Wrzody bercowe (wrzodzenie podudzi)

Edytor: | 14. lutego 2020

Cierpisz na niewydolność żylną?
Zwróć uwagę na małe żyły na nogach, mogą one przekształcić się w łukowate żylaki ze zmianą koloru.
Nawet niezauważalny uraz skóry może prowadzić do rozwoju owrzodzenia nogi. Rana często staje się brama dla infekcji i może bardzo skomplikować stan zdrowia.

Bércový vřed - popis diagnózy
Zdjęcie: Wrzody bercowe (wrzodzenie podudzi)

Hledáte řešení bércových vředů?

Zapytaj nasa

Wrzody bercowe (owrzodzenie podudzi) – opis i przyczyny powstawania

Owrzodzenie podudzi to poważny stan, który wymaga natychmiastowego działania. Jest to chroniczne uszkodzenie skóry goleni, tj. obszar kończyny dolnej od kolana do kostki.

Oznacza powikłanie przewlekłej niewydolności żylnej, wynikające z osłabienia mechanizmu powrotu krwi żylnej. Prowadzi do poważnego pogorszenia krążenia natlenionej krwi w kończynie, a więc do niedoboru tlenu i składników odżywczych niezbędnych do funkcjonowania tkanek.

Czy jesteś w grupie ryzyka?

Przyczyn można szukać również w stylu życia. W grupie ryzyka są osoby mające siedzącą pracę, niećwiczące, otyłe, palacze tytoniu oraz osoby stosująca antykoncepcję hormonalną.

Owrzodzenie podudzi może być spowodowane żylakami, nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, dną moczanową, miażdżycą tętnic i wieloma innymi chorobami ogólnoustrojowymi.

Czy jesteś w grupie ryzyka ze względu na masę ciała?

Przelicz swój BMI. W celu wyliczenia indeksu wstaw swoje wartości do wzoru: waga w kilogramach / (wysokość w metrach x wysokość w metrach). Jeśli wynik jest powyżej 30, rozpocznij profilaktykę.

Leczenie wrzodów bercowych (owrzodzenia podudzi) – pozbądź się problemów

Leczenie polega na usuwaniu przyczyn owrzodzeń, głównie poprawiając jakość krążenia krwi, eliminując infekcje i usprawniając proces gojenie tkanek.

Leczenie może być:

 • farmakologiczne (w celu poprawy jakości ścian naczyń krwionośnych),
 • chirurgiczne (klasyczne operacje lub zabiegi nieinwazyjne).

Co pomaga w przypadku owrzodzenia podudzi?

Podejście systemowe jest centralnym elementem terapii. Poprawa zależy w dużej mierze od podejścia każdego pacjenta. Częścią kompleksowego podejścia do leczenia jest zdrowa dieta, utrzymanie odpowiedniej masy ciała i pielęgnacja skóry nóg. Wskazane jest wykluczenie alkoholu, kawy i palenia. Brak odpowiedniej profilaktyki po ustąpieniu objawów może spowodować nawrót choroby.

Terapia polem pulsującym 3D Biomag może być stosowana w całym procesie leczenia, a także jako część zapobiegania powstawaniu żylaków po leczeniu.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Varices extremitatum inferiorum – żylaki kończyn dolnych.
 • Nadciśnienie – podwyższone ciśnienie tętnicze krwi.
 • Powrót żylny – powrót krwi z naczyń włosowatych przez żyły z powrotem do serca, również objętość krwi przepływającej przez żyły do serca na jednostkę czasu.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia w przypadku wrzodów bercowych?

 • Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
 • Ułatwia usuwanie produktów przemiany materii.
 • Poprawia napięcie żył usprawniając przepływ krwi.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Badanie kliniczne wykazało poprawę u 93% pacjentów z zaawansowanym owrzodzeniem nóg, poddanych terapii pulsacyjnej (PEMF). Po 10 do 12 dniach terapii martwa tkanka została oczyszczona, procesy zapalne wokół rany wyeliminowane. Doszło również do tworzenia się i namnażania nowych komórek skóry. Mikrokrążenie natlenionej krwi w tkankach zostaje przywrócone, a gojenie się ran jest znacznie przyspieszone. Zatem terapia pola pulsującego 3D Biomag może zwykle prowadzić do zmniejszenia bólu, usunięcia zmian zapalnych i poprawy procesu gojenia. Po wygojeniu rany zaleca się dalszą aplikację w celu przeciwdziałania ponownemu wystąpieniu problemu.
Profilaktyczne aplikacje mają na celu zmniejszenie obrzęku kończyn, poprawę przepływu krwi i jakości ścian naczyń krwionośnych. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Miałem problemy z prostatą, które się zmniejszyły po aplikacjach. Nie muszę chodzić do toalety w nocy. Żona korzysta z urządzenia na wrzód bercowy, który jest już w zasadzie wyleczony.

Josef Ovečka, Jablonica

Problemy ze zdrowiem zniknęły, nawet wrzody bercowe się częściowo zagoiły. Jestem bardzo zadowolona z urządzenia.

Josef Zhříval, Nové Heřminovy

Z magnetoterapii jestem zadowolona. Po aplikacjach ustąpiły bóle kręgosłupa, zagoił się wrzód bercowy i nie mam już skurczów w nogach.

Božena Húšková, Závod

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych