Kanał nadgarstka

Edytor: | 2. lipca 2019
Karpální tunel - popis diagnózy
Zdjęcie: Kanał nadgarstka

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka: program oddziałujący na zespół cieśni nadgarstka optymalnie łączy efekty przeciwbólowy, wazodylatacyjny i stymulujący.

Cel stosowania magnetoterapii

Celem aplikacji magnetoterapii na zespół cieśni nadgarstka jest poprzez działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe wspomagać rozluźnienie bądź ustąpienie ucisku i regenerację uszkodzonych tkanek

Wykorzystanie magnetoterapii

Chodzi o zespół, w którym pojawia się ucisk wiązek nerwowo-naczyniowych oraz ścięgien zginaczy palców w zwężonym kanale w okolicy nadgarstka, w następstwie czego dochodzi do wielu dolegliwości neurologicznych i ruchowych, którym towarzyszy ból. Kanał nadgarstka jest szczeliną na wewnętrznej stronie ręki ograniczoną stawem nadgarstka i silnym pasmem włókien. W kanale nadgarstka  mieszczą się ścięgna mięśni łokcia, które zginają palce i nerw pośrodkowy. Zwiększony ucisk powoduje ból i zmiany degeneracyjne. Powodem podwyższonego ciśnienia są stany zapalne, zmiany powysiłkowe a u kobiet również hormony.


Magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości można z powodzeniem wykorzystać w każdym stadium choroby.
 Aplikacje wyraźnie łagodzą ból i polepszają ruchomość. Oddziałują przede wszystkim efekt przeciwbólowy, przeciobrzękowy, przeciwzapalny i stymulujący gojenie.

Aplikacje magnetoterapii

W celu leczenia i zapobiegania problemom z kanałem nadgarstka polecamy rozpocząć od ekspozycji na nadgarstek z częstotliwością 4 – 10 Hz, po ustąpieniu silnego bólu 2 – 25 Hz aż do całkowitego zaniku problemów a następnie profilaktycznie wg potrzeby. Odpowiedni aplikator – solenoid do obu rąk lub mały dyskowy dla jednej.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Cierpiałam na szereg dolegliwości, np. syndrom cieśni nadgarstka, migreny, wysokie ciśnienie, nadczynność tarczycy. Po leczeniu magnetoterapią stan zdrowia uległ poprawie.

Marie Miková, Znojmo

Miałam obrzęki, nocne drętwienie i brak czucia w 3 palcach prawej ręki i jednego w lewej ręce. Uruchomienie samochodu albo wieszanie prania było problemem. Po 14 dniach aplikacji magnetoterapii odczułam wyraźną poprawę. Jestem bardzo zmotywowana do kolejnych aplikacji.

Milada Horníková, Pardubice

Jestem po operacji cieśni nadgarstka w jednej ręce. Lekarz mnie poinformował, że czeka mnie też operacja drugiej ręki. Żeby nie musieć iść na operację, kupiłam sobie urządzenia Biomag, z którego korzystam codziennie. Ból minął.

M. Froschová, Praha

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych