Zmiany poziomu glikowanej hemoglobiny po podaniu magnetyzowanej wody

Edytor: | 2. stycznia 2019

Zmiany poziomo cukru we krwi po 16 tygodniach przyjmowania magnetyzowanej wody badał na modelu zwierzęcym zespół H. Leego (2009). Zespół naukowców postawił sobie za cel potwierdzenie lub wywrócenie tezy o terapeutycznych efektach fizykalnie modyfikowanej substancji potrzebnej do życia – wody.

Woda po wystawieniu na pulsujące pole elektromagnetyczne zmienia swoje właściwości fizyczne. W ten sposób zmodyfikowana nosi nazwę “magnetyzowana”.

Magnetyzowana woda jest wykorzystywana już od lat 30. minionego wieku. Nie jest jednak ciągle znana, ponieważ jej działanie nie zostało dotychczas całkowicie wyjaśnione. Niektórzy specjaliści wypowiadali się już na temat jej terapeutycznego oddziaływania na organizm ludzki, przede wszystkim na układ trawienny, nerwowy i moczowy.

Niniejszy eksperyment zakładał porównanie efektów podawania magnetyzowanej wody w grupie aktywnej i niemagnetyzowanej w grupie kontrolnej przez okres 16 tygodni. W 10 tygodniu pojawiły się wyraźne różnice w poziomie cukru we krwi.

Po zakończeniu badania sprawdzano poziom glikowanej hemoglobiny (HbA1c) w krwi osób w obu grupach. Poziom HbA1c przedstawia wartości glikemii w okresie 4-6 tygodni.

W grupie, w której podawano magnetyzowaną wodę, glukoza związała się jedynie z 9.7% hemoglobiny, podczas gdy w grupie kontrolnej ten sam wskaźnik wynosił 12.4%.

Magnetyzowana woda okazała się mieć w tym badaniu działanie antyhiperglikemiczne.

Wyniki eksperymentu wskazują więc na terapeutyczne działanie magnetyzowanej wody na regulację homeostazy glukozy.

Źródło: Lee, H. et al. (2009) Four months of magnetized water supplementation improves glycemic control in CB57BK/KSJ-DB/+(DB/+) mice. Annals Of Nutrition And Metabolism. 55405.

Cztery miesiące podawania magnetyzowanej wody poprawiają kontrolę glikemii u myszy typu CB57BK/KSJ-DB/+(DB/+) / Four months of magnetized water supplementation improves glycemic control in CB57BK/KSJ-DB/+(DB/+) mice
 
http://www.karger.com/Article/Pdf/248297

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Magnetyzacja wody

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)