Leczenie przewlekłych owrzodzeń podudzi

Edytor: | 2. stycznia 2019

Leczenie przewlekłych owrzodzeń podudzi przy pomocy przenośnego urządzenia do magnetoterapii pulsacyjnej było przedmiotem randomizowanego, podwójnie ślepego, kontrolowanego techniką placebo badania porównawczego przeprowadzonego na 31 pacjentach (Stiller et al., 1992). Wyniki eksperymentu zostały opublikowane w Briitish Journal of Dermatology.

Pacjenci aplikowali magnetoterapię przez okres 8 tygodni, 3 godziny dziennie przy pomocy urządzenia do użytku domowego.

Zespół badawczy porównał dane z oceny rozmiaru ran, głębokości i poziomu bólu, pozyskanych przed rozpoczęciem, po 4 tygodniach a następnie po 8 tygodniach terapii.

W grupie kontrolnej nie stwierdzono żadnego zagojonego owrzodzenia, u 54% pacjentów doszło nawet do pogorszenia się stanu.

W grupie aktywnej doszło do całkowitego zagojenia lub wyraźnej poprawy u 50% pacjentów; u żadnego pacjenta nie stwierdzono pogorszenia się stanu. Ponadto odnotowano znaczne zmniejszenie się głębokości owrzodzenia i złagodzenie bólu.

Dane uzyskane w eksperymencie pokazują więc, że magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości znacznie przyspiesza i ułatwia gojenie się owrzodzeń i jednocześnie łagodzi związany z nimi ból.

Źródło: Stiller, M. J. et al. (1992) A portable pulsed electromagnetic field (PEMF) device to enhance healing of recalcitrant venous ulcers: A double-blind, placebo-controlled clinical trial. British Journal of Dermatology. [Online] 127 (2), 147–154.

Przenośne urządzenia do wytwarzania pulsującego pola elektromagnetycznego przyspiesza gojenie uporczywych wrzodów bercowych: podwójnie ślepe, kontrolowane techniką  placebo badanie kliniczne / A portable pulsed electromagnetic field (PEMF) device to enhance healing of recalcitrant venous ulcers: A double-blind, placebo-controlled clinical trial
 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1390143

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Wrzody bercowe (wrzodzenie podudzi)

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)