Niefarmakologiczne leczenie polineuropatii cukrzycowej

Edytor: | 2. stycznia 2019

Niefarmakologiczne leczenie polineuropatii cukrzycowej przy pomocy pulsującego pola elektromagnetycznego u 71 pacjentów stało się przedmiotem eksperymentu porównawczego (Mirkovic, V., 2012), który miał na celu ocenę efektów stosowania magnetoterapii o frekwencji 10 Hz i 25 Hz.

Pacjenci zostali losowo przydzieleni do dwóch grup. Jedna z nich została poddane magnetoterapii pulsacyjnej z frekwencją 10 Hz a druga z częstotliwością 25 Hz. Symptomy neuropatii zostały ocenione przed i po zakończeniu aplikacji.

Wyniki wskazały na fakt, że magnetoterapia pulsacyjna ogólnie obniża intensywność symptomów neuropatii.

Efekt złagodzenia bólu był jednak w każdej z grup inny. Zespół badawczy odnotował zdecydowanie niższy poziom bólu w stopach pacjentów, którzy podlegali aplikacjom pola o częstotliwości 25 Hz.

Źródło: Mirkovic, V. et al. (2012) Non-Pharmacological Treatment Of Diabetic Polyneuropathy By Pulse Electromagnetic Field. Healthmed, 6(4), 1291-1295.

Niefarmakologiczne leczenie polineuropatii cukrzycowej przy pomocy pulsującego pola elektromagnetycznego / Non-pharmacological treatment of diabetic polyneuropathy by pulse electromagnetic field
 
http://connection.ebscohost.com/c/articles/77561760/non-pharmacological-treatment-diabetic-poly-neuropathy-by-pulse-electromagnetic-field

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Polineuropatia

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)