Kanał nadgarstka
Charakterystyka: program oddziałujący na zespół cieśni nadgarstka optymalnie łączy efekty przeciwbólowy, wazodylatacyjny i stymulujący.
Cel stosowania magnetoterapii
Celem aplikacji magnetoterapii na zespół cieśni nadgarstka jest poprzez działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe wspomagać rozluźnienie bądź ustąpienie ucisku i regenerację uszkodzonych tkanek
Wykorzystanie magnetoterapii
Chodzi o zespół, w którym pojawia się ucisk wiązek nerwowo-naczyniowych oraz ścięgien zginaczy palców w zwężonym kanale w okolicy nadgarstka, w następstwie czego dochodzi do wielu dolegliwości neurologicznych i ruchowych, którym towarzyszy ból. Kanał nadgarstka jest szczeliną na wewnętrznej stronie ręki ograniczoną stawem nadgarstka i silnym pasmem włókien. W kanale nadgarstka mieszczą się ścięgna mięśni łokcia, które zginają palce i nerw pośrodkowy. Zwiększony ucisk powoduje ból i zmiany degeneracyjne. Powodem podwyższonego ciśnienia są stany zapalne, zmiany powysiłkowe a u kobiet również hormony.
Magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości można z powodzeniem wykorzystać w każdym stadium choroby. Aplikacje wyraźnie łagodzą ból i polepszają ruchomość. Oddziałują przede wszystkim efekt przeciwbólowy, przeciobrzękowy, przeciwzapalny i stymulujący gojenie.
Doświadczenie pacjenta
Miałam obrzęki, nocne drętwienie i brak czucia w 3 palcach prawej ręki i jednego w lewej ręce. Uruchomienie samochodu albo wieszanie prania było problemem. Po 14 dniach aplikacji magnetoterapii odczułam wyraźną poprawę. Jestem bardzo zmotywowana do kolejnych aplikacji.
Milada Horníková, PardubiceJestem po operacji cieśni nadgarstka w jednej ręce. Lekarz mnie poinformował, że czeka mnie też operacja drugiej ręki. Żeby nie musieć iść na operację, kupiłam sobie urządzenia Biomag, z którego korzystam codziennie. Ból minął.
M. Froschová, PrahaCierpiałam na szereg dolegliwości, np. syndrom cieśni nadgarstka, migreny, wysokie ciśnienie, nadczynność tarczycy. Po leczeniu magnetoterapią stan zdrowia uległ poprawie.
Marie Miková, ZnojmoAplikacje magnetoterapii
W celu leczenia i zapobiegania problemom z kanałem nadgarstka polecamy rozpocząć od ekspozycji na nadgarstek z częstotliwością 4 – 10 Hz, po ustąpieniu silnego bólu 2 – 25 Hz aż do całkowitego zaniku problemów a następnie profilaktycznie wg potrzeby. Odpowiedni aplikator – solenoid do obu rąk lub mały dyskowy dla jednej.
Możesz leczyć te choroby
- Kanał nadgarstka
- Łokieć tenisisty
- Artroza stawu barkowego
- Zespół Raynauda
- Zaburzenia ukrwienia kończyn górnych (choroba niedokrwienna kończyn górnych)
- Zapalenie stawów nadgarstka i ręki
Magnetoterapia a kanał nadgarstka. Zadaj pytanie!
Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zespół cieśni nadgarstka? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.