieć zimne ręce i zbielałe palce? Czy towarzyszy temu mniejsze czucie i zmniejszeni ich ruchliwości? Może chodzić o zespół Raynauda. Słabe ukrwienie może być efektem nieodpowiedniego trybu życia, ale również symptomem poważniejszej choroby.

Bělání prstů - popis Raynaudova syndromu
Zdjęcie: Zespół Raynauda (blednięcie palców)

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Zespół Raynauda (blednięcie palców) – opis i przyczyny powstawania

Zespół Raynauda (blednięcie palców) to lokalne zwyrodnienie naczyń, w którym dochodzi do nagłego skurczu naczyń krwionośnych w palcach, któremu towarzyszy klasyczne blednięcie. Efektem są tzw. białe, martwe place (łac. digiti mortui). W następnej fazie następuje ich zaczerwienienie, które jest spowodowane rozkurczem naczyń i przyspieszonym napływem krwi.

Towarzyszą mu mniejsze czucie w palcach, chłód, ból oraz mrowienie.

Zespołu Raynauda nie należy mylić z chorobą Raynauda.

W czasie, gdy choroba Raynauda poprzez powyższe objawy jedynie zmniejsza komfort życia, to w zespole Raynauda może dojść do długotrwałego zmniejszenia lub zatrzymania przepływu krwi. Grozi to uszkodzeniem lub obumarciem tkanek w palcach.

Zespół Raynauda jest pierwszym symptomem poważniejszych schorzeń:

 • reumatycznych,
 • tętniczych,
 • neurologicznych,
 • nowotworowych i innych.

Najczęstszą przyczyną atakuzespołu Raynauda jest zimno, wilgoć, przeciąg lub duży wysiłek.

Blednięcie palców częściej występuje u kobiet – palaczek.

Leczenie zespołu Raynauda – pozbądź się problemów

Leczenie należy rozpocząć od określenia, czy chodzi o reaktywność naczyń (chorobę Raynauda) czy o poważniejsze schorzenie (zespół Raynauda).

Od postawionej diagnozy zależy wybór leczenia i dalszej diagnostyki.

Podstawą leczenia niefarmakologicznego jest profilaktyka stresu i wahań emocjonalnych, które mogą prowadzić do pojawienia się objawów. Najważniejszą rzeczą jest unikanie zimna i utrzymywanie komfortowej temperatury rąk. W zimie należy nosić rękawiczki. Natychmiast rzucić palenie.

Leczenie farmakologicznepolega na podawaniu blokerów kanałów wapniowych. Wpływają one na trwałe rozluźnienie mięśni gładkich w ściankach naczyń krwionośnych.

Terapia pola pulsującego 3D Biomag pomaga łagodzić objawy blednięcia paców (zespołu Raynauda).

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Zespół Raynauda – zaburzenie naczynioruchowe, charakteryzujące się wyraźnym zblednięciem, następnie zasinieniem i zaczerwienieniem palców rąk, wywołane chłodem. Zmianie koloru skóry towarzyszy ból.
 • Choroba zwyrodnieniowa naczyń – upośledzenie funkcji naczyń, objawiające się złym ukrwieniem określonych części ciała, np. dłoni.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia w przypadku blednięcia palców?

 • Powoduje wazodylatację czyli rozkurcz mięśni gładkich w ścianach naczyń krwionośnych.
 • Stymuluje mikrokrążenie natlenionej krwi i dostarczanie składników odżywczych do eksponowanych tkanek.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w opiece domowej.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Z klinicznego punktu widzenia terapia pola pulsującego 3D Biomag przynosi pacjentom z zespołem Raynauda poprawę dzięki stymulacji krążenia oraz rozluźnieniu mięśni.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag jesteśmy zadowoleni, o czy świadczy fakt, że korzystamy z niego codziennie. Polecam je każdemu, bo im wcześniej w początkach choroby zacznie się z niego korzystać, tym łatwiej jest łagodzić objawy lub całkowicie je zlikwidować.

František Zeman, Semily

Z magnetoterapii pulsacyjnej korzysta prawie cała rodzina. Moja mama się dzięki niej wyleczyła z ciężkiej choroby. Dzisiaj urządzenie jest niezastąpione, pełni funkcję „domowego lekarza”.

Paní Paťhová, Trhová Štěpánov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych