Żylaki

Edytor: | 1. grudnia 2020

Zdarza Ci się mieć uczucie „ciężkich nóg” Cierpisz na ucisk, ból i nocne skurcze nóg? Być może chodzi o żylaki. Nie odkładaj wizyty u lekarza, ponieważ istnieje wiele sposób na pozbycie się tych dolegliwości.

Křečové žíly - popis diagnózy
Zdjęcie: Żylaki

Cierpisz na żylaki i szukasz pomocy?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Żylaki – opis i przyczyny

Żylaki (żylaki kończyn dolnych) to rozszerzone i skręcone żyły podskórne i skórne, które najczęściej pojawiają się na nogach z powodu cofania się krwi przez niezablokowane zastawki żylne.

Prowadzą do zastoju odtlenionej krwi i kwaśnych metabolitów w tkankach kończyn i skutkują zmianami niedokrwiennymi kończyn, zwiększonym ryzykiem zmian zapalnych i powstawaniem defektów skórnych.

Cierpi na nie aż 50% dorosłych członków populacji a u około 1,5% prowadzą do powstania wrzodów bercowych.

Główne objawy choroby to uczucie ciężkości, napięcia lub ucisku w kończynach dolnych, ból, obrzęk, pieczenie, swędzenie i skurcze w nocy.

Żylaki wyrastają z lekkich form żylnych pajączków. Następnie pojawiają się łukowate żylaki z pigmentacją i innymi zmianami skórnymi. W końcowym stadium tworzy się owrzodzenie goleni (wrzody bercowe).

Do powstawania schorzenia przyczyniają się wrodzona dyspozycja (obniżona jakość tkanki łącznej w ścianach żył) oraz czynniki takie jak:

 • siedząca praca,
 • nieergonomiczne stanowisko pracy,
 • ciąża,
 • antykoncepcja hormonalna,
 • otyłość,
 • palenie tytoniu i inne.

Leczenie żylaków

Polega głównie na podawaniu leków (na podniesienie jakości ściany naczynia), oraz zabiegach chirurgicznych (sklerotyzacja, terapia laserowa, klasyczne i małoinwazyjne metody operacyjne).

Żyła, która została przerwana chirurgicznie, chemicznie lub laserowo, znika a następnie jest zastępowana przez świeżo wyrosłą zdrową żyłę bez żylaków.

Jeśli pacjent po leczeniu ponownie nieprawidłowo obciąża układ żylny, powstają nowe żylaki.

Aby uzyskać długotrwały efekt, należy systematycznie zapobiegać zastojom krwi w żyłach kończyn dolnych, a tym samym zapobiegać lub spowalniać powstawanie nowych żylaków.

Terapia pulsacyjna 3D marki Biomag może być stosowana w całym procesie leczenia, a także jako część zapobiegania powstawaniu nowych żylaków po leczeniu. Jej celem jest poprawa mikrokrążenia w partiach tkanek, na które wykonuje się aplikacje. Zabiegi mają na celu poprawę napięcia żylnego i powrotu żylnego oraz zapobieganie powstawaniu nowych żylaków.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Sklerotyzacja – metoda usuwania żylaków polegająca na nakłuciu i aplikacji specjalnej substancji, która rozrywa ścianę żył i powoduje jej późniejsze „sklejanie”.
 • Powrót żylny – wędrówka krwi żyłami z powrotem do serca, stanowi wartość objętości krwi na jednostkę czasu.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Wpływ terapii pulsacyjnej na żylaki

 • Poprawia mikrokrążenie natlenionej tkanki i wypłukuje metabolity.
 • Poprawia napięcie żył, usprawniając przepływ krwi.
 • Działa przeciwzapalnie.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najbardziej znaczącym klinicznie efektem terapii pulsacyjnej Biomag 3D u pacjentów cierpiących na żylaki jest wazodylatacja (rozszerzenie światła naczyń krwionośnych).

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag korzysta cała rodzina. Ja na żylaki i ból kręgosłupa. Z urządzenia i aplikatorów jesteśmy zadowoleni.

Jarmila Buchtová, Mistřín

Cierpiałam na bóle kolan i żylaki na obu nogach. Magnetoterapię Biomag zaczęłam wykorzystywać 2x dziennie po 30 minut. Po 20 tygodniach ból ustąpił.

Eva Švástová, Klobouky u Brna

Około rok temu kupiliśmy wasze urządzenie i mogę stwierdzić, że i mnie i żonie pomaga w problemach zdrowotnych. Chodzi przede wszystkim o bóle kręgosłupa i żylaki, które mają charakter trwały, i kwestie przejściowe jak np. ból głowy czy nadgarstka.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych