Zmęczenie mięśni - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Svalová únava – popis diagnózy
Zdjęcie: Zmęczenie mięśni

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „zmęczenie mięśni”: zmęczenie mięśni po treningu, ciężkiej, fizycznej pracy oraz przy stanach wyczerpania ogranicza aktywność fizyczną a w przypadku niewystarczającej regeneracji prowadzi do mikrourazów i przewlekłych schorzeń.

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji przy zmęczonych mięśniach jest złagodzenie bólu i stworzenie warunków metabolicznych do przyspieszonej regeneracji.

Opis dolegliwości

Pracujący mięsień potrzebuje tlenu i posiada ograniczone zapasy energii w postaci glukozy. W razie długotrwałego obciążenia przechodzi na pozaaerobowe sposoby zyskiwania energii. Rozpoczyna się nadprodukcja kwasu mlekowego i kwasica metaboliczna. Kwasica pogarsza przesyłanie impulsów nerwowych i kurczliwość mięśni, prowadząc do fizjologicznego zmęczenia mięśni. Czynnikiem ograniczającym jest spadek rezerw glikogenu, co powoduje hipoglekemię przede wszystkim w centralnym układzie nerwowym. Efektem jest spowolnienie glikolizy z obniżeniem produkcji ATP i CP. Acidoza pogarsza warunki do powstawania potencjału mięśniowego, pogarsza kurczliwość mięśni. Dochodzi do fizjologicznego zmęczenia, które czujemy jako ból, zesztywnienie, spadek siły w mięśniach, skurcze, problemy z koordynacją ruchową. Kontynuując wysiłek bez odpowiednich przerw, możemy doprowadzić do ostrego zmęczenia patologicznego (Máček, Vávra), które może zakończyć się kolapsem układu krążenia i śmiercią a w stanach przewlekłych zmniejszeniem i atrofią włókien mięśniowych, zastępowanych tkanką łączną.

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku zmęczenia mięśni magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości Biomag jest optymalną metodą rehabilitacyjną, prowadząca do natychmiastowej wazodylatacji i wzmożonego dostarczania tlenu i substancji odżywczych do obciążanych mięśni. Przyspiesza wypłukiwanie kwaśnych metabolitów, łagodzi ból i rozluźnia skurcze. Aplikujemy miejscowo frekwencje wazodylatacyjne i stymulujące w celu wsparcia regeneracji przy pomocy płaskiego aplikatora. Cały proces uzupełniamy dużą ilością namagnetyzowanej wody.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Urządzeniu kupiłam w celu likwidacji bólu łydki. który pojawiał się przy większym wysiłku. Do leczenia wykorzystywałam też inne środki. Sytuacja się powoli poprawiała, rehabilitacja się skróciła, ból zniknął.

Evžen Kraus, Doksy

Urządzenia Biomag polecam sportowcom. W połączeniu z pozostałymi metodami rehabilitacji można pulsacyjnych pól magnetycznych używać w celu profilaktyki albo do leczenia problemów związanych z urazami sportowymi.

Ludmila Formanová, Čáslav

Zażywamy leki przepisane przez lekarza w wieczorami korzystamy z waszego urządzenia. Zwłaszcza po większym wysiłku fizycznym po pracy w ogrodzie. W przypadku większego zmęczenia wykorzystujemy częściej powtórzone cykle lecznicze.

Stanislav Košvanec, Křinec

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych