Polineuropatia

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „polineuropatia”: polineuropatia obejmuje rozmaitą grupę zaburzeń nerwów obwodowych, które powstają w efekcie działania różnych wpływów wewnętrznych i zewnętrznych (zapalne, metaboliczne, immunopatologiczne, toksyczne, niedobory witaminowe i odżywiania, zwyrodnieniowe itp.). Program korzysta ze spektrum frekwencji od przeciwbólowych do stymulujących.

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku polineuropatii celem aplikacji jest wpłynąć na system odpornościowy, działać przeciwzapalnie, łagodzić ból, poprawiać mikrokrążenie i metabolizm w tkankach. Wszystko to prowadzi do poprawy utlenowania komórek i szybszej regeneracji nerwów peryferyjnych.

Doświadczenie pacjenta

Po ukąszeniu przez kleszcza zachorowałam na boreliozę. Następująca po niej polineuropatia przynosi mi silny ból. Codziennie korzystam z urządzenia Biomag. Oczywiście, że nie doszło do całkowitego wyleczenia, ale już nie czuję bólu w ręce i mogę robić prawie wszystko.

Paní Škarvadová, Pečky

Mam cukrzycę już 45 lat - konsekwencje są znane - polineuropatia cukrzycowa (ból stawów, zmęczenie, złe samopoczucie). Po aplikacjach bóle stawów prawie zniknęły, nie już wiem co to ból nóg i rąk w nocy.

Štefan Minarovič, Lozorno

Urządzenie Biomag kupiłem, kiedy usłyszałem diagnozę polineuropatii. To schorzenie jest nieuleczalne. Podczas 3 lat użytkowania mój stan nie uległ pogorszeniu. Jestem więc bardzo zadowolony.

Jiří Štěrbík, Brno

Opis polineuropatii

Polineuropatia obejmuje swym zasięgiem rozmaite procesy chorobowe nerwów peryferyjnych. Są to zazwyczaj rozbudowane upośledzenia systemowe, powstające w wyniku różnych wewnętrznych i zewnętrznych czynników – stany zapalne, metabolizm, zmiany immunosupresyjne, immunologiczne, toksyczne, braki witaminowe i odżywcze itp.
Podstawowymi objawami są mrowienie, pieczenie, obniżenie czucia, niepewność kroku, słabość mięśni, ból, skurcze mięśni oraz szereg innych.

Najczęściej występuje:

 • ostre i chroniczne zapalne polineuropatie demielizacyjne, podczas których stosujemy leczenie immunoglobulinami i kortykoidami,
 • polineuropatie przy reumatoidalnej artrozie,
 • neuropatia cukrzycowa (u cukrzyków z zaburzeniami naczyniowymi),
 • polineutopatia alkoholowa (spowodowana zatruciem toksycznym i brakiem tiaminy i witaminy B12),
 • polneuropatie, powstające w wyniku infekcji przy boleriozie, które upośledzają przede wszystkim zdolność ruchu,
 • polineuropatia toksyczne – np. po zatruciu benzenem, dwusiarczkiem węgla, rtęcią, ołowiem,
 • polineuropatie polekowe (Nidrazid, niektore cytostatyki), i inne.

We wszystkich przypadkach polineuropatii stosujemy leczenie objawów i leczenie wspierające. Ma ono za zadanie wpłynąć na poszczególne objawy schorzenia, przede wszystkim tłumić ból, stany zapalne, wprowadzać efekt wazodylatacyjny, przeciwdziałać tworzeniu się zakrzepów itp.

Możesz leczyć te choroby

 • Cellulit
 • Polineuropatia
 • Zapalenia – działanie przeciwzapalne
 • Ból – działanie przeciwbólowe – efekt analgetyczny
 • Miorelaksacja – rozluźnienie mięśni szkieletowych
 • Relaksacja

Wykorzystanie magnetoterapii

Z powyższego wynika, że zmiany w tkankach powstające przy neuropatii są identyczne z tymi, na które możemy oddziaływać magnetoterapią pulsacyjną. Oznacza to, że magnetoterapia jest optymalną metodą leczenia wspomagającego we wszystkich typach polineuropatii. Modyfikuje system i reakcje immunologiczne, łagodzi ból, poprawia ukrwienie, metabolizm w uszkodzonych tkankach, dostarczanie tlenu i wspomaga regenerację uszkodzonych nerwów i tkanek.

Aplikacje magnetoterapii

Zalecamy aplikacje dwa do trzech razy dziennie nie tylko na upośledzone rejony (ręce, nogi), ale również na cały obszar kręgosłupa.

Magnetoterapia w polineurpatii. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w polineuropatii? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych