Zespół cieśni nadgarstka

Edytor: | 24. lipca 2020

Czujesz mrowienie i pieczenie w jednej lub obu dłoniach? Tracisz czucie w palcach i odczuwasz ból w nadgarstku? Ponadto dyskomfort i ból związany z zespołem cieśni nadgarstka często budzą cię ze snu? Może właśnie dlatego potrzebna ci pomoc?

Karpální tunel - popis diagnózy
Zdjęcie: Zespół cieśni nadgarstka

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Zespół cieśni nadgarstka – opis i przyczyny powstawania

Zespół cieśni nadgarstka jest jednym z najczęstszych zaburzeń nerwów kończyny górnej. Szczególnie narażone są kobiety w średnim wieku. Jest to również jedna z najczęstszych chorób zawodowych.

Cieśń nadgarstka – przejście od przedramienia do dłoni ograniczone kośćmi nadgarstka i tkanką łączną. Przez cieśń przechodzą niektóre nerwy, naczynia i ścięgna. Jeśli w cieśni dojdzie do ucisku nerwu, występuje bardzo bolesny stan zwany zespołem cieśni nadgarstka.

Ostra postać choroby jest spowodowana szybkim i ciągłym wzrostem ciśnienia w okolicy cieśni.
Dzieje się tak najczęściej w wyniku złamania, oparzenia lub infekcji.

Jednak stan przewlekły występuje znacznie częściej, a objawy mogą utrzymywać się przez miesiące lub lata. Przyczyna schorzenia jest poznana zaledwie w 50% przypadków. Jedną z możliwych przyczyn zespołu cieśni nadgarstka jest nadmierne, długotrwałe i jednostronne obciążenie małych mięśni dłoni i przedramienia. Dzieje się tak na przykład podczas pisania na klawiaturze, pracy z wykorzystaniem narzędzi, ale także podczas gry na instrumentach muzycznych.

Jak wygląda badanie w przypadku tego schorzenia?

Jeśli masz objawy zespołu cieśni nadgarstka, najlepiej udać się do lekarza. Specjalista na podstawie wywiadu pozna subiektywne odczucia pacjenta i prawdopodobnie zaleci badanie ręki za pomocą elektromiografii instrumentalnej Za pomocą tego badania mierzy się przewodnictwo nerwów, a neurolog potwierdza lub odrzuca diagnozę kanału nadgarstka.

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka – pozbądź się bólu

Leczenie rozpoczyna się od usunięcia przyczyny, zmniejszenia obciążenia dłoni i zastosowania ortezy. Zazwyczaj podaje się niesteroidowe leki przeciwzapalne. Integralną częścią leczenia jest fizjoterapia polegająca na zastosowaniu ultradźwięków, lasera, jonoforezy i mobilizacji kości nadgarstka. Umiarkowany i ciężki ucisk nerwu zwykle wymaga interwencji chirurgicznej.

Ważną metodą leczenia zespołu cieśni nadgarstka jest zastosowanie terapii polem pulsującym 3D Biomag.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Cieśń nadgarstka – przejście od przedramienia do dłoni ograniczone kośćmi nadgarstka i ścięgnami.
 • Syndrom – zbiór objawów (symptomów) schorzenia.
 • Stan ostry – nagłe wystąpienie intensywnych objawów.
 • Stan przewlekły – stan o stopniowym i długotrwałym rozwoju.
 • Niesteroidowy lek przeciwreumatyczny – niesteroidowy środek przeciw bólowi, zapaleniu i gorączce.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Efekty terapii w przypadku zespołu cieśni nadgarstka.

 • Pomaga uśmierzać ból.
 • Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
 • Poprawia ruchomość.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w opiece domowej.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Efekty terapii pulsacyjnej – badania naukowe
Korzyści płynące z aplikacji pulsacyjnego pola magnetycznego w leczeniu zespołu cieśni nadgarstka wykazano w badaniu przeprowadzonym na grupie 40 kobiet.
Terapia pola pulsującego 3D Biomag może znacznie złagodzić objawy i wspomóc leczenie zespołu cieśni nadgarstka. Zastosowanie pulsacyjnego pola magnetycznego zwykle daje zmniejszenie bólu, obrzęku i złagodzenie stanu zapalnego. Aplikacje dają efekty na dowolnym etapie choroby. Więcej o badaniach klinicznych.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Cierpiałam na szereg dolegliwości, np. syndrom cieśni nadgarstka, migreny, wysokie ciśnienie, nadczynność tarczycy. Po leczeniu magnetoterapią stan zdrowia uległ poprawie.

Marie Miková, Znojmo

Jestem po operacji cieśni nadgarstka w jednej ręce. Lekarz mnie poinformował, że czeka mnie też operacja drugiej ręki. Żeby nie musieć iść na operację, kupiłam sobie urządzenia Biomag, z którego korzystam codziennie. Ból minął.

M. Froschová, Praha

Miałam obrzęki, nocne drętwienie i brak czucia w 3 palcach prawej ręki i jednego w lewej ręce. Uruchomienie samochodu albo wieszanie prania było problemem. Po 14 dniach aplikacji magnetoterapii odczułam wyraźną poprawę. Jestem bardzo zmotywowana do kolejnych aplikacji.

Milada Horníková, Pardubice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych