Aplikatory do magnetoterapii

Urządzenie Biomag dostarczane jest w różnych zestawach, w skład których zawsze wchodzi urządzenie oraz w zależności od potrzeb wybrane aplikatory do magnetoterapii i inne akcesoria (torba, paski mocujące itp.).

Z oferty aplikatorów należy zawsze wybrać najlepiej dopasowany pod względem rozmiaru i kształtu do konkretnego leczenia. Przy wyborze najbardziej odpowiedniego aplikatora należy zwrócić uwagę na to, aby aplikator był wygodnie umieszczony na ciele i znajdował się jak najbliżej
miejsca schorzenia. Niektóre aplikatory można przymocować do danej części ciała za pomocą elastycznego pasa.

Aplikatory stanowią aplikacyjną część urządzenia Biomag®, w których wnętrzu znajdują się cewki powietrzne owinięte emaliowanym miedzianym lub innym przewodnikiem do specjalnego wykorzystania. Powierzchnia aplikatora wykonana jest z wysokiej jakości skóry. Wszystkie aplikatory wyposażone są w plastikową klamrę z etykietą z logo producenta. Aplikatory mają złącza 1-stykowe , 2-stykowe i 3-stykowe , za pomocą których podłączane są do aparatu Biomag® Lumina 3D-e.

Aplikatory szpulowe

Aplikatory typu solenoid mają kształt pustego walca. Stosowane są w sytuacjach, gdy istotne jest równomierne oddziaływanie pola magnetycznego.
Odpowiednią średnicę nakłada się na wskazaną część ciała, aby zapewnić działanie w głąb tkanek.

Aplikatory płaskie

Aplikatory mają kształt płytki lub poduszeczki i w zależności od rozmiaru przykładane są na większe części ciała. Stosowane są w sytuacjach,
gdy istotny jest rozmiar i możliwość zginania poszczególnych części. Zalecane są do aplikacji na całe ciało lub na kończyny.

Aplikatory łączone

Aplikatory mają płaski kształt i posiadają otwory. Wybierane są w sytuacjach, gdy oczekiwane jest uzyskanie uniwersalnych właściwości. Są
stosowane do aplikacji na wybraną część ciała jako aplikator płaski lub po nałożeniu na daną część ciała jako aplikator szpulowy.

Aplikatory punktowe

Aplikatory mają okrągły lub owalny kształt, umożliwiający punktową koncentrację. Wybierane są w sytuacjach, gdy najważniejsze jest intensywne oddziaływanie pola magnetycznego. Są stosowane do aplikacji ukierunkowanych na określone miejsce ciała.

A12PL

Aplikator do magnetoterapii A12PL z impulsami 3D z możliwością zgięcia poszczególnych części w celu intensywniejszej aplikacji określonej części ciała.

Trzyczęściowy aplikator płaski o zaokrąglonym kształcie z impulsami 3D

A12PM

Aplikator do terapii polem magnetycznym Biomag A12PM z impulsami 3D z możliwością połączenia w kształt zamknięty z możliwością przymocowania.

Trzyczęściowy aplikator płaski o zaokrąglonym kształcie z impulsami 3D i możliwością połączenia w kształt zamknięty lub przymocowania.

A17P

Aplikator do magnetoterapii A17P jest przeznaczony do wygodnego użytkowania w pozycji leżącej. Składając go w zamknięty kształt, można zintensyfikować terapię na określonej części ciała.

Trzyczęściowy płaski aplikator o zaokrąglonym kształcie do intensywnych zabiegów impulsami 3D z możliwością połączenia w konfigurację zamkniętą
lub przymocowania.

A14P

Aplikator do magnetoterapii A14P przystosowany do aplikacji na ręce. Idealny na nadgarstki i palce.

Profilowany aplikator płaski do kończyn górnych.

A15P

Aplikator do terapii magnetycznej A15P o intensywnym działaniu. Wystarczy nałożyć aplikator i bezpośrednio leczyć dotkniętą część ciała.

Aplikator punktowy do intensywnych zabiegów.

A9P

Aplikator do magnetoterapii A9P o intensywnym działaniu bezpośrednio na głowę.

Profilowany aplikator punktowy na głowę.

A16P

Aplikator do terapii polem magnetycznym A16P o intensywnym działaniu bezpośrednio na stopy. Idealny do działania przeciwbólowego lub gojącego na stopy.

Profilowany aplikator płaski do kończyn dolnych.

A3S

Okrągły aplikator do terapii polem magnetycznym z płaskim dnem A3S zapewnia efekt pulsującego pola magnetycznego 3D na odpowiednią część ciała.

Eliptyczny aplikator szpulowy z płaskim spodem i impulsami 3D.

A8P

Aplikator A8P łączy w sobie zalety aplikatora płaskiego z efektem aplikatora okrągłego. Może być aplikowany na określone partie ciała i zapewnia głęboki działanie terapii.

Jednoczęściowy aplikator łączony o zaokrąglonym kształcie z otworem i możliwością przymocowania.

A1S

Aplikator do magnetoterapii A1S do równomiernego działania pola magnetycznego. Idealny w przypadkach, gdy stosowany jest efekt przeciwbólowy.

Eliptyczny aplikator szpulowy typu solenoid z płaskim spodem.

SL70

Aplikator do magnetoterapii SL70 do równomiernego oddziaływania pola magnetycznego na wybraną część ciała. Idealny do głębokich zastosowań.

Aplikator szpulowy typu solenoid przeznaczony do montażu na łóżku na kółkach.

SL60-P

Aplikator do magnetoterapii SL60-P do równomiernego oddziaływania pola magnetycznego na wybraną część ciała. Zapewnia, że ​​terapia wnika głęboko w tkankę.

Aplikator szpulowy typu solenoid z płaskim spodem.

A6P2

Aplikator do magnetoterapii A6P2 z możliwością przełączania. Można zastosować punktowe lub szerokozakresowe pole magnetyczne.

łączany aplikator punktowy z możliwością kierowania pola magnetycznego.

SL70 z systemem przesuwnym

Aplikator do magnetoterapii SL70 przeznaczony do montażu na łóżku z systemem przesuwnym. Zapewnia łatwe zastosowanie terapii na wybraną część ciała.

System przesuwny do aplikatora typu solenoid SL70.

A11P

Aplikator do magnetoterapii A11P z impulsami 3D. Można stosować w pozycji leżącej lub złożonej, aby zintensyfikować terapię na określoną część ciała.

Trzyczęściowy aplikator łączony o zaokrąglonym kształcie z otworami, impulsami 3D i możliwością połączenia w kształt zamknięty lub przymocowania.