Zgaga

Edytor: | 18. stycznia 2021

Czujesz palenie w gardle i przełyku po jedzeniu? Często odbija ci się lub masz mdłości? Prawdopodobnie cierpisz na zgagę. Jeśli problem jest długotrwały, najlepiej udać się do lekarza.

Pálení žáhy - popis pyrózy
Zdjęcie: Zgaga

Cierpisz na zgagę i szukasz pomocy?

Chcesz się pozbyć problemu?

Zgaga – opis, przyczyny

Zgada- objaw charakteryzujący się „paleniem” w przełyku, powstały w wyniku tak zwanego refluksu żołądkowo-przełykowego lub choroby refluksowej przełyku.

Cierpi na nią około 10% populacji.

Kwaśna treść żołądka podchodzi do dolnej części przełyku a następnie wraca z powrotem do żołądka. Kwasy żołądkowe podrażniają błonę śluzową przełyku i powodują zgagę – nieprzyjemne bolesne pieczenie za mostkiem, które przemieszcza się od żołądka w górę do gardła. Występuje zwykle w podczas snu lub po posiłku.

Jeśli podrażnienie błony śluzowej przełyku przez kwas żołądkowy przedłuża się, może dojść do poważnego uszkodzenia tkanek. Wewnętrzna powierzchnia przełyku ulega podrażnieniom, w skutek których może rozwinąć się wrzód i nowotwór złośliwy.

Zgaga najczęściej pojawia się  po tłustym i kalorycznym posiłku. Często występuje u kobiet w ciąży i u osób otyłych. Jedną z przyczyn upośledzenia funkcji zwieracza może być przepuklina rozworu przełykowego.

Nawracające problemy wymagają skutecznego leczenia choroby refluksowej i regularnych badań gastroskopowych.

Leczenie zgagi- pozbądź się problemu

Ulgę mogą przynieść leki, z których większość jest powszechnie dostępna bez recepty. Najczęściej stosowane są leki zobojętniające sok żołądkowy, które neutralizują jego kwasowość. Stosuje się także leki hamujące wytwarzanie kwasu żołądkowego.

Podczas snu zaleca się podwyższenie pozycji górnej połowy ciała oraz wypicie szklanki letniej wody przed snem..

W złagodzeniu problemu może również pomóc zmiana diety, czyli wprowadzenie regularnych posiłków, odpowiednich połączeń pokarmów oraz ograniczenie alkoholu i palenia tytoniu.  Zaleca się  obniżenie poziomu stresu  i  prozdrowotny styl życia.

W przypadku przepukliny rozworu przełykowego konieczna jest operacja.

W przypadku powtarzających się problemów konieczne jest leczenie, w celu zapewnienia długoterminowej poprawy.

Terapię 3D Biomag można stosować w leczeniu zgagi. Celem aplikacji jest łagodzenie bólu spastycznego oraz wspomaganie regeneracji błony śluzowej przełyku.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Przepuklina rozworu przełykowego – jest to wysunięcie się górnej części żołądka do klatki piersiowej poprzez rozwór przełykowy przepony lub przez przełyk.
 • Leki zobojętniające sok żołądkowy – leki neutralizujące kwas solny w żołądku, stosowane przy zgadze i niektórych formach „nerwicy” żołądka.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania terapii 3D Biomag w przypadku zgagi?

 • Pomaga złagodzić ból spastyczny.
 • Wspomaga regenerację uszkodzonej błony śluzowej przełyku.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najbardziej znaczącym klinicznie efektem terapii pulsacyjnej Biomag 3D u pacjentów ze zgagą jest jej działanie regeneracyjne na tkanki.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Regularnie chodzimy do lekarzy a w międzyczasie włączamy urządzenie Biomag, na którym możemy polegać, że pomoże nam przyspieszyć gojenie i złagodzi ból.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Wymienię problemy, które zniknęły - opuchlizna nóg, zgaga, zmniejszenie bólu stawów, niedokrwienie mózgu, zaćma. Mam też lepszy sen.

Emília Dzuráková, Bošáca

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych