Endoprotezy

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka endoprotez: z programów korzystamy w stanach, w których zaleca się wszczepienie sztucznego stawu (całkowitej endoprotezy) lub zainstniała konieczność implanacji mniejszych fragmentów, w celu naprawy uszkodzonych tkanek.

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji magnetoterapii przed i po implantacji endoprotezy jest poprawa witalności tkanek, a po operacji przyspieszenie gojenia i powrotu do pełnej ruchomości. Ponadto aplikacje pomagają utrzymywać sąsiednie tkanki w jak najlepszej kondycji, co przeciwdziała obluzowywaniu się endoprotezy.

Doświadczenie pacjenta

Jestem po operacji lewego biodra - całkowita endoproteza. Po 3 miesiącach aplikacji magnetoterapii, czyli 6 miesięcy po operacji mogę chodzić bez kul, z pełnym obciążeniem.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Jestem po TEP obu kolan. Magnetoterapia mi pomaga, przede wszystkim wtedy, kiedy obie nogi kładę na ten większy magnez.

Eva Jánošová, Rumburk

Z urządzenia korzystam do aplikacji na endoprotezy w obu kolanach. Kolana mnie nie bolą, chodzę bez kul.

Marie Řeháčková, Vršce

Wykorzystanie magnetoterapii

Implanty (endoprotezy) są produkowane z metali medycznych i plastików – sztuczne stawy, płytki, gwoździe, stenty. Wszystkie materiały składają się ze specjalnie opracowanych stopów i surowców niemagnetycznych a technika implantacji i umocowywania nie pozwala na niepożądane przesunięcia.
Terapeutyczne aplikacje pola magnetycznego nie powodują nagrzewania się materiałów protetycznych i nie wpływają na przesunięcia protez. Dlatego magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag może być bez żadnego ryzyka wykorzystywana w leczeniu pacjentów bez względu na rodzaj endoprotezy, z której korzystają. Najczęściej aplikują ją pacjenci z całkowitą protezą dużych stawów – biodrowego i kolanowego. Popularyzacja endoprotez spowodowała wzrost zainteresowania operacjami rewizyjnymi, czyli koniecznością ponownej operacji w wypadku infekcji lub zwichnięcia protezy.

Możesz leczyć te choroby

  • Owrzodzenie podudzi (wrzody bercowe) – proces gojenia
  • Endoprotezy
  • Artroza stawów kolanowych
  • Choroba niedokrwienna kończyn
  • Artrozy stawów biodrowych
  • Operacja stawu biodrowego (także endoproteza), sztuczny staw

Inne korzyści płynące ze stosowania magnetoterapii przy endoprotezie

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag  oprócz stymulacji procesów gojenia po implatacji protezy obniża dodatkowo ryzyko komplikacji infekcyjnych, pomaga utrzymywać sąsiednie tkanki w jak najlepszej kondycji, co przeciwdziała obluzowywaniu się endoprotezy. Łagodzenie bólu przyspiesza rekonwalescencję i poprawę ruchomości.

Magnetoterapia a endoproteza – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w przypadku endoprotez? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych