Polineuropatia

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „polineuropatia”: polineuropatia obejmuje rozmaitą grupę zaburzeń nerwów obwodowych, które powstają w efekcie działania różnych wpływów wewnętrznych i zewnętrznych (zapalne, metaboliczne, immunopatologiczne, toksyczne, niedobory witaminowe i odżywiania, zwyrodnieniowe itp.). Program korzysta ze spektrum frekwencji od przeciwbólowych do stymulujących.

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku polineuropatii celem aplikacji jest wpłynąć na system odpornościowy, działać przeciwzapalnie, łagodzić ból, poprawiać mikrokrążenie i metabolizm w tkankach. Wszystko to prowadzi do poprawy utlenowania komórek i szybszej regeneracji nerwów peryferyjnych.

Doświadczenie pacjenta

Urządzenie Biomag kupiłem, kiedy usłyszałem diagnozę polineuropatii. To schorzenie jest nieuleczalne. Podczas 3 lat użytkowania mój stan nie uległ pogorszeniu. Jestem więc bardzo zadowolony.

Jiří Štěrbík, Brno

Mam cukrzycę już 45 lat - konsekwencje są znane - polineuropatia cukrzycowa (ból stawów, zmęczenie, złe samopoczucie). Po aplikacjach bóle stawów prawie zniknęły, nie już wiem co to ból nóg i rąk w nocy.

Štefan Minarovič, Lozorno

Po ukąszeniu przez kleszcza zachorowałam na boreliozę. Następująca po niej polineuropatia przynosi mi silny ból. Codziennie korzystam z urządzenia Biomag. Oczywiście, że nie doszło do całkowitego wyleczenia, ale już nie czuję bólu w ręce i mogę robić prawie wszystko.

Paní Škarvadová, Pečky

Opis polineuropatii

Polineuropatia obejmuje swym zasięgiem rozmaite procesy chorobowe nerwów peryferyjnych. Są to zazwyczaj rozbudowane upośledzenia systemowe, powstające w wyniku różnych wewnętrznych i zewnętrznych czynników – stany zapalne, metabolizm, zmiany immunosupresyjne, immunologiczne, toksyczne, braki witaminowe i odżywcze itp.
Podstawowymi objawami są mrowienie, pieczenie, obniżenie czucia, niepewność kroku, słabość mięśni, ból, skurcze mięśni oraz szereg innych.

Najczęściej występuje:

 • ostre i chroniczne zapalne polineuropatie demielizacyjne, podczas których stosujemy leczenie immunoglobulinami i kortykoidami,
 • polineuropatie przy reumatoidalnej artrozie,
 • neuropatia cukrzycowa (u cukrzyków z zaburzeniami naczyniowymi),
 • polineutopatia alkoholowa (spowodowana zatruciem toksycznym i brakiem tiaminy i witaminy B12),
 • polneuropatie, powstające w wyniku infekcji przy boleriozie, które upośledzają przede wszystkim zdolność ruchu,
 • polineuropatia toksyczne – np. po zatruciu benzenem, dwusiarczkiem węgla, rtęcią, ołowiem,
 • polineuropatie polekowe (Nidrazid, niektore cytostatyki), i inne.

We wszystkich przypadkach polineuropatii stosujemy leczenie objawów i leczenie wspierające. Ma ono za zadanie wpłynąć na poszczególne objawy schorzenia, przede wszystkim tłumić ból, stany zapalne, wprowadzać efekt wazodylatacyjny, przeciwdziałać tworzeniu się zakrzepów itp.

Możesz leczyć te choroby

 • Bóle stawów
 • Łuszczyca
 • Zapalenie stawów
 • Zapalenia – działanie przeciwzapalne
 • Wazodylatacja – poprawa ukrwienia
 • Relaksacja

Wykorzystanie magnetoterapii

Z powyższego wynika, że zmiany w tkankach powstające przy neuropatii są identyczne z tymi, na które możemy oddziaływać magnetoterapią pulsacyjną. Oznacza to, że magnetoterapia jest optymalną metodą leczenia wspomagającego we wszystkich typach polineuropatii. Modyfikuje system i reakcje immunologiczne, łagodzi ból, poprawia ukrwienie, metabolizm w uszkodzonych tkankach, dostarczanie tlenu i wspomaga regenerację uszkodzonych nerwów i tkanek.

Aplikacje magnetoterapii

Zalecamy aplikacje dwa do trzech razy dziennie nie tylko na upośledzone rejony (ręce, nogi), ale również na cały obszar kręgosłupa.

Magnetoterapia w polineurpatii. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w polineuropatii? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych