Żylaki

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka żylaków: żylaki kończyn dolnych to w zasadzie poszerzone i zwinięte żyły skórne oraz podskórne, które najczęściej występują na nodze w wyniku nieprawidłowego przepływu krwi przez niedomykalne zastawki żylne. Prowadzą do stagnacji odtlenowanej krwi i kwaśnych metabolitów krwi w tkankach kończyn, a w efekcie prowadzą do niedokrwiennych zmian kończyn, zwiększonego ryzyka wystąpienia zmian zapalnych i tworzenia defektów skórnych.

Cierpi na nie do 50% dorosłej populacji i u ok. 1,5% ludzi prowadzą w efekcie do powstania wrzodów bercowych (owrzodzeń podudzi). Do powstania choroby przyczyniają się predyspozycje dziedziczne (zmniejszona jakość tkanki ściany żylnej) i czynniki ryzyka takie jak siedząca praca, postawa przy pracy, ciąża, antykoncepcja hormonalna, otyłość, palenie itp. Do głównych objawów choroby należą uczucie ociężałości, napięcia lub ciśnienia w kończynach dolnych, ból, obrzęk, pieczenie, swędzenie i skurcze nocne. Występują lekkie postaci małych żylaków aż do wybrzuszonych żył z pigmentacją i innymi zmianami na skórze. Na etapie końcowym powstaje owrzodzenie.

Leczenie polega na farmakoterapii (wpływ na jakość ściany naczynia), zabiegu chirurgicznym (sklerotyzacja, terapia laserem, klasyczny zabieg i procedury małoinwazyjne). Przerwana chirurgicznie, chemicznie lub laserem żyła zanika i następnie zastępuje ją nowo powstała, zdrowa żyła bez żylaka. Jeśli pacjent po leczeniu ponownie niewłaściwie obciąża układ krwionośny, wówczas dochodzi do powstawania nowych żylaków. W celu długotrwałego efektu konieczne jest niedopuszczanie przez długi czas do stagnacji krwi w żyłach kończyn dolnych i w ten sposób uniemożliwienie lub spowolnienie powstawania nowych żylaków.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapię pulsacyjną o niskich częstotliwościach firmy Biomag wykorzystuje się w procesie leczenia, jak i w przypadku zapobiegania powstawaniu nowych żylaków po leczeniu. Postępuje się tak samo jak w przypadku wrzodów bercowych u cukrzyków. Na stopę cukrzycową i żylaki działa efekt wazodylatacyjny magnetoterapii na naczynia przedwłosowate i włosowate oraz efekt przeciwzapalny. Poprawa mikrocyrkulacji dotlenia tkanki i wypłukuje metabolity. Poprawia się napięcie naczyń żylnych i żylny powrót. Poprawa będzie widoczna na kończynie – ustępuje obrzęk i dochodzi do zmniejszenia wielkich, wypukłych żylaków.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia Biomag korzysta cała rodzina. Ja na żylaki i ból kręgosłupa. Z urządzenia i aplikatorów jesteśmy zadowoleni.

Jarmila Buchtová, Mistřín

Cierpiałam na bóle kolan i żylaki na obu nogach. Magnetoterapię Biomag zaczęłam wykorzystywać 2x dziennie po 30 minut. Po 20 tygodniach ból ustąpił.

Eva Švástová, Klobouky u Brna

Około rok temu kupiliśmy wasze urządzenie i mogę stwierdzić, że i mnie i żonie pomaga w problemach zdrowotnych. Chodzi przede wszystkim o bóle kręgosłupa i żylaki, które mają charakter trwały, i kwestie przejściowe jak np. ból głowy czy nadgarstka.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku żylaków rozpoczynamy w razie bólu i zapalenia rozpoczynamy aplikacje częstotliwościami 2-25 Hz dziennie przy użyciu dużego płaskiego aplikatora a następnie w celu doleczenia i profilaktycznie 36 – 44 Hz.

Możesz leczyć te choroby

  • Bolesne ostrogi piętowe
  • Ból podbicia i kostek, obrzęki kostek, stany po urazach
  • Artroza stawów kolanowych
  • Choroba niedokrwienna kończyn
  • Choroba niedokrwienna kończyn dolnych (niedokrwistość)
  • Stopa cukrzycowa

Magnetoterapia a żylaki – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na żylaki? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych