Porównanie 4 sposobów leczenia bólu stawu skroniowo-żuchwowego

Edytor: | 2. stycznia 2019

Porównanie 4 sposobów leczenia bólu stawu skroniowo-żuchwowego przeprowadził na 72 pacjentach A. Fouda (2014) z uniwersytetu w Kairze. Obok bezinwazyjnej terapii laserowej, suchej igłoterapii oraz zastrzyków przeciwbólowych zastosował również magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości.

Zespół bólu mięśniowo-powięziowego i związany z nim ból stawu skroniowo-żuchwowego to najczęściej spotykane schorzenie występujące w okolicy twarzy, którego przyczyną jest czułość mięśni żwaczy w tzw. puntach spustowych. Skutkiem dolegliwości są ograniczenia w otwieraniu ust. Zespół badawczy w omawianym badaniu klinicznym postanowił wpłynąć w 4-tygodniowym eksperymencie na punkty spustowe czterama różnymi metodami i wyłonić tę najbardziej skuteczną.

W pierwszej grupie pacjentom aplikowano bezinwazyjną terapię laserową. Drugą grupę poddawano trzy razy w tygodniu suchej igłoterapii. W trzeciej grupie pacjenci otrzymywali zastrzyki z 0,5 ml 3% środka przeciwbólowego mepiwakainy we wszystkie punty spustowe. Czwarta grupa trzy razy w tygodniu otrzymywała aplikacje magnetoterapii.

Z otrzymanych danych wyniknęło, że najbardziej skuteczną metodą terapii bólu stawu skroniowo-żuchwowego jest właśnie magnetoterapia pulsacyjna.

Właściwości analgetyczne pola magnetycznego okazały się najbardziej skuteczną metodą łagodzenia bólu w okolicy twarzy. Najwyraźniejszą poprawę odczuli pacjenci cierpiący na uszkodzenie stawu skroniowo-żuchwowego. W połączeniu z nakłuciem jamy stawowej, czyli zabiegiem niemal bezinwazyjnym, terapia magnetyczna jest zgodnie z niniejszym opracowaniem idealnym kompleksowym rozwiązaniem.

Źródło: Fouda, A. (2014) Comparison between four treatment modalities for active myofascial triggers points. Plastic and Aesthetic Reaserch. 1 (1), 21-28.

Porównanie efektów terapeutycznych czterech metod leczenia aktywnych punktów spustowych w zespole bólu mięśniowo-powięziowego / Comparison between four treatment modalities for active myofascial triggers points

http://parjournal.net/article/view/27

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Ból stawów

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)