Łagodzenie bólu głowy i migren

Edytor: | 2. stycznia 2019

Łagodzenie bólu głowy i migren dzięki właściwościom przeciwbólowym magnetoterapii pulsacyjnej o częstotliwości 16 Hz i mocy 5 µT badał na 82 pacjentach niemiecki zespół na uniwersytecie w Monachium (Pelka et al., 2001).

W podwójnie ślepym, kontrolowanym techniką placebo eksperymencie założono, że magnetoterapia pulsacyjna może poprawić krążenie krwi, przynosząc w ten sposób ulgę w bólu głowy (choć prawdopodobnych przyczyn bólu jest wiele).

Pacjenci zostali podzieleni na dwie grupy. Grupa aktywna przez okres 4 tygodni była poddawana aplikacjom magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości. Osoby w grupie kontrolnej nosiły w tym czasie na głowie tylko atrapy urządzenia do magnetoterapii. Oceny efektów dokonano w trakcie trwania eksperymentu oraz po dwóch tygodniach od jego zakończenia.

Uzyskane dane wskazały, że 76% pacjentów z grupy aktywnej odczuło ulgę. W grupie kontrolnej doszło raczej do pogorszenia, choć jeden pacjent zadeklarował częściową poprawę.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości zmniejszyła intensywność objawów, skróciła czas trwania i ograniczyła nawroty dolegliwości. Wpłynęła też na poprawę koncentracji.

Pacjenci dzięki zwiększonej dostawie tlenu spowodowanej aplikacjami odczuli dodatkowo poprawę swojej ogólnej kondycji.

Źródło: Pelka, R. et al. (2001) Impulse magnetic-field therapy for migraine and other headaches: A double-blind, placebo-controlled study. Advances In Therapy, 18(3), 101-109.

Wpływ magnetoterapii na migrenę i inne bóle głowy: podwójnie ślepe, kontrolowane techniką placebo badanie kliniczne / Impulse magnetic-field therapy for migraine and other headaches: A double-blind, placebo-controlled study 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11571822 

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Migrena

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)