Polineuropatia

Edytor: | 2. lipca 2019
Polyneuropatie - popis diagnózy
Zdjęcie: Polineuropatia

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka programu „polineuropatia”: polineuropatia obejmuje rozmaitą grupę zaburzeń nerwów obwodowych, które powstają w efekcie działania różnych wpływów wewnętrznych i zewnętrznych (zapalne, metaboliczne, immunopatologiczne, toksyczne, niedobory witaminowe i odżywiania, zwyrodnieniowe itp.). Program korzysta ze spektrum frekwencji od przeciwbólowych do stymulujących.

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku polineuropatii celem aplikacji jest wpłynąć na system odpornościowy, działać przeciwzapalnie, łagodzić ból, poprawiać mikrokrążenie i metabolizm w tkankach. Wszystko to prowadzi do poprawy utlenowania komórek i szybszej regeneracji nerwów peryferyjnych.

Opis polineuropatii

Polineuropatia obejmuje swym zasięgiem rozmaite procesy chorobowe nerwów peryferyjnych. Są to zazwyczaj rozbudowane upośledzenia systemowe, powstające w wyniku różnych wewnętrznych i zewnętrznych czynników – stany zapalne, metabolizm, zmiany immunosupresyjne, immunologiczne, toksyczne, braki witaminowe i odżywcze itp.
Podstawowymi objawami są mrowienie, pieczenie, obniżenie czucia, niepewność kroku, słabość mięśni, ból, skurcze mięśni oraz szereg innych.

Najczęściej występuje:

 • ostre i chroniczne zapalne polineuropatie demielizacyjne, podczas których stosujemy leczenie immunoglobulinami i kortykoidami,
 • polineuropatie przy reumatoidalnej artrozie,
 • neuropatia cukrzycowa (u cukrzyków z zaburzeniami naczyniowymi),
 • polineutopatia alkoholowa (spowodowana zatruciem toksycznym i brakiem tiaminy i witaminy B12),
 • polneuropatie, powstające w wyniku infekcji przy boleriozie, które upośledzają przede wszystkim zdolność ruchu,
 • polineuropatia toksyczne – np. po zatruciu benzenem, dwusiarczkiem węgla, rtęcią, ołowiem,
 • polineuropatie polekowe (Nidrazid, niektore cytostatyki), i inne.

We wszystkich przypadkach polineuropatii stosujemy leczenie objawów i leczenie wspierające. Ma ono za zadanie wpłynąć na poszczególne objawy schorzenia, przede wszystkim tłumić ból, stany zapalne, wprowadzać efekt wazodylatacyjny, przeciwdziałać tworzeniu się zakrzepów itp.

Wykorzystanie magnetoterapii

Z powyższego wynika, że zmiany w tkankach powstające przy neuropatii są identyczne z tymi, na które możemy oddziaływać magnetoterapią pulsacyjną. Oznacza to, że magnetoterapia jest optymalną metodą leczenia wspomagającego we wszystkich typach polineuropatii. Modyfikuje system i reakcje immunologiczne, łagodzi ból, poprawia ukrwienie, metabolizm w uszkodzonych tkankach, dostarczanie tlenu i wspomaga regenerację uszkodzonych nerwów i tkanek.

Aplikacje magnetoterapii

Zalecamy aplikacje dwa do trzech razy dziennie nie tylko na upośledzone rejony (ręce, nogi), ale również na cały obszar kręgosłupa.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Mam cukrzycę już 45 lat - konsekwencje są znane - polineuropatia cukrzycowa (ból stawów, zmęczenie, złe samopoczucie). Po aplikacjach bóle stawów prawie zniknęły, nie już wiem co to ból nóg i rąk w nocy.

Štefan Minarovič, Lozorno

Urządzenie Biomag kupiłem, kiedy usłyszałem diagnozę polineuropatii. To schorzenie jest nieuleczalne. Podczas 3 lat użytkowania mój stan nie uległ pogorszeniu. Jestem więc bardzo zadowolony.

Jiří Štěrbík, Brno

Po ukąszeniu przez kleszcza zachorowałam na boreliozę. Następująca po niej polineuropatia przynosi mi silny ból. Codziennie korzystam z urządzenia Biomag. Oczywiście, że nie doszło do całkowitego wyleczenia, ale już nie czuję bólu w ręce i mogę robić prawie wszystko.

Paní Škarvadová, Pečky

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych