Zmęczenie mięśni

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „zmęczenie mięśni”: zmęczenie mięśni po treningu, ciężkiej, fizycznej pracy oraz przy stanach wyczerpania ogranicza aktywność fizyczną a w przypadku niewystarczającej regeneracji prowadzi do mikrourazów i przewlekłych schorzeń.

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji przy zmęczonych mięśniach jest złagodzenie bólu i stworzenie warunków metabolicznych do przyspieszonej regeneracji.

Doświadczenie pacjenta

Urządzenia Biomag polecam sportowcom. W połączeniu z pozostałymi metodami rehabilitacji można pulsacyjnych pól magnetycznych używać w celu profilaktyki albo do leczenia problemów związanych z urazami sportowymi.

Ludmila Formanová, Čáslav

Zażywamy leki przepisane przez lekarza w wieczorami korzystamy z waszego urządzenia. Zwłaszcza po większym wysiłku fizycznym po pracy w ogrodzie. W przypadku większego zmęczenia wykorzystujemy częściej powtórzone cykle lecznicze.

Stanislav Košvanec, Křinec

Urządzeniu kupiłam w celu likwidacji bólu łydki. który pojawiał się przy większym wysiłku. Do leczenia wykorzystywałam też inne środki. Sytuacja się powoli poprawiała, rehabilitacja się skróciła, ból zniknął.

Evžen Kraus, Doksy

Opis dolegliwości

Pracujący mięsień potrzebuje tlenu i posiada ograniczone zapasy energii w postaci glukozy. W razie długotrwałego obciążenia przechodzi na pozaaerobowe sposoby zyskiwania energii. Rozpoczyna się nadprodukcja kwasu mlekowego i kwasica metaboliczna. Kwasica pogarsza przesyłanie impulsów nerwowych i kurczliwość mięśni, prowadząc do fizjologicznego zmęczenia mięśni. Czynnikiem ograniczającym jest spadek rezerw glikogenu, co powoduje hipoglekemię przede wszystkim w centralnym układzie nerwowym. Efektem jest spowolnienie glikolizy z obniżeniem produkcji ATP i CP. Acidoza pogarsza warunki do powstawania potencjału mięśniowego, pogarsza kurczliwość mięśni. Dochodzi do fizjologicznego zmęczenia, które czujemy jako ból, zesztywnienie, spadek siły w mięśniach, skurcze, problemy z koordynacją ruchową. Kontynuując wysiłek bez odpowiednich przerw, możemy doprowadzić do ostrego zmęczenia patologicznego (Máček, Vávra), które może zakończyć się kolapsem układu krążenia i śmiercią a w stanach przewlekłych zmniejszeniem i atrofią włókien mięśniowych, zastępowanych tkanką łączną.

Możesz leczyć te choroby

  • Relaksacja
  • Kleszczowe zapalenie mózgu – rekonwalescencja
  • Staw rzekomy – wsparcie procesu gojenia
  • Przed masażem
  • Zmęczenie mięśni
  • Złamania

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku zmęczenia mięśni magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości Biomag jest optymalną metodą rehabilitacyjną, prowadząca do natychmiastowej wazodylatacji i wzmożonego dostarczania tlenu i substancji odżywczych do obciążanych mięśni. Przyspiesza wypłukiwanie kwaśnych metabolitów, łagodzi ból i rozluźnia skurcze. Aplikujemy miejscowo frekwencje wazodylatacyjne i stymulujące w celu wsparcia regeneracji przy pomocy płaskiego aplikatora. Cały proces uzupełniamy dużą ilością namagnetyzowanej wody.

Magnetoterapia w zmęczeniu mięśni. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zmęczenie mięśni? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych