Endoprotezy

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka endoprotez: z programów korzystamy w stanach, w których zaleca się wszczepienie sztucznego stawu (całkowitej endoprotezy) lub zainstniała konieczność implanacji mniejszych fragmentów, w celu naprawy uszkodzonych tkanek.

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji magnetoterapii przed i po implantacji endoprotezy jest poprawa witalności tkanek, a po operacji przyspieszenie gojenia i powrotu do pełnej ruchomości. Ponadto aplikacje pomagają utrzymywać sąsiednie tkanki w jak najlepszej kondycji, co przeciwdziała obluzowywaniu się endoprotezy.

Doświadczenie pacjenta

Jestem po TEP obu kolan. Magnetoterapia mi pomaga, przede wszystkim wtedy, kiedy obie nogi kładę na ten większy magnez.

Eva Jánošová, Rumburk

Jestem po operacji lewego biodra - całkowita endoproteza. Po 3 miesiącach aplikacji magnetoterapii, czyli 6 miesięcy po operacji mogę chodzić bez kul, z pełnym obciążeniem.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Z urządzenia korzystam do aplikacji na endoprotezy w obu kolanach. Kolana mnie nie bolą, chodzę bez kul.

Marie Řeháčková, Vršce

Wykorzystanie magnetoterapii

Implanty (endoprotezy) są produkowane z metali medycznych i plastików – sztuczne stawy, płytki, gwoździe, stenty. Wszystkie materiały składają się ze specjalnie opracowanych stopów i surowców niemagnetycznych a technika implantacji i umocowywania nie pozwala na niepożądane przesunięcia.
Terapeutyczne aplikacje pola magnetycznego nie powodują nagrzewania się materiałów protetycznych i nie wpływają na przesunięcia protez. Dlatego magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag może być bez żadnego ryzyka wykorzystywana w leczeniu pacjentów bez względu na rodzaj endoprotezy, z której korzystają. Najczęściej aplikują ją pacjenci z całkowitą protezą dużych stawów – biodrowego i kolanowego. Popularyzacja endoprotez spowodowała wzrost zainteresowania operacjami rewizyjnymi, czyli koniecznością ponownej operacji w wypadku infekcji lub zwichnięcia protezy.

Możesz leczyć te choroby

  • Ból podbicia i kostek, obrzęki kostek, stany po urazach
  • Endoprotezy
  • Wrzody bercowe
  • Choroba niedokrwienna kończyn dolnych (niedokrwistość)
  • Bóle fantomowe
  • Stopa cukrzycowa

Inne korzyści płynące ze stosowania magnetoterapii przy endoprotezie

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag  oprócz stymulacji procesów gojenia po implatacji protezy obniża dodatkowo ryzyko komplikacji infekcyjnych, pomaga utrzymywać sąsiednie tkanki w jak najlepszej kondycji, co przeciwdziała obluzowywaniu się endoprotezy. Łagodzenie bólu przyspiesza rekonwalescencję i poprawę ruchomości.

Magnetoterapia a endoproteza – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w przypadku endoprotez? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych