Zgaga

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka zgagi: zgaga, zwana także pyrrozą powstaje w wyniku tzw. refluksu żołądkowo-przełykowego. Ta choroba występuje u około jednej dziesiątej populacji. Kwaśna treść żołądka zostaje zarzucona do dolnej części przełyku i ponownie wraca do żołądka. Kwasy żołądkowe podrażniają śluzówkę przełyku i wywołują refluks – nieprzyjemne bolesne uczucie pieczenia za mostkiem, który przenosi się od obszaru żołądka w kierunku do góry aż do gardła. Jeśli podrażnienie błony śluzowej przełyku przez kwasy żołądkowe jest długotrwałe, może dojść do jej poważnego uszkodzenia. Dochodzi do przemiany wewnętrznej wyściółki podrażnionego odcinka przełyku, gdzie może powstać wrzód i złośliwy guz. Jedną z przyczyn zaburzenia mechanizmu zwieracza może być tzw. przepuklina rozworu przełykowego

Powtarzające się zaburzenia wymagają skutecznego leczenia refluksu i regularnych kontroli gastroskopowych. Ulgę przynosi również podniesiona górna połowa ciała w trakcie snu lub wypicie szklanki letniej wody.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości mark Biomag można wykorzystać do ograniczenia bólów spastycznych i wsparcia regeneracji uszkodzonej śluzówki przełyku.

Doświadczenie pacjenta

Regularnie chodzimy do lekarzy a w międzyczasie włączamy urządzenie Biomag, na którym możemy polegać, że pomoże nam przyspieszyć gojenie i złagodzi ból.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Wymienię problemy, które zniknęły - opuchlizna nóg, zgaga, zmniejszenie bólu stawów, niedokrwienie mózgu, zaćma. Mam też lepszy sen.

Emília Dzuráková, Bošáca

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku zgagi miejscowo łagodzimy ból przy użyciu programów o częstotliwości 4-6 Hz a następnie w celu poprawy mikrokrążenia i gojenia 2-25 Hz płaskim aplikatorem.

Możesz leczyć te choroby

  • Zapalenie prostaty
  • Zaparcia
  • Mononukleoza
  • Choroba Leśniowskiego-Crohna (bez stanów zaostrzonych)
  • Przewlekła choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  • Zapalenie pęcherza moczowego

Zgaga a magnetoterapia. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zgagę? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych