Ból stawu/ artroza stawu barkowego

Edytor: | 14. lutego 2020

Czy ból pojawia się w spoczynku czy podczas wysiłku fizycznego? Czy ból jest łagodny, czy może ostry i zaburza sen? Bólu, zwłaszcza przewlekłego, nie można lekceważyć! Zdiagnozowanie przyczyny jest bardzo istotne dla doboru odpowiedniej terapii.

Artralgie či artróza ramene - popis diagnózy
Zdjęcie: Ból stawu/ artroza stawu barkowego

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Ból stawu/ artroza stawu barkowego – opis i przyczyny powstawania

Ból stawu barkowego (artralgia stawu ramiennego) to ból pojawiający się w spoczynku lub w czasie wysiłku fizycznego.

Artralgia oznacza ból stawu, który ogranicza ruchliwość. Prowadzi do zaniku chrząstki stawowej i narastania tkanki kostnej wokół stawu. Narośl tkanki kostnej powoduje ból, który nasila się wraz z rozwojem choroby.

Przyczyny bólu mogą być pochodzenia:

 • infekcyjnego,
 • zapalnego,
 • zwyrodnieniowego,
 • hormonalnego,
 • metabolicznego.

Pojawia się najczęściej w zaawansowanym wieku i ma związek z przeciążeniem stawu barkowego, przede wszystkim o charakterze długotrwałym.

Czynnikiem zwiększającym ryzyko jest też nadwaga i otyłość.

Wśród najczęstszych przyczyn artralgii są również artroza, reumatoidalne zapalenie stawów i zapalenie kości i stawów. Artrozie i reumatoidalnemu zapaleniu stawów towarzyszy często stan zapalny.

Artroza stawu ramiennego (omarthrosis) jest lokalnym przejawem artrozy kończyny górnej. Jej przyczyną są zmiany zwyrodnieniowe, przy których powstają stany zapalne miękkich struktur stawowych.

Leczenie artralgii lub artrozy ramienia – pozbądź się bólu

Leczenie artralgii stawu ramiennego zależy od konkretnej przyczyny bólu. Zawsze jednak konieczne są zmiany stylu życia pacjenta, w przypadku ostrego bólu nawet znaczne ograniczenie ruchu.

Celem leczenia jest złagodzenie bólu i spowolnienie rozwoju choroby.

Do łagodzenia bólu i stanów zapalnych wykorzystuje się niesterydowe leki przeciwreumatyczne. Dodatkowo należy rozpocząć aktywna rehabilitację bez obciążania oraz fizjoterapię w postaci ultradźwięków, elektroterapii i terapii pola pulsującego 3D.

W zaawansowanym stadium choroby często konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Terapia pola pulsującego 3D Biomag pomaga łagodzić objawy artralgii lub artrozy stawu ramiennego. Może przyczynić się do uniknięcia operacji, lub przesunięcia jej w czasie.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Niesteroidowy lek przeciwreumatyczny – niesteroidowy środek działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
 • Omarthrosis – choroba zwyrodnieniowa stawu ramiennego.
 • Reumatoidalne zapalenie stawów – zapalna choroba autoimmunologiczna dużych i małych stawów, objawiająca się stanem zapalnym i bólem stawów.
 • Osteoartretyzm – choroba zwyrodnieniowa dużych stawów.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Korzyści płynące z terapii bólu stawu/ artrozy stawu barkowego.

 • Pomaga łagodzić ból związany z bólem stawów lub artrozą.
 • Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
 • Zwiększa ruchomość stawu.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pola pulsującego (PEMF) na leczenie artrozy stawów został już potwierdzony licznymi badaniami. Jednym z nich jest badanie kliniczne przeprowadzone na Uniwersytecie Śląskim (w czeskiej Opawie) w 2016 roku, które wykazało wyraźne złagodzenie bólu stawów kolanowych po aplikacjach terapii pola pulsującego 3D. Fakt ten potwierdza, że terapia pola pulsującego 3D Biomag może pomóc w łagodzeniu dolegliwości związanych z artrozą stawów. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Żona miała problemy z prawym biodrem i lewym ramieniem. Ból całkowicie ustąpił lub w znacznej mierze złagodniał.

Jan Klouda, Červený Kříž

W zimie 2002 pojawiło się u mnie zapalenie nerwu ramiennego, nie mogłam ruszyć ręką. Urządzenie Biomag pożyczyłam od siostry i zaczęłam korzystać z podstawowych aplikacji 2 razy dziennie. Po 3 tygodniach dolegliwości minęły.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych