Kanał nadgarstka

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka: program oddziałujący na zespół cieśni nadgarstka optymalnie łączy efekty przeciwbólowy, wazodylatacyjny i stymulujący.

Cel stosowania magnetoterapii

Celem aplikacji magnetoterapii na zespół cieśni nadgarstka jest poprzez działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe wspomagać rozluźnienie bądź ustąpienie ucisku i regenerację uszkodzonych tkanek

Wykorzystanie magnetoterapii

Chodzi o zespół, w którym pojawia się ucisk wiązek nerwowo-naczyniowych oraz ścięgien zginaczy palców w zwężonym kanale w okolicy nadgarstka, w następstwie czego dochodzi do wielu dolegliwości neurologicznych i ruchowych, którym towarzyszy ból. Kanał nadgarstka jest szczeliną na wewnętrznej stronie ręki ograniczoną stawem nadgarstka i silnym pasmem włókien. W kanale nadgarstka  mieszczą się ścięgna mięśni łokcia, które zginają palce i nerw pośrodkowy. Zwiększony ucisk powoduje ból i zmiany degeneracyjne. Powodem podwyższonego ciśnienia są stany zapalne, zmiany powysiłkowe a u kobiet również hormony.


Magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości można z powodzeniem wykorzystać w każdym stadium choroby.
 Aplikacje wyraźnie łagodzą ból i polepszają ruchomość. Oddziałują przede wszystkim efekt przeciwbólowy, przeciobrzękowy, przeciwzapalny i stymulujący gojenie.

Doświadczenie pacjenta

Jestem po operacji cieśni nadgarstka w jednej ręce. Lekarz mnie poinformował, że czeka mnie też operacja drugiej ręki. Żeby nie musieć iść na operację, kupiłam sobie urządzenia Biomag, z którego korzystam codziennie. Ból minął.

M. Froschová, Praha

Cierpiałam na szereg dolegliwości, np. syndrom cieśni nadgarstka, migreny, wysokie ciśnienie, nadczynność tarczycy. Po leczeniu magnetoterapią stan zdrowia uległ poprawie.

Marie Miková, Znojmo

Miałam obrzęki, nocne drętwienie i brak czucia w 3 palcach prawej ręki i jednego w lewej ręce. Uruchomienie samochodu albo wieszanie prania było problemem. Po 14 dniach aplikacji magnetoterapii odczułam wyraźną poprawę. Jestem bardzo zmotywowana do kolejnych aplikacji.

Milada Horníková, Pardubice

Aplikacje magnetoterapii

W celu leczenia i zapobiegania problemom z kanałem nadgarstka polecamy rozpocząć od ekspozycji na nadgarstek z częstotliwością 4 – 10 Hz, po ustąpieniu silnego bólu 2 – 25 Hz aż do całkowitego zaniku problemów a następnie profilaktycznie wg potrzeby. Odpowiedni aplikator – solenoid do obu rąk lub mały dyskowy dla jednej.

Możesz leczyć te choroby

  • Zespół Raynauda
  • Zapalenie stawów nadgarstka i ręki
  • Artroza stawu barkowego
  • Bóle poamputacyjne
  • Kanał nadgarstka
  • Zaburzenia ukrwienia kończyn górnych (choroba niedokrwienna kończyn górnych)

Magnetoterapia a kanał nadgarstka. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zespół cieśni nadgarstka? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych