Wrzody bercowe

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka wrzodów bercowych: owrzodzenie podudzi powstaje w wyniku rozpadu tkanek powierzchniowych kończyn na skutek zmian troficznych przy niedokrwienności, najczęściej jako skutek stagnacji odtlenowanej krwi w kłopotach krążeniowych, cukrzycy, miażdżycowych zmian w tętnicach.

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku wrzodów bercowych magnetoterapia poprawia mikrokrążenie utlenowanej krwi, wspiera proces regeneracji i gojenia, stworza warunki do poprawy kondycji tkanek.

Doświadczenie pacjenta

Problemy ze zdrowiem zniknęły, nawet wrzody bercowe się częściowo zagoiły. Jestem bardzo zadowolona z urządzenia.

Josef Zhříval, Nové Heřminovy

Z magnetoterapii jestem zadowolona. Po aplikacjach ustąpiły bóle kręgosłupa, zagoił się wrzód bercowy i nie mam już skurczów w nogach.

Božena Húšková, Závod

Miałem problemy z prostatą, które się zmniejszyły po aplikacjach. Nie muszę chodzić do toalety w nocy. Żona korzysta z urządzenia na wrzód bercowy, który jest już w zasadzie wyleczony.

Josef Ovečka, Jablonica

Wykorzystanie aplikacji magnetoterapii

Żylaki kończyn dolnych występują na nodze w wyniku nieprawidłowego przepływu krwi przez niedomykalne zastawki żylne. Prowadzą do stagnacji odtlenowanej krwi i kwaśnych metabolitów krwi w tkankach kończyn, a w efekcie prowadzą do niedokrwiennych zmian kończyn, zwiększonego ryzyka wystąpienia zmian zapalnych i tworzenia defektów skórnych – wrzodów bercowych.
Do powstawania wrzodów bercowych przyczyniają się predyspozycje dziedziczne (zmniejszona jakość tkanki ściany żylnej) i czynniki ryzyka takie jak siedząca praca, postawa przy pracy, ciąża, antykoncepcja hormonalna, otyłość, palenie itp.
Do głównych objawów choroby należą uczucie ociężałości, napięcia lub ciśnienia w kończynach dolnych, ból, obrzęk, pieczenie, swędzenie i skurcze nocne. Występują lekkie postaci małych żylaków aż do wybrzuszonych żył z pigmentacją i innymi zmianami na skórze. Na etapie końcowym powstaje owrzodzenie podudzi.

Leczenie polega na farmakoterapii (wpływ na jakość ściany naczynia), zabiegu chirurgicznym (sklerotyzacja, terapia laserem, klasyczny zabieg i procedury małoinwazyjne). Jeśli pacjent po leczeniu ponownie niewłaściwie obciąża układ krwionośny, wówczas dochodzi do powstawania nowych żylaków.

W przypadku wrzodów bercowych magnetoterapię pulsacyjną o niskich częstotliwościach marki Biomag wykorzystuje się w procesie leczenia, jak i w przypadku zapobiegania powstawaniu nowych żylaków po leczeniu. Postępuje się tak samo jak w przypadku owrzodzeń u cukrzyków. Na stopę cukrzycową i żylaki działa efekt wazodylatacyjny magnetoterapii na naczynia przedwłosowate i włosowate oraz efekt przeciwzapalny. Poprawa mikrocyrkulacji dotlenia tkanki i wypłukuje metabolity. Poprawia się napięcie naczyń żylnych i żylny powrót. Poprawa będzie widoczna na kończynie – ustępuje obrzęk i dochodzi do zmniejszenia wielkich, wypukłych żylaków.

Możesz leczyć te choroby

  • Artroza stawów kolanowych
  • Żylaki
  • Owrzodzenie podudzi (wrzody bercowe) – proces gojenia
  • Endoprotezy
  • Artrozy stawów biodrowych
  • Stopa cukrzycowa

Aplikacje magnetoterapii

Aplikujemy w przypadku bólów i stanów zapalnych codziennie za pomocą dużego aplikatora płaskiego i solenoidu na jak największy obszar kończyny. Po złagodzeniu również profilaktycznie.

Magnetoterapia a wrzody berocwe – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na wrzody bercowe? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych