Endoprotezy - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Endoprotézy - popis totální endoprotézy
Zdjęcie: Endoprotezy

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka endoprotez: z programów korzystamy w stanach, w których zaleca się wszczepienie sztucznego stawu (całkowitej endoprotezy) lub zainstniała konieczność implanacji mniejszych fragmentów, w celu naprawy uszkodzonych tkanek.

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji magnetoterapii przed i po implantacji endoprotezy jest poprawa witalności tkanek, a po operacji przyspieszenie gojenia i powrotu do pełnej ruchomości. Ponadto aplikacje pomagają utrzymywać sąsiednie tkanki w jak najlepszej kondycji, co przeciwdziała obluzowywaniu się endoprotezy.

Wykorzystanie magnetoterapii

Implanty (endoprotezy) są produkowane z metali medycznych i plastików – sztuczne stawy, płytki, gwoździe, stenty. Wszystkie materiały składają się ze specjalnie opracowanych stopów i surowców niemagnetycznych a technika implantacji i umocowywania nie pozwala na niepożądane przesunięcia.
Terapeutyczne aplikacje pola magnetycznego nie powodują nagrzewania się materiałów protetycznych i nie wpływają na przesunięcia protez. Dlatego magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag może być bez żadnego ryzyka wykorzystywana w leczeniu pacjentów bez względu na rodzaj endoprotezy, z której korzystają. Najczęściej aplikują ją pacjenci z całkowitą protezą dużych stawów – biodrowego i kolanowego. Popularyzacja endoprotez spowodowała wzrost zainteresowania operacjami rewizyjnymi, czyli koniecznością ponownej operacji w wypadku infekcji lub zwichnięcia protezy.

Inne korzyści płynące ze stosowania magnetoterapii przy endoprotezie

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag  oprócz stymulacji procesów gojenia po implatacji protezy obniża dodatkowo ryzyko komplikacji infekcyjnych, pomaga utrzymywać sąsiednie tkanki w jak najlepszej kondycji, co przeciwdziała obluzowywaniu się endoprotezy. Łagodzenie bólu przyspiesza rekonwalescencję i poprawę ruchomości.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Jestem po TEP obu kolan. Magnetoterapia mi pomaga, przede wszystkim wtedy, kiedy obie nogi kładę na ten większy magnez.

Eva Jánošová, Rumburk

Z urządzenia korzystam do aplikacji na endoprotezy w obu kolanach. Kolana mnie nie bolą, chodzę bez kul.

Marie Řeháčková, Vršce

Jestem po operacji lewego biodra - całkowita endoproteza. Po 3 miesiącach aplikacji magnetoterapii, czyli 6 miesięcy po operacji mogę chodzić bez kul, z pełnym obciążeniem.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych